Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mekkora medencétek van?...

Mekkora medencétek van? Akinek nagyobb, mint egy pancsoló, mivel takarjátok le és hány naponta cserélitek benne a vizet?

Figyelt kérdés
2012. júl. 2. 22:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%
nekünk elég nagy medencénk van, földbe süllyesztett 150 mély, szerintem úgy 6 éve volt benne cserélve víz. nincs letakarva, ilyenkor nyáron megy a vízforgató és heti 1x-2x betesszük a katica porszívót, az 2 óra alatt nagyon szépen kitakarítja :)
2012. júl. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
75%

Nekünk olyan átlagos felállítható medencénk van, 3,60 m kör átmérőjű, 90 cm mély volt mikor megvettük évekkel ezelőtt, most már oválissá változott és laposabb lett.:)

Nyár elején felállítjuk, kútvízzel feltöltjük és szezon végén leeresztjük, és elrakjuk télire.

A gyári fóliával takarjuk le esténként, rossz időben le sem szedjük róla a fóliát.

[link]

Ilyen a miénk. Van hozzá szűrő, azt napi pár órára bekapcsoljuk, este pedig rakunk bele kombi tablettát úszóban.

Ma 34 fokos volt a víz:))))

2012. júl. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%

1,3 méter az átmérője, 40 cm magas.

Minden este cseréljük a vizet, de ha nem megy bele földes lábbal, akkor csak másnap este cseréljük.

2012. júl. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nekünk hasonló van mint a 2. válaszolónak.Most egy hónapja állítottuk fel,de a múlt héten cserélni kellett a vizet,mert bezöldült:(Nem tudom mások mivel érik el azt hogy egy szezonon át egy víz van benne.Én is szoktam előírás szerint beletenni klórt és algagátlót,mégis zöld.Ráadásul a vízforgató szűrőjét is ki kellene cserélni.2. ti ezt hogy oldjátok meg?
2012. júl. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszi lányok, mentek a kezecskék, de azt hiszem, rosszul fogalmaztam:-)


Nekünk is pancsolónk van, 190 cm hosszú és kb. 150 cm széles, csak ahhoz túl nagy hogy minden nap újratöltsem kb. 8 óra amíg felmelegszik.

2012. júl. 3. 08:35
 6/20 anonim ***** válasza:

sziasztok bocsi a belepofiert, mi is most keszulunk medansziet venni, 305/76 cm. en se szandekozom minden nap cserelni a vizet benne, mert tonkre megyunk anyagilag.

elvileg vizforgatos, de tapasztaltabbak segitseget kerem, mi az amivel tisztan lehet tartani, pl milyen vegyszer, algaolo, ez milyen formaban, es milyen idokozonkent kell hasznalni? koszi a segitseget elore is.

2012. júl. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nekünk is olyan medencénk volt, mint a 2.-nak. Mi is nyár elején feltöltöttük és aug. végén leengedtük. Kevertetve volt naponta és tablettát raktunk bele talán 2 naponta.
2012. júl. 3. 09:10
 8/20 anonim ***** válasza:

2. vagyok!

Több mint 10 évvel kezdtük el a kerti medence állítást. Első években előírás szerűen vegyszereztem, vettünk ph mérőt, ph csökkentő és növelő szert, algagátlót és klór tablettát. Bár beleőrültem az örökös vegyszerezésbe, méregetésbe és hiába csináltam bármit, mindig bealgásodott, a víz alja pedig csúszós, nyálkás lett. Állandóan le kellett ereszteni a vizet és újratölteni, ezért szinte alig használtuk, munka pedig volt vele bőven.


Aztán valahogy a férjem rátalált erre a kombi tablettára. Ezt egyszerűen belerakjuk egy víz tetején úszó vegyszertartóba és amikor bemegyünk a vízbe kivesszük.

Ez a tabletta mindent tartalmaz egyben, klór is van benne, mert érezni néha a víz szagán. Gondolom algaölőt is tartalmaz, mert azóta alga sincs soha. Nem mérünk már ph-t sem.


Annyi még, hogy vettünk eggyel nagyobb szűrőt, hogy nagyobb hatásfokkal keringesse a vizet.


Nemsokára lefotózom nektek a tabletta dobozát, hogy tudjátok milyet használunk.

2012. júl. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

mi hipót öntünk bele mikor zöld a víz. esős napok után nagyon lúgos lesz a víz, beleöntünk 20-30 liter hipót, (közben persze ellenőrizzük mérővel pontosan mennyinél lesz jó), 2 nap után jobb a víz minősége mint a csapvíznek :O

2012. júl. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
kettes, es akkor emellett a kombi tabi mellett nem is hasznaltok mast ha jol ertem. hol lehet ilyet kapni, es milyen idokozonkent hasznalatok? koszonom a valaszokat, legalabb tudom mire keszuljunk:)
2012. júl. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!