Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is magányos, annak ellenér...

Más is magányos, annak ellenére, hogy van gyermeke?

Figyelt kérdés
Itthon vagyok a babámmal, mégis olyan jó lenne egy igazi barátnő.A régiekkel megszakadt a kapcsolat.Hol lehetne ismerkedni anyukákkal?
2009. júl. 27. 10:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló a bajom nekem is. Amióta eljöttem babázni a munkahelyemről, magasról tojnak rám a kedves barátnőim. Számomra már nem azok. De itt mindenki azt írja hogy told el a babakocsit a játszótérre, ott is biztos vannak hasonló sorsú anyukák.
2009. júl. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen, néha. él bennem egy eszményi kép egy barátnőről, aki bármikor segít, akit bármikor hívhatok...aztán felébredek és leesik a tantusz, hogy lehet az anyukám hiányzik olyan nagyon, aki már 15 éve meghalt és a kisfiam (15 hónapos) nem ismerheti őt. Aztán eszembe jut, hogy vannak körülöttem sokan, akikre így sem jut időm, gyerek és munka mellett.
2009. júl. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Próbálj minél többet kimozdulni a babáddal, pl. játszótér, park, nem tudom mekkora a babád, de mehettek babamasszázsra (nálunk a védőnő tartotta és ingyenes volt), vagy baba-mama klubba. Ami fizetős, de azért nem annyira húzós a zenebölcsi, manótorna (nyáron ez szünetel, de mindjárt itt a szeptember), vagy ha belefér anyagilag akkor baba-mama torna vmelyik fitnesz klubban. Esetleg sétáljatok el a helyi műv.házba, hátha ott is szerveznek valamit. Ezek jó alkalmak az ismerkedésre. Sok emberrel kell majd találkoznod ahhoz, hogy megtaláld azt az egy-két anyukát, akivel igazán egy hullámhosszon vagytok. Azt is tudni kell, hogy valószínűleg nem olyan lesz mint régen, hogy bármikor ráértek majd, akár éjszaka is felhívhatod, bármikor kiruccanhattok, stb. Sokszor hosszú szervezés előz meg egy-egy közös sétát, attól függően, kinek mikor alszik, kel, eszik, stb. a babája, milyen a napirendje, nyügi vagy nem nyügi, ilyenek. Viszont nagy előnye, hogy a közös téma mindig adott :))) És interneten is tudsz ismerkedni, akár ezen a fórumon is, ha van olyan akinek szimpi a véleménye, stílusa, nyugodtan írj privit. Azután majd meglátod, mit reagál, hogyan alakul. Vagy ha beszélsz egy kicsit valamilyen idegen nyelvet, akkor vannak olyan szervezetek, ahol lehet külföldiekkel levelezni. Írd be a google-ba hogy international pen friends, egy csomó szervezetet kiad. Ezt még én sem próbáltam, pedig nagyon izgalmas lehet :)

Sok sikert kívánok!

2009. júl. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Érdekes amit írtál. Én pont az ellenkezőjét érzem. Terhes minden telefon, nem érdekel különösebben, hogy a munkahelyen kivel mi történik, szívesebben töltöm ezt az időt a babámmal. Szóval én meg ezzel küzdök, hogy csak ne csörögjön a telefon, mert nincs türelmem most máshoz, csak a babához. Az érdeklődési köröm is megváltozott, nem érdekelnek a pletykák, a "kivel mi történt sztorik", a hajdani munkám, viszont érdekel minden babás dolog. Hát ez sem jó valószínű..
2009. júl. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Én is jól érzem magam a babámmal, de jó lenne valaki mégis...:(
2009. júl. 29. 16:33
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

Sajnos nekem is eltűntek a barátnőim, mint a kámfor. Ez érdekes jelenség, pedig azt gondoltam, hogy majd mindig jönnek babázni, de nem. :(

Engem azért más is érdekel a babás dolgokon kívül,nem szeretném, ha beszűkülne a világ.

2009. júl. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Cstlakozom az előttem szólókhoz. Minden ismerősöm dolgozik, meg el vannak foglalva a saját dolgaikkal. Minden nap itt buszoznak el, a ház előtt, de le sem szállnak, hogy benézzenek, jól vagyunk-e. Se telefon, se email. Érdekes, mert én hiába megyek játszótérre a kisfiammal, velem sosem beszélget senki hosszútávon. Mind ilyen unott, fapofa nők, 2-3 gyerekkel, akik állandóan csesztetik a gyerekeiket, hogy jajj, most ne mássz oda, jajj, most ne szórd a homokot, stb. Szerintem a nézésemmel van a baj, ilyenkor, biztos rá van írva az arcomra, mit gondolok... :) Szóval nekem sincs értelmes ismerősöm, aki hasonló cipőben járna, mint én. Errefelé akinek nincs gyereke, az elfoglalt, akinek meg van, az meg unott, és számomra a legtöbb unszimpatikus is.
2009. júl. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Sose voltam játszóteres anyuka,sok anyukának a hülyesége nem érdekelt.várom a babám,itthon vagyok,és azért ülök itt a gép előtt,mert nagyfiam nyaral,mindenki más dolgozik,és unatkozom!
2009. júl. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Én most már nem érzem ezt, hogy olvastam kérdésed (lányom 13 hós) de régen éreztem.

Én átköltöztem az országon a férjemhez, a barátaim 400 km-re vannak tőlem.

Nekem már a terhestanácsadáson sikerült ismerkedni, majd a babatanácsadáson-a legjobb hely szerintem. Most indult baba-mama klubb is, érdemes elmenni:-)

Emellett csak járni kell az utcán, és nem félni megszólítani másokat:-)

2009. júl. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Egyetértek néhányatokkal, én sem vagyok az a játszóteres anyuka, egyébként is ezek felületes ismeretségek.Én igazi barátokra vágynék, mindegy, hogy kisgyerekesek-e vagy sem. Mostanában senkinek sincs ideje, és már a lányom sem "újdonság":(
2009. júl. 29. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!