Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejfehérje allergiás a 1,5-2...

Tejfehérje allergiás a 1,5-2 éves gyermeked? Adsz még neki vmilyen tápszert, melyiket, mennyit? Ha nem kap tápszert, mit alakítottál az étrendjén hogy pl elég kalcium jusson a szervezetébe?

Figyelt kérdés
2011. júl. 14. 15:38
1 2
 1/15 Taticsa ***** válasza:

Som szójatápszerből készítjük az esti kakaóját. Reggeli kakaó szójatejből. Eszik mellette szójajoghurtot és pudingot is. Ha főzök akkor minden ételbe tejföl és teszín helyett szója és zab alapú termékeket teszek-mi is tejfehérje mentesen táplálkozunk :) (ha elalszik azért egy kis jégkrém lecsúszik)

Nagyjából ennyi.

Visszakérdezhetek? Édességet miket eszik a Te babád?

2011. júl. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

igen eszik, nagyon édesszájú, de persze megválogatom, mit kaphat. PL zabfalatok, házi süti (én készítem, kevesebb cukorral, vagy gyümölcscukorral), imádja a mazsolát, és hébe-hóba kap étcsokit.

A szójától valamiért én irtózom; zabtejet, illetve zabtejszínt én is szoktam használni, ha tejes lenne az étel, azokkal helyettesítem. Emellett pedig milumil peptit kap, de így sem tünetmentes...

2011. júl. 14. 15:58
 3/15 anonim ***** válasza:

Semmit. Akárhányszor kérdeztem dokit, belgyógyászt, védőnőt, mindenki mindig azt mondta, hogy nem baj, hogy nem eszik semmilyen tejterméket. Nem értettem, de mindig mindegyik ezt mondta.

Bár lányom kapott 2X2 dl laktózmentes tejet, néha laktózmentes túrót, tejfölt és joghurtot is.

2011. júl. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Igaz, az én fiam már nem tejallergiás, mert kinőtte. Az gasztroenterológus azt mondta, ha nem növi ki, akkor 3 éves koráig Milupa pepti+t kell kapnia. Neki nagyon durva tünetei voltak, azt mondta a doki, hogy ha tejet kap még egyszer, akkor belehalhat. Úgy berezeltem, hogy csak gyümit, zöldséget, húst, és gabonát adtam neki. Mindent én készítettem, hogy a tejnek még a nyoma se kerüljön a közelébe. Az orvos azt mondta, ha jól csinálom, akkor ki fogja nőni. Egy év kemény diéta után sikerült. Együttérzek veletek, tudom milyen nehéz nektek. Visszatérve a tápszerre. Ez a doki azt mondta, hiába eszik mindent a gyerek, adjak neki tovább rendes tápszert 3 éves korig, magát a tejet kerüljük el. Szóval én ennek fényében biztosan tápszerezném a te gyermeked.
2011. júl. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Szakorvosi javaslattal nagyon olcsó volt a tápszer, egy dobozzal 200 forintba került. Nem is értem a korábbi válaszoló orvosait, hogy mondhatnak ilyet, hogy nincs a gyereknek szüksége tápszerre. Ha egyszer nem eszik tejterméket valamivel pótolni kell! Azért nem kellene sajnálni a gyerekektől azt a 90%-os tápszertámogatást.
2011. júl. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az enyém Pregomint eszik reggel, este, 20 hónapos. Még fog is egy darabig. 2*240 ml-t.

Egyébként rizstejjel és zabtejjel készítek neki olyat, amibe tej kellene. A szójától mi is irtózunk.

Az én fiam még tojást sem ehet egyébként, úgyhogy nálunk is én sütök neki mindenfélét.

2011. júl. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Igen, ő is Milumil Pepti Plus 2-t kap, napi 2x220 ml-t. Amúgy rizs- vagy zabtejjel ill. tejszínnel készítek neki mindent.

A szójáról én úgy tudom, hogy nem nagyon ajánlják, mert akár keresztallergiát is okozhat, ráadásul a növényi tejek közül szerintem annak van a legrosszabb íze... :)

2011. júl. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Mi épp kivizsgálásra hordjuk a fiunkat (bőrteszt lesz egyelőre), a háziorvos nem sokat segít nekem ebben az ügyben, viszont tényleg a lehető legkedvezőbben írja fel a tápszert.

A Neocate-ről hallottatok már, van valamilyen tapasztalatotok vele, íze? Azon gondolkodom, hogy legközelebb megpróbálom azt feliratni, hátha elmúlnak a tünetek teljesen.

2011. júl. 16. 13:17
 9/15 anonim ***** válasza:

Kisfiam 2,5 éves. Nem kap minden nap tápszert, kb. heti kétszer. A bölcsiben Sinlac-kal főznek neki szinte minden nap, néha én is adok pépként.

Édességnek gabonapelyheket eszik amiben nincs tejpor, viszont kalciumban gazdagok. Kap még Spar nápolyit, gesztenyepürét, Geszti Esztit, Pilóta piskótatallért, Spar mézespuszedlit, néha gumicukrot, de nem nagyon szereti, étcsokit.


Vettem neki CalciKid-et, de borzalmas az íze. Sajnos elég beteges volt a bölcsi kezdés miatt, akkor sok Calcimusc-ot kapott, a mellé nem kellett semmi.


Tápszerből egyébként a Milupa som-ot issza, de szerintem a Sinlac még több kalciumot tartalmaz és nem szója alapú.


Mi szigorúan tartottuk 2 évig a diétát, de sajnos még mindig nem nőtte ki. Remélem majd 3 évesen!


Azt jó, ha tudod, hogy ha 2 éves kora után is fennáll a tejfehérje allergia, akkor már tartós betegnek számít a gyermeked és emelt családi, utazási kedvezmény, közgyógy, 50%-os bölcsi kedvezmény jár neki és 8 órában dolgozhatsz a gyes mellett ami addig jár amíg ki nem növi, de max. 10 éves koráig. Évente van felülvizsgálat.

2011. júl. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Milupa pepti plus 2-t kap napi kétszer két decit. A gaszrtos doki azt mondta ebben épp annyi kálcium van amennyi fedezi a napi kálcium szügséget.

Zabfalatokat, tescos piskotatallért, abonettet nasizik. Na meg persze a házisütik, kölesgolyó néha kukac.

Nagy ritkán kap étcsokit, vagy havi egyszer veszek nápolyit, a gyógynövényesbe van tejallergiásoknak való. Méregdrága mert 15 deka 600 ft.

2011. júl. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!