Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális, hogy van, aki a...

Normális, hogy van, aki a 3,5-4 éves gyerekét babakocsiban tolja?

Figyelt kérdés
2009. júl. 27. 11:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön már olyat is láttam (nem is ritkán), hogy az 5-6 évesek is babakocsiban ülnek, oviba is azzal viszik őket. Szerintem az oka egyszerű: a szülő jobban tud így sietni, mivel a gyerek még nem tud olyan gyorsan járni. Ha azt nézem, jobb, mint amikor azt látom, hogy anya rohan, a gyereket meg úgy húzza maga után, hogy majd kiszakad a karja.

Viszont szerintem is kissé furcsa látvány. Barátnőm is sokat tologatta a kislányát, most 5 éves, és nem is nagyon akaródzik neki gyalogolni. Már nem babakocsiznak, de egy éve még használták, a kislány sokszor nyafog, hogy az anyja vegye fel és vigye, akkor is, ha nem sietnek.

2009. júl. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Fiam ugyan még csak 8 hós, de mi gyalog járunk sok helyre, kisvárosban lakunk. Pl boltba, postára ect. Szóval ha nagyobb lesz mondjuk 3-4 éves és nem lesz kedve sétálni, mert elfárad, elalszik, akkor jól jön az a babakocsi. Sok anyukát látni, hogy a baba lépked, anya fogja a kezét a babakocsi meg tele van szatyrokkat, játékokkal, amit nem nagyon tudna hová rakni. Aki sokat jár gyalog, annak inkább csomagszállítóként funkcionál:-)
2009. júl. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%
Ha te kedves előzó egy 8 hós !!! gyerekkel gyalog jársz kisvárosban sok helyre megeszem a kalapom....
2009. júl. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Miért különös az, hogy egy 8 hós gyerekkel gyalog járok bevásárolni. Lehet félreértelmezted a válaszom, nekem a gyalog azt jelenti nem autóval, vagyis babakocsit tolva, gyalog... Ez nem tudom miért különös...

Persze lehet nagyon vidékiösön fogalmaztam ezért nem volt tiszta, hogy babakocsival megyek. Vagy mit hittél? Kézben viszem? Vagy jár a gyerek?

Sajnos nem minden háztartásban van 2-3 autó, enni meg kell, meg ügyeket intézni. Igen, van, hogy napi 2-3 kmt gyaloglok, sőt extrém esetben többet is, és tizen kilókat viszek a babakocsira akasztva + a gyerek. És képzeld, még élek. Egyébként nem tudom hol élsz, de felénk ez a NORMÁLIS.

Szóval jó étvágyat.

2009. júl. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én fiam ugyan még nincs 3 éves, még csak 2,5, de mivel hosszabb távon nem tudom cipelni, néha kénytelen vagyok babakocsiba ültetni. És nemcsak azért mert nekem kényelmes, hanem mert elég fürge a fiatalember. Ja és nem mellesleg kistesó van a pocakomban, akire szintén vigyáznom kell. Tehát, hogy mindenki meg legyen elégedve beleültetem bizonyos helyzetekben. Azért persze tud járni a gyermek :D
2009. júl. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%
11.43as! Sztem olvasd el a kérdést és rá a válaszod! :"Fiam ugyan még csak 8 hós, de mi gyalog járunk sok helyre, kisvárosban lakunk" ezt úgy lehet értelmezni h jár a gyereked..... nem kell pattogni
2009. júl. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ezt csak te értelmezted félre. Mindenesetre én csak reagáltam a kommentre. Arra, amelyikben vlk "pattog", hogy "megeszem a kalapom..." ;-)
2009. júl. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
24%
Jó messze lakhatsz a bekeötőúttól ha nem érted, bizti valami tanyasi iskolába jártál ahol nem volt mondattan..;)
2009. júl. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

Jellemző. Biztos vlm tipikus nagyvárosi plázacica vagy, egy anyukában fel sem merül, hogy egy 8 hós gyerek, akár az ajtóig is elmenjen gyalog, nemhogy az anyuja mellett tipegjen bevásárolni. Mondjuk biztos van, aki nem tudja, mi az, babakocsival bevásárolni, gyalog, azaz autó nélkül.

De olyan is van, aki csak kötöszködni jár erre az oldalra...

A tanyasi iskola pedig, éppenséggel egy Budapesti egyetem :-/ De igazad van, jártam falusi iskolába is, amit nem szégyenlek, mert lehet többet tanul ott egy gyerek az életről, a világról és a modorról, mint egy nagyvárosi suliban.

És itt befejeztem, mert nem alacsonyodom le a te alpári stílusodra, mindemellett ez már nem a kérdéshez tartozik. További szép estét!

2009. júl. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8%
Hiába maszatolod hülyén írtad és kész, méghogy budapesti egyetemista? ! Hihi
2009. júl. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!