Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Régen milyen praktikákat...

Régen milyen praktikákat alkalmaztak a nők, hogy ne essenek teherbe?

Figyelt kérdés

Hallottam róla,hogy régen a nők-mikor még nem voltak ilyen fogamzásgátló eszközök,mint ma- az aktus után alkalmaztak különféle praktikákat,hogy ne maradjanak terhesek.Természetesen tudom,hogy ezek megbízhatósága meglehetősen vitatható,nem is áll szándékomban ezeket alkalmazni,hiszen szedek fogamzásgátlót,csak kíváncsiságból kérdezem.

Előre is köszi a válaszokat... :)


2012. aug. 17. 07:29
 1/6 Jubilee ***** válasza:
100%
Beírtam google keresőbe, hogy fogamzásgátlás régen. :) [link]
2012. aug. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. aug. 17. 07:49
 3/6 A kérdező kommentje:

Elolvastam,érdekes volt,ilyesmi érdekelt,köszönöm :)

Arról nem esik szó,hogy pl. a 20. század elején,idehaza,vidéken milyen módszereket alkalmaztak?Tud valaki erről valamit? :)

2012. aug. 17. 07:58
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy hülyeség, és nem is volt időm még elolvasni a cikket, lehet, hogy ott írnak róla vmit. Én 2 dolgot hallottam.

1. Félbevágtak egy kisebb narancsot/citromot, kikaparták a belsejét, mint facsarásnál és azt helyezték fel a hüvelybe.

2. Régen a gumit disznóbéllel helyettesítették, kimosták, és mehetett a dolog.

Hát..na.. én örülök, hogy ma nem itt tartunk :D

2012. aug. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Csombormentafőzet, kb. úgy működött, mint az esemény utáni tabletta. De voltak olyan gyógynövényes italok is, amik konkrét vetélést idéztek elő.
2012. aug. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Olvastam róla régebben, hogy milyen sokféle növénynek van fogamzásgátló vagy magzatelhajtó hatása. Azért ne higgyük, hogy a nyugati orvostudomány mindenható, ezeket jobb helyeken ismerték, és szerintem ma már csak azért nem propagálják, mert tönkremennének a gyógyszergyárak. :)
2012. aug. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!