Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Cataflam cseppet naponta...

Cataflam cseppet naponta maximálisan hányszor lehet adni?

Figyelt kérdés

3x14 csepp lett felírva a 3 éves kisfiamnak, de nagyon nagyok a fájdalmai, nem tudom úgy szétosztani/nap, hogy jó legyen. Elkapott egy vírusos betegséget, hólyagokkal van teli a szájürege, teljesen levert. A Cataflam beadása után fél órával úgy látom már egész jól van, de 2-3óra után már nagyon fájlalja, csak fekszik, vonaglik, és sikítozik hogy "aja fááj". Nem eszik, ma először egy fél fasírtot evett, tegnap egy kinder tejszelet felét bírtuk vele megetetni. Teljesen kétségbe vagyok esve, hogyha nem eszik mit fognak vele csinálni, talán infúzióra kötik? kapott ecsetelőt, és tantum verde spray-t, két napja fújjuk, ecsetelünk, de még nem látszik hogy javult volna.

Vagyis szerintetek lehet adni a Cataflamot napi 4x? Vagy ennél is úgy van mint pl. a nurofennél hogy 4órának el kell telni a két beadás között?

Kérlek segítsetek!

Köszönöm szépen!


2012. aug. 23. 14:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mióta zajlik a kisfiad betegsége?Azért,mert nem eszik,nem fogják infúzióra kötni.Folyadék legyen benne,és ne próbálkozz szilárd étellel.Ilyenkor jó erős leves,péesen elkészített ételek.Hólyaggal a szájában ne várd,hogy rágjon..szegényke!Annyi szuper könnyű pépes étel recept van a neten szörfözz,és keresgélj olyat amit egyébként szívesen enne.PL spagetti ala turmix:)
2012. aug. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

A Nurofent ne hasonlítsd a Cataflamhoz. A Cataflam erősebb. Egy felnőttembertis kiüt nem még egy 3 éves gyerkőcöt. Ne adj neki még csak véletlenül se többet,mint amennyit az orvos és a betegtájékoztató engedélyez. Tudom, hogy nagyon fáj neki, tudom, hogy nagyon rossz neked, de akkor se szabad. Próbálj meg inkább valami mást. Főzzél neki levest, hátha azt megissza.


Jobbulást neki és kitartást neked!

2012. aug. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább a dokit kérdezd meg hogy adhatsz neki többet.Azért a Cataflam elég erős gyógyszer én nem kísérleteznék vele.Mi is azt szedünk de betartjuk amit a doki előírt.Egyébként benne van a tájékoztatóban hogy az orvos által mondott adagot kell szedni ennek csökkentéséről vagy növeléséről ő dönt.Nincs benne hogy négy órának kell eltelnie két adag közt csupán az ajánlott adagot napi 2-3 részre osztva kell odadni.
2012. aug. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A DR.nőnk most ment nyaralni:( TAláltam a neten egy tájékoztatót, ott napi 4alkalom volt. Inkább megpróbálom kihúzni a napi hárommal akkor, max ha minden kötél szakad. Kedden vittem a gyerekorvoshoz, vasárnaptól kezdett egyre ramatyabbul lenni.


Készített húslevest, pépessé törtem neki: nem ette meg, most főzeléket, nem ette, krumplipüréből evett két kanállal tegnap előtt este. Tegnap este már híg terjbegrízt kakaóval próbáltuk. Lefogtam, és megpróbáltam beleönteni kínomban, de egy-két korty után rájöttem hogy hülyeséget csinálok, sírvafakadtam is ráhagytam. Inni ma kezdett el normálisan, de arra is azt mondja fáj, és eldobja a poharat.

2012. aug. 23. 15:12
 5/18 A kérdező kommentje:
Veszek ma dinnyét, hátha......
2012. aug. 23. 15:13
 6/18 anonim ***** válasza:
2 válaszoló vagyok. Én így nőttem fel. A mai napig gyakran szenvedek kínlódok vele. Hidd el tapasztalatból mondom, hogy ne vásárolj neki össze semmi. Ha úgy érzi, hogy tud és szeretne enni fog enni. Ne utáltasd meg vele a kaját. Ne erőszakoskodj vele. Tökéletesen elég ha iszik. Volt olyan amikor napokig de akár 1 hétig se ettem. A doktornő mindig azt mondta anyunak, hogy addig ne aggódjon, amíg iszik a gyerek.
2012. aug. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
még valami: Anyu mindig emlegeti, hogy volt olyan amikor nagyon fájt viszont éhes voltam és töltött paprikát szerettem volna enni. Ömlött a szememből a könny és ordítottam de akkor is kanalaztam. Szóval nyugi
2012. aug. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Inni itasd annyi a lényeg. Jó hideg dologgal!! Enni jégkrémet tudtak nekem a második naptól illetve joghurtot, tehát mindegy, csak csússzon lefelé ne kelljen még a nyelvet se nagyon mozgatni hozzá mert valahogy az is fájt nekik nagyon.Tudom mit éreztek, nekem mindkét gyerekemen átment zsinórban ez a betegség. A fiam 4 volt, a lányom 2 ő viselte rosszabbul.

Cataflamot 3szor lehet adni egy nap annyi cseppet ahány kiló. Ez biztosan így van.

Erős fájdalom csillapító. Esetleg azt megteheted hogy közte (mivel 6 óránként lehet csak adni!) adsz nurofent vagy panadolt, hátha valamit számít az is.

És kitartás napról napra jobb lesz!! A nem evéssel nincs olyan nagy gond pár napig csak ha egyáltalán nem iszik, amiatt köthetik infúzióra.

2012. aug. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A gyümölcsök a savtartalmuk miatt csíphetik a száját. Bár a dinnyében talán nincs annyi. Próbálkozz esetleg hígabb pudinggal, madártejjel. A savanyú tejtermékek (joghurt) is csíphetik esetleg.
2012. aug. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Kínáltam finom tejszínes gyümölcsjoghurttal, pudinggal, már mindennel. Még a kinder tejszeletet sem hajlandó megenni, pedig az a nagy kedvenc.

Most tele van a hűtő mindenfélével felbontva, innivalót is beszereztem több félét, most őszilét iszik, legalább van egy kis cukor meg rost benne.

Azt vettem észre hogy a Cataflam után (mint most is pl) egész jól van, közérzete is sokkal jobb, pár órára olyan mint a "régi" kisfiam. De jó közérzete ellenére sem akar enni.

Most abban reménykedem hogy hazaér az apja, akkor azzal enni fog valamit.


Megkérdezhetem azt az anyukát, akinek a csemetéi is átestek ezen, mennyi idő után múltak el pontosan ezek a hólyagok? Hány nap után bírtak rendesen enni? Végig volt láz?

2012. aug. 23. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!