Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Idősebb anyukák lenézik a...

Idősebb anyukák lenézik a fiatal 17-18-20 éves anyákat?

Figyelt kérdés

Én 18 éves vagyok és egy 10 hónapos kislány anyukája. Lakótelepen lakunk, igy mindenki ismer mindenkit még ha személyesen nem is de látásból. Mikor terhes lettem mindenki furán nézett rám, ez azóta sem változott mikor megszületett a lányom. Hozzáteszem nem vagyok r*banc, 3 éve van párom aki mostmár a férjem. Rosszul esik mikor azt feltételezik biztos nincs vele a gyereke apja, meg hogy milyen anya lenne már egy 18 éves? ezek a dolgok időnként a fülembe jutnak, én tudom milyen vagyok de akkor is bántó hogy így lekezelnek. Mi azért vállaltuk ezt mert tudtuk vállalni, saját lakás van, páromnak munkája. Ugyan olyan vagyok mint bármelyik másik idősebb anya.



Többi anyuka, mit gondoltok erről?


2012. aug. 28. 15:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
38%
Nem arról van szó, hogy a nagyszülő neveli. Hanem hogy anyagilag nem tudja még eltartani, mert semmi fix jövedelme sem megtakarított pénze nincs a szülőknek.
2012. aug. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
6/10 válaszolónak : de sajnos ribinek is néztek már (persze aki nem nagyon ismer) mert azt hiszik hogy ennyi idősen csak is valami diszkóba csinálhattak fel....
2012. aug. 28. 15:28
 13/20 A kérdező kommentje:
11/12 válaszolónak : Igen nem dolgoztam előtte így csak GYES és a családi pótlék jár, de szerencsére albérletre nem kell költeni mert saját lakás van. Ezzel már meg van spórolva havi 50 ezer. Igy csak amire költünk az a kaja/számlák.
2012. aug. 28. 15:34
 14/20 anonim ***** válasza:
53%

Na jó de a saját lakásárt se te dolgoztál meg.

Na jó tényleg nem akarok kötekedni. Lényeg az, hogy ti boldogok vagytok. Mindenkit van miért megszólni, ez ma már divat lett,a gyerek nevéért vagy a festett hajáért. Mindig lesznek olyan emberek az életben akiknek csak az jó, ahogy ők csinálják.

2012. aug. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
44%

Én sem ítélem el, ha azt látom, tapasztalom, hogy akarták, tervezték ezt a gyereket a férjével közösen, és utána is szépen gondoskodik a babáról, szereti, foglalkozik vele, stb. Ez nem életkor függő! Sajnos ismerek olyan 40 éves nőt is, akinek minden más szinte fontosabb, mint a gyerekei, pedig 2 is van neki (szoli, fodrász, műkörmös, barátnők, stb.)

Azon azért csdodálkozom, hogy egy 17 vagy 18 éves lánynak miből lehet saját lakása (persze lehet pl. örökölni, nem szégyen az, de nem ő dolgozott meg érte), vagy előtte mikor dolgozott. Mert ha nem dolgozott előtte, akkor csak a CSP és a GYES lesz, abból a kb. 40ezer Ft-ből meg nem nagyon tudná magát és a gyerekét ellátni. Persze, gondolom, a férj dolgozik és ő eltartja az egész családot, de sok családnál a fiú is fiatal, tanul, sosem dolgozott, azaz végső soron a nagyszülők tartanak el mindenkit. De ismétlem, biztosan vannak kivételek, de azért az ritkaságszámba megy, ha egy tizenéves fiatal anayagilag önellátó, tartalékai vannak, stb.

2012. aug. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
24 éves a férjem, ő örökölt és vett egy lakást, még régen. Persze nem az enyém de végülis igy már közös.
2012. aug. 28. 17:40
 17/20 anonim ***** válasza:
30%

Szia! Én is tapasztaltam,ítélkeznek,kombinálnak,legtöbbször irigyek,vagy csak besavanyodottak.Én 21 évesen szültem,16 hónapos a párommal 3 éve vagyunk együtt,és 1,5 éve vagyunk házasok,van saját lakásunka páromnak munkája,én gyakorlaton vagyok ugyanis főiskolás vagyok a gyakorlaton kívül már csak az államvizsga van hátra az utolsó évet kisfiam mellett csináltam meg a hogy a párom is, nem a szüleink tartanak el,nincs le paszolva nekik,attól még,hogy szoktak rá vigyázni,jó szülőnek gondolom magunkat,és a kisfiunkat szerencsésnek,hogy fiatal szülei vannak akik tele vannak álmokkal,célokkal,életkedvvel.

