Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy 3. gyerek vállalása...

Egy 3. gyerek vállalása könnyít az anyagi helyzeten a nagycsaládosoknak járó kedvezmények, támogatások miatt?

Figyelt kérdés
Azt hallottam egy ismerősömtől, hogy 3 gyereket könnyebb eltartani, mint kettőt, mert már járnak a kedvezmények és a harmadiknak meg már amúgy is ott van egy csomó holmi a másik 2 után, erre sem kell költeni. Mi a véleményetek erről? Tényleg könnyebb?
2009. júl. 25. 11:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Én is igyhalottam!!Kiváncsi lennék saját tapasztalatokra mert mi is gondolkozunk a harmadik babán.
2009. júl. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
szűkebb környezetemben 3 nagycsalád is van!Egy helyen 3,másik kettő helyen 4 gyerek.Mondanom sem kell,hogy a 4 gyerkőcösnek azért minden nehezebb:(Amúgy igen,járnak klf.támogatások:vasúti,iskolai,óvodai stb...Nem mindegy,hogy mennyibe kerül két ill. három gyereknek a tankönyv.Sógornőmnek 4 gyerek van,összesen 800 ft-ot kellett fizetni a 4 ellenőrzőért a suliban(természetesen a füzetek ,eszközök fölött).Amúgy csak az egyiknek a középisiben kellett volna kiperkálni majd 30 ezret!Tényleg nem mindegy:)Mi januárban válunk 3 gyermekes családdá,majd akkor beszámolok az előnyökről,hátrányokról:)
2009. júl. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi! :-)
2009. júl. 25. 16:44
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Szia! Én már idősebb vagyok, de mi is hárman vagyunk testvérek.

És emlékszem, hogy édesanyám igaz, hogy egyedül is nevelt, de sokkal könyebben éltünk akkor mikor még minden támogatás járt ránk. Most, hogy hármunkból ketten kirepültünk, szegények alig tudnak megélni a húgommal. Elég sok támogatást kaptunk. Tankönyv, étkeztetés, utazás. lakásrezsi stb. És most hiába az alacsony jövedelme anyukámnak, semmi nem jár.

Ott a nagy ház, de eladni sem tudja. És még csak 14 éves a húgom, de a középisibe mi is 30 ezret fizettünk a tankönyvekért.


Szerintem sokkal könyebb 3 gyerekkel.

2009. júl. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Nem könnyebb.Legalábbis nekünk nem .Szépen megugrott a lakáshitelünk.3 gyerekkel nehezebb visszamenni dolgozni.

Az igaz hogy vannak kedvezmények,de így is nehéz.

Ennek ellenér mindenkit biztatok a 3.gyerekre.Csodálatos dolog ha a gyermekeid körülötted vannak.

2009. júl. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

Hát nekem 4 kiskorú gyerekem van,de egyáltalán nem könnyebb!Támogatást nem kapunk,mert pár forinttal túllépjük mindig a megengedett határt,a 3 nagyobbnak a tankönyvek ingyen vannak,de azon kivül semmi!Több villany,vizfogyasztás és sok kaja!Nem tudom sokan miért gondolják,hogy könnyebb!A családipótlék több,de az el is megy a gyerekekre,abból a 16ezer ft-ból cipőt,ruhát és egyéb dolgokat megpróbálhatják finanszirozni azok,akik 1 vagy 2 gyereket nevelnek és azt mondják,milyen jól járnak a nagycsaládosok!Én sose panaszkodom,mert a gyerekeket mi vállaltuk,mindegyiket akartuk és nem a pénzért,de szivesen bevállalok több gyereket is ezek ellenére!

2009. júl. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk három gyerekünk van. Egy iskolás, most megy 2.-ba. Egy ovodáskorú, de nem mehet oviba, mert itthon vagyok. A kicsi 9 hónapos.

Kedvezmények, amiket kapunk: ingyen tankönyv, 50%-os ebédkedvezmény az isiben. 16.000 ft gyerkenként a családipótlék.

Ezen kívül sok játék, könyv, kiságy, pelenkázó már megvan.

Hátrány: a középső csak 4 és fél évesen kezdhet közösségbe járni.

Mivel az első kettő lány a kicsi meg fiú, neki új ruhák kellenek. Amiket a lányok használtak, már amúgy is elég rossz állapotban vannak. Babakocsi, hordozó, autósülés, etetőszék már elhasználódott, ezekből is új kell.

Minden család más, mindenhol máshogy alakulnak a dolgok, de egy biztos nem a kedvezmények miatt érdemes kettőnél több gyereket vállalni.

2009. júl. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%

Utolsóhoz szólván: igaz mi még csak a másodikat várjuk (de tervben van a harmadik is majd) épp azt számoltuk, hogy amennyivel több a csp, az pont el fog menni a kicsi pelenkájára.

Igen, járnak kedvezmények, de kérdés, hogy mit használsz ki belőle, és mi van ,amit a haramdik fel tud használni. Nekem a lányom nyári volt, a következő téli lesz, hiába ott a sok ruha, vennem kell rugit, pulcsit, overált, csizmát-mert ezek egyáltalán nem voltak a lányomnak nyári lévén...

Mi pl sosem utazunk vonaton (nem is tudom hogy lehetne 3 gyerekkel+ csomaggal átszelni Győrből Pécsre az országot vonaton...) de oda már azt hiszem 90%-os kedvezmény lenne. Anyagilag nem lenne mindegy, hogy kocsival 15.000 ft, vagy vonattal 90%..

De szerintem kinek hogy, ki hogy áll hozzá, ki hogy látja..

Biztos van előnye, hátránya is, mi be fogjuk vállani a harmadikat is:-)

2009. júl. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, elfelejtettem, hogy három gyerek után jár az egyik szülőnek a havi 12.000 ft adókedvezmény is. Bocsánat!
2009. júl. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%

Jó,és még érdekelnének további kedvezmények,meg az is,hogy honnan lehet igényelni,mert mi sehonnan semmi juttatást nem kapunk!Van a sok kiadás és ennyi!

Az a 12ezer semmit nem jelent ilyen árak mellett már!

2009. júl. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!