Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tisztában vagyunk azzal, hogy...

Tisztában vagyunk azzal, hogy mi is pontosan az, hogy szobatisztaság? Sokan írják, hogy a gyerekeikmár 1,1,5 évesen szobatiszták voltak, mert ha ráültették a bilire, a kicsi belekakilt, belepisilt.

Figyelt kérdés
Pedig ez csupán egy feltételes reflex, egyáltalán nem tudatos dolog. A szobatisztaság azt jelenti, hogy a gyerek bár érzi az ingert, de azt vissza tudja tartani bizonyos ideig... Nem kötözködni akarok, csak fura, amikor szobatisztának állítják be a még nem is olyan gyereket...
2010. nov. 18. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szobatisztaság az mikor ha pisilni kell vissza tudod tartani. Röviden és egyszerűen :). Az a gyerek még nem feltétlenül szobatiszta aki bilibe pisil-kakil
2010. nov. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek veled kérdező!!!
2010. nov. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi :) Csak furcsállom, hogy sokan összetévesztik a kettőt. Az egyik a felnőttön múlik, a másikat a gyerek irányítja....
2010. nov. 18. 16:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Igazad van, nagyon sokan nem tudják,mit jelent az,hogy szobatisztaság, azt hiszik ha a gyereket rányomják a bilire és belepisil,kakál már szobatiszta.
2010. nov. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos erre nekem konkrét tapasztalatom is volt... Egy közeli ismerős büszkén mesélte, hogy az 1 éves gyereke már szobatiszta. Kiderült, hogy a kicsi naponta többször is akár fél órákat is ül a bilin, míg eredmény nem lesz... szegény, már akkor sírt, amikor meglátta a bilit..., persze, az anyja erőltette. A vége az lett, hogy olyan szorulása lett, hogy kórházba került...
2010. nov. 18. 16:54
 6/7 anonim ***** válasza:
sziasztok.Kislányom 18 hónapos kora óta szobatiszta,és ő maga akaratából.Tény,előtt használta a bilit,meg nem tudott kakilni olyan szorulásos volt,és már volt,hogy kaki helyett vér folyt a seggéből.Bilibe tudott gond nélkül.Egy nap már késő délután néztem a pelusát,és full száraz volt.Kérdem nem kell pisilni?Erre ő mondja,bili anya(már szépen beszélt,két három szavas mondatokban).Ráültettünk,és belepisilt.másnap reggel adni akartam ráa pelust,és sirt,hogy ne adja.Kifutott beledobta a wc,és sirt,hogy anya nem kell.Nem adtam rá.Azóta egyszerse pisilt be,és sose kérdeztem meg tőle,hogy lesz-e pisi,hanem mikor szólt ráültettem.És mikor mentünk a balatonra(2 órás út),menet közben szólthogy lesz pisi,mondom nem tudunk megállni,és háromnegyed órát tartotta!Ugyhogy nem mindenki hazudik,aki azt mondja,hogy másfél évesen szobatiszta a gyereke.És most 26 hónapos
2010. nov. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok.Bocs a sok hibáért,csak már későn van. :) Minden jót
2010. nov. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!