Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amikor megszületett a gyermeke...

Amikor megszületett a gyermeked kire gondoltál legelsőnek?

Figyelt kérdés

Napokban visszaemlékeztem a lányunk világra jöttére. Császárral született és kb. 2-3 órán keresztül azt sem tudtam, hogy merre "vagyok", úgy be voltam kábulva.

Arra emlékszem, hogy hozták szoptatni és hogy a férjem bejöhetett hozzám egy kicsit, de többre nem.

Amikor már kezdtem képben lenni és feleszmélni, akkor egyből megfogtam a telefonom és anyukámat hívtam.

Igaz, szinte egy árva szót nem tudtam neki mondani csak azt, hogy minden rendben és hogy mik a paraméterei az unokájának. Az eszembe sem jutott, hogy esetleg a férjem vagy anyósomék tájékoztatták a szüleimet.

Lényegében ott bőgtem a telefonba kb. 2-3 percig és semmi értelmeset nem tudtam neki mondani.

Még aznap este beszéltünk, de akkor is olyan kába voltam a fájdalomcsillapítóktól, hogy nem is emlékszem arra, mit beszéltünk.

Az első normális beszélgetésünk a következő nap délután volt, amikor 200 km-ről arrébb eljöttek a kórházba apukámmal.


Ti kire gondoltatok vagy kivel beszéltetek szülés után?

Volt valakinek hasonló élménye?


2012. aug. 17. 13:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
a férjemre
2012. aug. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Anyura és Apura. Egyből hívtam őket,a babát még épp rendbe rakták. Sírtunk...Nagyon szép volt mind a 2szer.
2012. aug. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

A férjem volt ott mindhárom szülésemnél. A szüleim sajnos nem élnek. Az elsőnél nem tudom mire gondoltam a barátnőimmel beszéltem először ( úgy szülés után 2-3 órával) .

A második és harmadik szülésemnél a már meglévő gyerekeimre gondoltam természetesen.

2012. aug. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
férjem ott volt, így egyből anyut hívtam....
2012. aug. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Éjjel egykor a szüleimet hívtam, és csak zokogtam a telefonba, hogy : Gyönyörű!!!! Ők is sírtak. Férjem végig ott volt, iszonyúan fájt, de alig várom a következőt.
2012. aug. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyok valláos, de arra gondoltam: "köszönöm Istenem, hogy meghallgattál és ő a miénk lehet"
2012. aug. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mindkettőnél a férjem ott volt, így anyukám volt az első, akit hívni akartam.
2012. aug. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem koraszülésem volt altatásban, 5 napos koráig nem is láttam a fiamat, mert még altatásban voltam amikor átvitték másik kórházba.Amikor felkeltem ott volt mellettem a párom.

Így az első kérdésem az volt hogy jól van-e a manócskám.

Utána rögtön (talán 5 perce lehettem ébren) a legjobb gyerekkori barátnőmre gondoltam.Rögtön azt kérdeztem hogy neki szólt e a párom hogy mi van.Miután mondta hogy nem még félálomba ráförmedtem hogy azonnal hívja fel.Valahogy anyám, apám eszembe sem jutott.

2012. aug. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%
Arra, hogy VÉGRE alhatok! Nagyon kimerült voltam, 40 órás kínlódással szültem, semmi nem érdekelt. A gyerek jól volt, nekem ennyi elég is volt.
2012. aug. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nekem nagyon konnyu szulesem volt, kozben a ferjemmel smseztem, kinn volt a folyoson es varta hogy mikor lathat mar... megkertem szoljon anyueknak mi van (ejjel volt, 35. heten, kicsit koran, felkeszuletlenul ert minket)

mint kesobb kiderult amig engem tisztogattak-patyolgattak o a kislanyunkkal fenykepezkedett:)) engem anyukam hivott majd egy csomoan reggel, mert szuletesnapom volt! tenyleg a szuleimre gondoltam, foleg anyukamra hogy annakidejen o is pont azon a napon szult meg engem!!! ez nagyon meghatott minket:)

2012. aug. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!