Mit kezdjek anyuval?

Figyelt kérdés

Friss anyukaként azt hittem, majd segit, de nem ezt tapasztalom. Persze ma már más világ van, és mindenki álljon meg a saját lábán, de egy nagymamától még sem ezt várnám. Mit gondoltok? Szituációk lejjebb. Az egyetlen, ami nem bánt, amikor gügyög a gyerekhez, azt szépen csinálja.


1) zajt csap, akkor is, ha szászor kérem. elfelejti.

2) ha nem kérem meg konkrétan, hogy akkor légyszi vedd fel a gyereket és fektesd hasra, nem csinál semmit. tőlem kérdi, most miért sir a baba, mit csináljon.

3) múlt hétvégén nyűgös volt a baba, én meg hulla fáradt, eszébe sem jutott, hogy kicsit elfoglalkozik vele, én meg alhatnék fél órát. de folyamatosan kérdezgette, mit segitsen. kb 1 órát üvöltött a drágám, mire elaltattam (nem szokott ilyen lenni, amúgy békés gyerek). mondtam neki, hogy segithetne elaltatni, mert nem tudom, mi baja van. azt mondta, már hogy segithetne, nincs hozzászokva a gyerek (heti 2x találkoznak), altassam el gyorsan, és aludjak egy kicsit én is... csak a hogyan maradt ki...

4) szintén egy frontos napon, üvöltött a baba mint fentebb, kb 30 perc után végre eldajkáltam, leraktam, kimentem a szobából, erre megkérdezi, mit segithet... mondtam, hogy köszi, már semmit, talán akkor kellett volna megkérdezni, mikor tényleg tudott volna segiteni. erre jól összevesztünk.

5) eddig a vasalásig jutott a segitségben, de azt is 3x kellett neki megmutatnom, hogy kell gőzölővel használni...


Hozzátenném, kettőnket felnevelt, pedagógus, mindig segiteni akar, csak sosem jut odáig. Szerintetek miért ilyen? Annyira bánt, legszivesebben vagy sirnék, vagy leüvölteném a fejét, hogy akkor megoldom egyedül, hagyjon békén...


2009. júl. 25. 10:44
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Örülj neki, hogy van és próbálj meg vele türelmesebb lenni. Majd gondold végig, te milyen leszel, ha nagymama leszel és rólad mit fog gondolni a gyermeked és jól fog-e esni, ha ilyen hasznavehetetlennek fogod érezni magad, mint ahogy te érezteted vele uezt. Valaki meg arról panaszkodik, hogy az anyukája mindenbe beleszól és mindent máshogy akar csinál. Ülj le anyuddal, beszélj meg vele konkrét feladatokat, amit mindig ő csinál, így ő sem fogja feleslegesnek érezni magát és te sem érzed azt, hogy nem segít semmit. (( Csak zárójelben, hogy pedagógus nagyikra jellemző, hogy egész életükben gyerekekkel foglalkoznak az unokára meg mégsem marad türelem..talán kiégnek a sok gyerektől.))
2009. júl. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobb lenne neked egyedül.Boldogulnál magad is,ha nem őt kéne kerülgetned.Van olyan,akinek van segítsége,van olyan,akinek felajánlják,de visszautasítja,és van olyan akinek egyedül kell boldogulnia.Szerintem Te is mindent frankón meg tudnál csinálni egyedül,és nem idegeskednél,hogy miért nem csinál ezt-azt?
2009. júl. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem várok el anyukámtol segitséget.Volt saját gyereke,nevelt minket,mosott főzőtt ránk stb,stb...Én csak azt várom el tőle,hogy szeretgesse.Ne bánts anyukádat,ha már elmegy hozzátok a szándék megvan a segitségre.
2009. júl. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Adj hálát érte, hogy van még anyukád!

Próbáld meg szeretni, és szeretettel megkérni konkrét dolgokra. "Néma gyereknek anyja sem..."

2009. júl. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Félreértettetek egy kicsit. Nem az a bajom, hogy nem segit. Hanem, hogy tapintatlan, és amikor tényleg szükségem lenne rá, akkor csak utólag van ott.
2009. júl. 25. 16:04
 6/10 A kérdező kommentje:
Úgy értem, egy nagymama segit. Ha ő nem akar segiteni, ok, de mondja meg. Ne az legyen, amiket irtam, hogy utólag megkérdezi, amikor már lerendeztem a szituációt. Akkor vallja be, hogy már 2 gyereket felnevelt, és neki már csak az unoka mosolya kell. Ne áltasson, hogy majd segiteni fog.
2009. júl. 25. 16:51
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocs a véleményemért, de talán már megöregedett. Én is hasonlóan vagyok az anyukámmal. 11 hetes vagyok, pár hete sajnos kórházban is voltam, itthon feküdnöm kell. Eljöttek itthon meglátogatni, jól esett volna, ha valamit segít a házimunkában, hogy ne mindent a páromnak kelljen napi 12 óra munka mellett megcsinálni, de valahogy nem ajánlotta fel. Pedig olyan jó lett volna, ha pl. felpórszívóz. Én meg stresszeltem magam, hogy mikor lesz feltakarítva. Én is elgondolkoztam, mi lesz, ha megszületik a baba, azt mondják akkor jól jön a segítség, de így rádöbbentem, hogy nem lesz. Csak magamra és a páromra számíthatok. Sajnos szerintem ez már korral jár, hogy ilyenek. Fel a fejjel, talán ha kevesebbet menne hozzátok, úgy könyebb lenne neked!

Kitartás!!!

2009. júl. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Erre tényleg nem gondoltam, pedig hát, tényleg lehet (65 éves). :(
2009. júl. 25. 20:55
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A nagyik már nehezebben tanulnak, és lehet hogy nagyon tanácstalan, amikor sir a babád. Ne feledd, pedagógus a szakmája, nem babákkal foglalkozott egész életében, hanem nagyobb gyerekekkel, később mennyire elemében fogja magát érezni, mikor tanitgathatja az unokáját, segithet neki a házi feladat megoldásában. Én a helyedben nem zavarnám el. Türelmes lennék vele amennyire lehet, ha veszekednék vele, utána bocsánatot kérnék. FOG neked segiteni, és ez a lényeg, ezt tartsd szem előtt, na meg hogy szeret titeket!
2009. júl. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld egyszerű házimunkákra megkérni, mint mosogatás, törölgetés, edények elpakolása, felsöprés, felmosás, kiteregetés, száraz ruhák leszedése, elpakolása a szekrénybe, portörlés, szemetes kivitele, zöldségpucolás, ilyesmi. Ezekhez nem kell "bonyolult" háztartási gépeket használni, mégis nagy segítség ha megcsinálja. Esetleg olyanra is megkérheted, hogy vásároljon be ezt-azt, vagy főzzön meg, akár a saját otthonában, ahol "ismerős terepen mozog" és vigyen nektek kajcsit. A babát valószínűleg jobb ha te látod el, ő biztosan lesi, mit-hogyan csinálsz és előbb-utóbb megjön a bátorsága a dajkáláshoz, pelenkázáshoz. Biztosan neki is nagyon új még ez a helyzet. Sok türelmet kívánok!
2009. júl. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!