Ne foglalkozz az ilyenekkel,azt hiszik azért,mert 30on-35ön felül szülök az elsőt, ők jobbak,vagy a gyereküknek jobb lesz,pedig semmi garancia nincs arra hogy jobb szülők lehetnek,lesz munkájuk,boldog életük.

2012. aug. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 ava87 ***** válasza:
59%

Ezekkel a dolgokkal én is szembesültem, amikor 20 évesen anyává váltam. Azóta eltelt majdnem öt év, érdekes módon alábbhagyott a dolog. Vagy csak én voltam érzékenyebb akkoriban, meg talán néhány rossz tapasztalat miatt direkt figyeltem is, hogy ki néz rám csúnyán, nem tudom. Rólam már csak azért is ment a pusmogás, mert nem maradtunk együtt a fiam apjával, pedig ennek aztán a korhoz semmi köze nem volt. Na meg én tipikusan olyan ábrázattal rendelkezem, hogy fiatalabbnak nézek ki a koromnál :) És hát tegyük hozzá, nem vagyok valami "anyukás", akkor sem voltam, és szerintem már nem is leszek, én már csak ilyen kis idétlen maradok egész életemben, de ez van :)

Egy ideig próbáltam bizonygatni a külvilágnak, hogy 1. a koromtól függetlenül én épp úgy ellátom a kisbabámat, ahogy bárki más is, hogy nem szenved hiányt semmiben, és hogy bármilyen hihetetlen, de én is tökéletesen elégedett vagyok a helyzetemmel ilyen téren, és 2. hogy azért húsz évesen gyereket vállalni nem egy abnormális dolog, maximum ritkább, de attól még én nem vagyok valami marslakó.

Aztán meguntam ezt a bizonygatást, és neked is csak azt tudom tanácsolni, hogy rándítsd meg a válladat, érezd jól magad a bőrödben és ne foglalkozz vele, hogy mások mit mondanak. Persze mondani könnyű, hiszen említettem, régebben én is a szívemre vettem az ilyen "támadásokat", még ha nem is voltak ezek nyíltak. Bár itt, az oldalon sokszor kaptam csípős megjegyzéseket - érdekes, akkoriban itt azért tényleg teljesen nyíltan leszóltak pusztán a korom miatt, mostanra ez már nem megy ilyen durván, sőt.

2012. aug. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
25%
21 éves vagyok, 7 hónapos a fiam. Mikor terhes lettem, az ismerősök összesúgtak a hátam mögött, h biztos vki felcsinált, és tuti megcsaltam a párom... Hát pofára esés volt mikor megszültem, mert a fiunk tiszta apja volt, vagyis az még a mai napig. Egyébként 6 éve vagyunk együtt, most készült el a saját házunk. Egyáltalán nem a szülők tartják el a kicsit. Amúgy meg persze persze sz@rul esik ha ilyen jut a fülembe, de már eljutottam odáig h nyelek egyet és kész.
2012. aug. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
Amikor én 17 voltam,ugyan így ltp laktam a szüleimmel,és az egyik ismerősöm terhes lett. Mi is úhy néztünk rá,mint a véres rongyra,hogy úristen de ciki.. Ez tök egyértelmű viselkedés a "kislányok" felől. Azt hittem egy drogos,alkoholista idióta akit felcsináltak. Aztán láttam,hogy megszületett a baája,apárjával még mindig együtt volt. Láttam kiszálni őket az autóból,vették ki a kicsit teljesen új gyerekülésből. Azóta van még egy. Szóval ez érthető. Nálad idősebb emberekkel barátkozz,akik hasonlóképpen élik az életüket. Most 21 vagyok,és 8hetes terhes. Nem nézlek le,megértelek.
2012. szept. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!