Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen és mennyi juttatásra...

Milyen és mennyi juttatásra számítsak?

Figyelt kérdés

Jövő hétre várjuk az első babánkat.

Utána TGYÁS? Meddgi kapom? A fizetésem hány százaléka? A bruttómnak vagy a nettómnak?

Utána GYED?


2009. júl. 25. 15:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia!A tgyás 168napig jár a fizetésed 70%-a.Családi pótlék ami 12200ft.Jár egyszeri anyasági támogatás ami hatvanvalamennyiezer.
2009. júl. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

TGYÁS: 6 hónapig jár, a fizetésed átlagának a 70%-a, ez általában több mint a GYED. Amit tudni kell róla, hogy ennek nincs felső határa, ezen kívül az is bele számít, hogy valójában mennyit kerestél, mennyit túlóráztál, kaptál-e prémiumot, jutalmat, műszakpótlékot, stb.

GYED: a törzsbéred 70%-a.

A kettő közötti különbséget talán úgy lehetne látni a legjobban, hogy pl. amikor én dolgoztam, mindig délutános voltam, a törzsbérem akkor 60 ezer forint volt, de sosem annyit vittem haza, mert minden nap volt plusz egy óra túlórám, és műszakpótlékom, valamint évente kétszer kaptunk kb 20 ezer forint jutalmat is. (legalább is én kaptam mert jól dolgoztam) Így a TGYÁSom kb 60 ezer volt. A GYEDem viszont csak 43 ezer körül, mert azt már csak az alap béremből számolják. A TGYÁS összegét tehát nehéz így fejben kiszámolgatni, meg hát ki emlékszik már rá, hogy melyik nap mennyit dolgozott...


Ezen kívül jár még a családi pótlék, ami 12.200 forint, és az egyszeri anyasági támogatás, idén nem tudom mennyi az összege.

2009. júl. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a választ! Ebből így már végre tényleg többet tudok!

Egyébként ezeknél a százalékoknál a nettómmal vagy a bruttómmal kell számolnom? És a TGYÁS és GYED után kell még adózni és TB-t fizetni, vagy nem?

2009. júl. 27. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!