Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi tgyást, gyed-et,...

Mennyi tgyást, gyed-et, gyes-t kapok, ha a két gyerek között nem megyek vissza dolgozni?

Figyelt kérdés

A brutó bérem 138 000.- volt, a kisfiam most 13 hónapos és következő babát jövöre szeretnénk.

Köszönöm előre is a válaszokat!


2009. júl. 24. 15:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából ugyanannyit mint a jelenlegi ellátásod.
2009. aug. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ugyanannyi lesz. Ha több lenne a bruttó béred a minimálbér kétszeresénél, akkor lenne különbség.
2009. aug. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
Én úgy tudom, hogyha a 2. gyerkőc előtt nem mész vissza dolgozni, hanem egyből gyed/gyes alatt esel teherbe és otthon maradsz, akkor nem annyit kapsz mint most, hanem a mostani béred alapján fogják számolni a következő tgyást, gyedet, stb-t. Pl. ha most max. gyedet kapsz, akkor a következő babánál a mostani 84.000,- Ft 70%-a lesz a gyeded. Én max. gyedet kapok és sajna pont emiatt "kell" visszamennem a következő baba előtt 1 évet dolgozni. :(
2009. aug. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó ez szerintem nem igaz. A tesóm se ment vissza dolgozni a 2. gyerek előtt mégis a max gyedet kapja a 2. nál is. 2,5 van a gyerekek közt.
2009. aug. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
2,5 év (lemaradt)
2009. aug. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy ellátás soha nem lehet egy másik alapja! Ha a szülés előtt nincs meg a 180 ledolgozott nap, illetve most már 365 nap, akkor a minimálbér kétszerese lesz az alap, amiből a 70%-ot számolják. Ha a korábbi bruttó bér ennél kevesebb, akkor pedig az lesz az alap. Mivel itt ugye a bruttó bér eleve kevesebb, mint a minimálbér kétszerese, így továbbra is az lesz az alap a második gyerkőcnél is, ami az elsőnél volt, tehát a bruttó 138000-nek veszik a 70 %-át és ebből lejön majd az adóelőleg és hozzáadódik az adójóváírás. Ez lesz a tgyás. A gyednél pedig még a 8,5 %-os nyugddíjjárulékot is le fogják belőle vonni. Ennyi a lényeg nagy vonalakban.
2009. aug. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! :-)
2009. aug. 5. 00:16
 8/11 anonim ***** válasza:

21:04-es vagyok

Tényleg? :D Akkor engem félretájékoztattak! HÚÚÚÚ, ez nagyon jó hír ám! És ha gyed után egyből jön a másik baba, akkor ezek szerint jár a gyes ameddig nem szülök? Vagy ugyanúgy jár a TGYÁS is? Tehát ha megvárom míg a manóm betölti a 2. évet és utána szeretnénk a következőt és egyből terhes is leszek akkor milyen juttatás jár? Gyes, vagy vissza lehet menni dolgozni úgy, hogy előbb ugye kiveszem a bentmaradt szabim, utána táppénz a gyerek születéséig? Mert így akkor több pénzt kapnék... meg ugye nekünk még jár a fizu mellé a gyes?

2009. aug. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 21:04-es. Vagy gyesen leszel az elsővel és utána tgyás a másodikkal, stb. (ilyenkor a bébi megszületésekor le kell mondani a gyest)Vagy papíron visszamész dolgozni (szabadság majd táppénz), apa pedig megigényli a gyest (8 órában dolgozhat mellette). A második verziónál azért nem tudod te megigényelni a gyest, mert akkor nem mehetsz táppénzre, ha gyesen vagy és dolgozol. És itt ugye a munka táppénzt jelent.
2009. aug. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy egyszerre csak 1 ellátást lehet igénybe venni. Mivel ez a pénz az anyuka kieső jövedelmét hivatott pótolni, ami ugye független a gyerekek számától.
2009. aug. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!