Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » /Étel/allergiás gyermeked...

/Étel/allergiás gyermeked meddig kapott anyatejet?

Figyelt kérdés
minden allergiában érintett válaszát várom .mire lett érzékeny a gyerkőc,mennyire és milyen tünetekkel?
2012. aug. 27. 23:58
 1/4 anonim ***** válasza:

1 évig szoptattam, fél éves koráig kizárólag anyatejes volt.

Születésétől kezdve tejfehérje allergia gyanús volt, ami később be is igazolódott. A szoptatás ideje alatt nem ettem tejterméket, mert nagyon csúnya lett a bőre. Fél évesen allergiás rohama volt egy fél adag tejpéptől, azóta is tejmentes diétán van, most 3,5 éves. Közben kiderült, hogy szinte minden pollenre, tollra és állatszőrre is allergiás.

Ha az anyatejes táplálás és az allergia között keresel összefüggéseket, akkor a kisfiam nem jó példa, mert Ő biztosan örökölte az allergiára való hajlamot a férjemtől. A férjem is sok mindenre volt allergiás kisgyermekként és Ő is ekcémás és asthmás volt, mint a kisfiam, aki nagyon hasonlít rá külsőleg is.

Van egy kislányunk is, aki inkább rám hasonlít, neki semmi baja.


A kisfiam tünetei: csalánkiütés és hányás. Évente terhelik a gasztroenterológián, várjuk, hogy kinője.

2012. aug. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A fiamon 3 hónaposan jött ki a tejallergia. 11 hónaposan voltunk terheléses vizsgálaton, hála Istennek addigra kinőtte. Csak anyatejes volt gyakorlatilag 8-9 hónapig, mert csak ezután volt hajlandó bármit is elfogadni a tejemen kívül. 20 hónapos koráig szoptattam, de másfél éves korától rendszeresen ivott tehéntejet is.


Ja igen, a tünetei: hányás, hasmenés, véres széklet

2012. aug. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül keresek összefüggést, de azért kíváncsi lennék rá, hogy van-e.


egyébként az én kisifam 15 hónapig kapott anyatejet, csak hogy én is válaszoljak és ő is születése óta gyanús tejre, de eddig senki nem foglalkozott vele. most közel két éves és inkább fogy, mint hízik, pedig szépen eszik. szóval már engem kezd aggasztani a dolog, így saját utánajárással, de folyamatban van a kivizsgálása. nálunk főképp az ekcéma okoz egyébként gondot, amire lassan a szteroidos keverék is hatástalan. :-(

2012. aug. 28. 13:37
 4/4 anonim ***** válasza:
8 hónapig szoptattam a lányom. 2 éves koráig semmi baja nem volt. Idén februárban, kezdôdött a nagyon súlyos atópiás ekcémája. Augusztusban diagnosztizálták nála a tejfehérje allergiát. Tünetei: nagyon súlyos ekcéma, gyakori felsôlégúti panaszok (orrfolyás, köhögés). Emellett allergiás a paradicsomra, a mogyoróra, a parlagfûre, macskaszôrre, nyírfára is.
2012. nov. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!