Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ebben az esetben jogosult...

Ebben az esetben jogosult vagyok GYED-re és TGYÁD-re vagy TGYÁS-re is?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan mi a TGYED és a TGYES, azt mikor kapja a kismama, vagy hogy, azért írtam mind a kettőt.

Munkanélküli lettem (már régebben, csak hosszú miért nem tudtam eddig bejelentkezni), tegnap bejelentkeztem. Azt mondta az ügyintéző, hogy attól a naptól biztosított vagyok. De a Kicsikénk születéséig nem tart ki a Munkaügy által biztosított 3 hónapom. Ezt követően magam után fizetném a TB-t szülésig. Ebben az esetben ugye nem csak GYES-re leszek jogosult? Hisz továbbra is biztosított maradok. Az ügyintéző olyat mondott, hogy csak GYES-t kapok, mert már szülés előtti időben nem leszek biztosított, de ha én fizetem tovább a TB-m(?).

Melyik mettől meddig jár, és mindet a MÁK-nál kell intézni? Milyen papírok kellenek hozzá?

Mielőtt munkanélküli lettem megszakítás nélkül több, mint 3 évet dolgoztam.


2012. aug. 28. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:
mióta vagy munkanélküli? Az elmúlt 2 évben mennyi biztosított napod volt?
2012. aug. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha a munkanélküli lejárta után 42 napon belül megszülsz, akkor kapsz tgyást, de gyedet semmiképpen.


Megoldás: Mondd vissza az álláskeresésit, és majd akkor kérd, amikor kitart a szülésig, és marad pár nap a tgyás lejárta utánra is, hogy újra kapd, és az alatt kérd a gyedet. Ha így teszel, minden jár majd, ha nem, akkor max. a tgyás, és utána a 28 ezres gyes.

2012. aug. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ez év március 2-ával szűnt meg a munkaviszonyom, és dec. 31-ére várjuk a Kicsinket.

Köszönöm a válaszaitokat, főleg a másodikét!

Akkor most jelentkezzek ki, fizessem én a TB-m, majd jelentkezzek be mondjuk október első hetében a Munkaügyre? Mielőtt az lejár igényeljem a TGYÁS-t, majd TGYÁG után vissza a Munkaügy (ezt hogy, nem értem) és közben igényeljem a GYED-et?

2012. aug. 28. 20:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Inkább csináld úgy, hogy szeptember 25-el jelentkezel vissza, hogy ne legyen 30 napnál hosszabb megszakítás a biztosítotti idődben, és kérd a tgyást 28 nappal a szülés várható ideje előtt, december 3-án.

Igy marad kb. 2 hétnyi álláskeresési támogatás a tgyás lejárta utánra, ami teljesen jó neked.

Ha lejárt a tgyás, akkor újra munkaügy, újra igényeld az álláskeresési támogatást, és amint kapod, már adhatod is be az igénylést a gyedre.

Kicsit macerás az ügyintézés, de megéri, hogy több pénzt kapj.

2012. aug. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!