Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tisztítsam a gumikacsát?

Hogyan tisztítsam a gumikacsát?

Figyelt kérdés
Kislányomnak ven egy vízben használható játék gumikacsája. Az alján van egy pici lyuk, ahol be tud folyni a víz. Ezen keresztül bepenészesedett, és ahogy a gyerek játszik vele kijönnek darabkák. Már próbáltam tisztítani, de nem megy...Van valakinek ötlete hogyan lehet kitisztítani a kacsát?

2012. aug. 24. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Én fürdés után mindig azonnal kifolyatom a vizet minden játékból, de ha valamelyik befeketedik, bepenészesedik, akkor megy a kukába.

Javaslom, vegyél másik kacsát, vagy próbáld beáztatni Neomagnolba, bár annak meg olyan ára van már, hogy talán tényleg egyszerűbb új játékot venni.

2012. aug. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha rákeresel angolul a neten, a követekező tippeket kapod:

– szívj fel bele ecetet, lögyböld el jól, és hagyd egy éjszakán át benne, másnap mosd át szappanos vízzel, majd öblítsd ki többször (mármint szívj fel vizet, és nyomd ki jól belőle),

– a fenti módszerrel, csak fehérítő és víz 50%-os keverékével tedd ezt,

– tartsd kosárban, lukas szatyorban a fürdős játékokat, és hetente+kéthetente mosd át őket ecettel megelzősésként,

– megelőzésképp simán ragaszd be a lukat az alján (pl. ragasztópisztollyal).


Nem értek egyet azzal, hogy dobja ki az ember ezeket a keményen környezetszennyező műanyag játékokat, így a helyedben előbb megpróbálkoznék a tisztítással.

(Érdemes átgondolni, hogy ha a környezetet szennyezzük azzal is rosszat teszünk a gyerekünknek, aki az általunk összedzsuvázott világban fog élni.)

2012. aug. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Második, gondolom nálatok csak méregdrága fajátékok vannak, meg környezetbarát rongybabák.

Igenis van, amit nem lehet kitisztítani, és a penész nem játék, attól komolyan meg lehet betegedni.

Igen, egy csomószor szennyezzük a környezetet, és ezt én is nagyon sajnálom. De ettől még a gyerekeimet nem engedem elhasználódott, mocskos játékokkal játszani.

2012. aug. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért vetted ennyire magadra, amit írtam, hiszen úgy fogalmaztam „előbb megpróbálkoznék a tisztítással”, ami azt jelenti, hogy ha nem megy, akkor nyilván dobja ki, de ne ez legyen az első lépése, ha van más megoldás.

A koszolódás megelőzéséről is írtam, éppen azért, hogy ha mégis kidobná, és újat vesz, akkor annál már tán meg tudja előzni a dolgot.


Nyilván a gyerek egészsége a fontos, én csupán azzal nem értek egyet, hogy ha valami probléma merül fel, rögvest vegyünk egy újat, mert úgyis olcsó.

2012. aug. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Így, két nappal később újraolvasva én sem értem miért vettem magamra! :D
2012. aug. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szuper! Te vagy az első ezen az oldalon, aki képes beismerni, ha túlreagált valamit! Jó ilyet látni. :)
2012. aug. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!