Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány évesen engednéd át a...

Hány évesen engednéd át a gyerekedet egyedül, a szomszéd gyerekhez játszani?

Figyelt kérdés
2012. júl. 19. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:
3 évest, hasonló korú gyerekekhez. De vittem, érte mentem.
2012. júl. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10 evesen engednem at...de en mar a szomszedban voltam olyan 5 evesen is...nem tortent semmi baj...de baj mindig tortenhet,mindegy hany eves...
2012. júl. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2 évesen már volt ilyen, hoztam-vittem, amíg dolgom volt. Nálunk is volt már 2 év körüli gyerek anya nélkül.
2012. júl. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2,5 évesen ment át először maga a szomszédba játszani, de jöttek érte nagyobb uncsitesók 7-10 évesek, Ott meg ott volt nagynéném, aki azért figyelt rájuk.

16 éves uncsitesómmal elengedtem boltba:)

Bár annó 13 éves voltam, mikor nagynéném rám bízta 1,5 éves fiát, el vihettem sétálni, meg boltba.

Társasházban lakunk, felettünk lakik barátnőm a 3,5 éves fiával, hozzájuk felengedem magában, és ők is leengedik hozzánk, de az ajtóban állok, figyelem felment-e, vagy ők figyelik leért-e a gyerek.

Anyuéknál vidéken, át engedem a szomszédba, de a kapuban figyelem bement-e a kapun, haza felé pedig vissza kísérik. De előtte le van beszélve megy át. Naponta 5 autó ha jár az utcánkba.

2012. júl. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Ha otthon van az anyuka, és tud rájuk figyelni akkor már másfél-kétévesen is. Ha nincs otthon felnőtt és nagyobb gyerekhez megy, akkor a nagyobb gyerektől is függ, mennyire felelősségteljes. Pl egy 3-4 évest rábízok egy 13-14 évesre, ha tudom róla hogy megbízható. De max. fél órára.

Ha egykorú gyerekek szülő nélkül, akkor azt kb. 8-10 évesen.

2012. júl. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

2 évesen, de a kertben dolgoztam és átlátok a kerítésen.


Nyilván nem késekkel és hajszárítóval kádban játszani :) Virágot szedett felnőttel, locsoltak, palacsintát ettek a lépcsőn ülve.


Meglepő volt, mert a nagymamával (akit majd' mindennap lát) nem marad el, ha engem lát, a szomszédasszonnyal aki először fogta meg a kezét (addig meg csak beszélgettek) meg semmi gondja nem volt. Kíváncsi leszek a bölcsire (sajna kell).

2012. júl. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2012. júl. 19. 18:14
 8/9 anonim válasza:
22%
17,8
2012. júl. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xotom válasza:
22%
18
2012. júl. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!