Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik egykék és ráadásul...

Akik egykék és ráadásul egyedül neveli őket az anyukájuk, megtanulnsk beszélgetni, kommunikálni?

Figyelt kérdés
Őket ezerszer kevesebb inger veszi körül, ott anyuka nem beszélget senkivel rajta kivül, mint más családban folyik az élet, apa, anya beszélnek egymással, ez őt nem veszi majd körül. Testvér sem, felnőttek sem beszélgetnek körülötte. Muszáj elválnunk a férjemmel, de akkor ettől elesik a gyermekem. Megtanul egyáltalán kommunikálni rendesen? Rokonok sem járnak, barátok sem. Csak a játszótér van és az ovi, meg majd a suli lesz, meg anyuka otthon a panelban. Hátrány mindenképpen adódik, az biztos. Ne nevessetek ki kérlek, nekem ez nagyon fontos!! Köszönöm az értelmes válaszokat!
2012. aug. 23. 05:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem túlságosan sötéten látod a dolgot, nem ilyen tragikus a helyzet.

Beszélgess vele Te sokat, olvass neki rengeteget, ez már nagyon sokat számít. Csak arra figyelj, hogy nehogy a nagy egymásrautaltságotokban valami speciális, közös nyelvezetet alakítsatok ki (pl. rövidítések, amit csak Ti értetek)

Az sem baj, ha a gyerek néz normális meséket a tv-ben. (Persze mértékkel és nem akármit) Onnan is megismer egyfajta kommunikációt, rengeteg új szót tanulhat.

Menjetek minél többet közösségbe, ne üljetek otthon bezárva. Buszon, boltban, utcán is hallani fog mindenféle beszédhelyzeteket. Ne aggódj, nem lesz semmi gond.

Nekem inkább az a fura, hogy Te ilyen sötétnek és magányosnak látod a jövőtöket. Nem szabad így begubóznod, mert a végére teljesen befordulksz, és az aztán nagyon rossz hatással lesz a gyerekre.

Ne otthon üljetek, menjetek együtt a gyerekkel mindenfelé, sétálni, kirándulni, ha adódnak ingyenes programok, kihasználni!!!

2012. aug. 23. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ez h.lyeség. Van, ahol egész nap nincsenek együtt a szülők, mert váltott műszakban dolgoznak, vagy csak nincs mondanivalójuk egymásnak 15 év után. Lehet, a gyereked eleve visszahúzódó, akkor a barátai sem lesznek majd bulizósak, de ez nem baj. Ha rossz a házasság, a legjobb, amit tehetsz a gyerekkel, hogy nem nézeted vele végig, hogy csatároztok. Szerintem nincs annál rombolóbb dolog.

A játszó, ovi, iskola, sőt a házbeli barátok is remek lehetőség lesz, hogy szocializálódjon, de ehhez az is kell, hogy te nyitottan fogadd a kis barátokat (aki normális) és barátkozzál más szülőkkel.

2012. aug. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én egye voltam, és 10 éves koromig egyedül nevelt anya. Erről annyit, hogy 8 hónaposan már be nem állt a szám, csak járni tanultam meg későn mert lusta voltam. Engem rengeteg inger ért, sok helyen jártunk, voltak kis barátaim..semmi hátrányát nem éreztem hogy nincs apám.
2012. aug. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Valóban csak te látod borúsan a dolgokat. Attól, hogy egyedül neveled,miért ne tanulna meg kommunikálni? Szerezzetek barátokat, járjatok el játszóházba, játszótérre vagy csak simán sétálgassatok az utcán. Párodnak is van láthatási joga, tehát ha él ezzel, akkor nála teljesen más ingerek fogják érni, mint veled. Valóban ott a tv is, bár sokan elítélik, de szerintem is sokat lehet tanulni belőle ha nem eszetlenül használjuk.
2012. aug. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez h.lyeség, én is így nőttem fel, és teljesen normális felnőtt vagyok. Attól, még hogy apuka, anyuka nem beszélget előbb utóbb óvoda-iskola, barátok, szomszédok, stb, vannak... Nekem általánosban több osztálytársam is volt, akik még csak nem is ismerik az apjukat, mert vagy lelépett születésük előtt, vagy kicsi baba korukban. És állítom, hogy ők voltak az osztályomban a leg talpraesettebb, ügyesebb lányok. Amúgy meg miben jobb ha a gyerek rendes kommunikáció helyett veszekedést hallgat? Szóval ilyeneken ne aggódj!
2012. aug. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szia! egyke gyerek vagyok, anyuka egyedül nevelt és a beszéddel soha nem volt gondom, sőt, inkább hátrányom származott csak a nagy számból, a cserfességemből, bár a gimnáziumban már kamatoztathattam a beszélőkémet ver moondó, próza mondó versenyeken. nálunk gyakori volt, hogy a régi nyelven értendő hivatalos vitát nyitottunk, hát kétség nem fért hozzá, kinél vol a vezényszó! szóval ne aggódj e miatt!!! semmi baj nem lesz!
2012. aug. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm! Nagyon rendesek vagytok! Tényleg sötét a látásmódom, ezen sürgősen változtatni szeretnék!
2012. aug. 23. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!