Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fiam osztálytársai között...

Fiam osztálytársai között nagyon sok kisebbségi lesz. Mit érdemes tudnom, amit még nem tudhatok?

Figyelt kérdés

Most kezdi az első osztályt. Nagyon sok telepi gyerek lesz az osztályában. Nagyon sok rosszat hallottam róluk, de saját személyes tapasztalataim nincsenek.


Anyukák! Akiknek a gyermekük hasonló osztályba jár, mikkel találkoztatok, milyen félreértések lehetnek, mit kell tenni vagy éppen nem tenni, hogy ne legyenek konfliktusok?


2012. aug. 26. 08:23
 1/9 Ilyent válasza:
12%

milyen félreértések lehetnek, mit kell tenni vagy éppen nem tenni, hogy ne legyenek konfliktusok?

TANULNI

[link]

2012. aug. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A kolleganőm kislánya került ilyen osztályba. Soha semmilyen konfliktus nem volt,sem a gyerekekkel sem a szülőkkel. Ami bántotta sokáig a többi szülőt,az az volt inkább, hogy más osztályokhoz képest a tananyagban mindig nagyon le volt maradva az osztály, és a többi osztályhoz képest nem voltak kirándulások, programok, matrica osztogatás, osztálykarácsony meg ilyesmik mert nem volt rá pénz,és a tanítónéni sem vállalta, hogy elindul velük egyedül. Így első második osztály végén sokan átmentek másik osztályba,másik iskolába,ahol sokszor ismét kiderült, hogy az itt kitűnő tanuló gyerekek, a másik osztály tudásának a felét tudják.
2012. aug. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
51%

Én most leszek 7.es és én is így éltem át az alsó osztályokat.

A volt Konfliktusaim:

Sok barátom volt az osztályba és megvédtük egymást a romák elől. ha megakarják verni a barátomat akkor megküzdtünk velük és aztán nem mertek minket bántani.

meg barátkoztunk az 5.-8.osztályig majdnem mindegyikkel és a romák ránk se mertek nézni.

szóval a barátkozás kell de nem a romákkal hanem a magyarokkal!

2012. aug. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem volt lehetőség màsik osztályba vagy suliba íratni? Te hiába igyekszel, sajnos ilyen közegben biztos, hogy sokat fognak ártani a fiadnak.
2012. aug. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Semmi csilli-villi. Ne tűnjön ki a cuccaival mert ott már kő keményen érezhető rajtuk a vér.. Nekem 8 év alatt 5 roma osztálytársam is volt és minden évben eltűnt valami,ami mind utólag kiderült,mind hozzájuk volt kapcsolható.
2012. aug. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Gondolom, itt az ideje leírni a tapasztalataimat.

Sajnos nagyon rosszak és a második félévet már egy másik iskolában fogja járni a kisfiam.


Az Lakatos, Burdi, Sztojka vezetéknevű osztálytársai nagyon rászálltak a fiamra. Többször jött haza sérülésekkel, hozzá vágták a falhoz, homokot szórtak a fejére, azzal tömték be a száját, orrát...

Egy csomó holmiját ellopták. Semmi extra, csak sima ceruza, radír, kulcstartó...

A fiamnak egy nagy hibája van, hogy agyon húz a felnőttekhez és szeret árulkodni. De azért ez már sok volt, amit itt kapott.

2013. jan. 6. 17:54
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Jól tetted, hogy átírattad olyan helyre, ahol kisebb a koncentrációjuk, azaz nagyobb az emberi lények aránya.

Felsőbb osztályokban már késelések is előfordulhatnak, a mi városunkban is az egyik általános iskolát elözönlötték a gyilkos pulyák, és voltak erőszakos események, több tanárt is értek atrocitások.

2013. szept. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem akarom a cigányokat védeni,de most mégis kell.Én azt tartom gusztustalannak,amikor anno általános iskolába volt egy cigány osztálytársam,aki bukásra állt,nem engedték át,igaz nem volt fegyelmezett,nekem soha nem volt vele problémám,s volt egy "magyar" gyerek is,aki osztálytársam volt,ő is bukásra állt,nem foglalkozott a tanulással,még a tanár is kérte tőle,hogy tanuljon(a cigánytól nem),s átengedték,pedig ő állandóan szekált.S mondok még valamit kitérőnek.A nyaralómat mindig a cigány szomszédomra bízom,s mindig szépen kitakarít,lenyírja füvet,semmit nem lopkod soha,pedig kinézetre se bizalom gerjesztő,de már 15 éve rábízom a házat.Úgyhogy erről ennyit.
2014. júl. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem például a fehér színű lányok lopták a ceruzáimat,s a fehér fiúk vertek,úgyhogy...
2014. júl. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!