Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Novemberben jár le a gyes,...

Novemberben jár le a gyes, mikor kell a munkáltatónál jelentkezni, és levélben vagy személyesen kell szólni? Azt már régen tudom, hogy nem fognak visszavenni.

Figyelt kérdés
2012. aug. 28. 07:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Előtte legalább 30 nappal, mert a törvény szerint úgy van írva:

"A fizetés nélküli szabadság a munkavállaló által megjelölt időpontban, de legkorábban a szabadság megszüntetésére irányuló jognyilatkozat közlésétől számított harmincadik napon szűnik meg."


Inkább tedd meg írásban, minthogy később gond legyen belőle.

2012. aug. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2012. aug. 28. 12:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ugyanebben a cipőben járok. A neten találtam valamit bemásolom ide Neked remélem ez is segítség. /Bár úgy hallottam, hogy alapos indokkal el lehet már küldeni a gyes-en lévő kismamákat/


Nem lehet elbocsátani az anyát gyermeke 3 éves koráig,

a GYES folyósításának időtartama alatt + 30 napig!

Ez akkor is érvényes, ha Ön nem vesz igénybe fizetés nélküli szabadságot, vagyis dolgozik.


Emellett, ha Ön bejelenti munkavégzési szándékát a munkáltatójánál, akkor ő két dolgot tehet: 1. munkát biztosít Önnek, 2. ha nem tud munkát biztosítani, akkor állásidőt kell hogy fizessen, ami megegyezik az Ön személyi alapbérével.


Fentiek miatt azt javaslom, hogy ne írja alá a közös megegyezést,

hanem menjen vissza a főnökéhez, és kérje az állásidő kifizetését mindaddig, amíg felmondási védelem alatt áll.

Ha lejár a Gyes + 30 nap, a munkáltatója rendes felmondással elküldheti,

ekkor persze jár a végkielégítés, illetve a ki nem vett szabadságot is ki kell fizetnie.

2012. aug. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!