Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ettől lehet...

Szerintetek ettől lehet később valami baja a gyereknek?

Figyelt kérdés

Nagyon aggódom a bátyám kislányának a táplálkozási szokásai miatt.A kislány 7 éves,és mivel az anyukája nem tud és nem is szeret főzni,a gyerek majdnem minden áldott nap halrudacskát eszik krumplival,salátával vagy párolt zöldséggel.Mást szinte sosem kap (illetve nagy ritkán csinál az anyja mondjuk mirelit panírozott csirkemellet),szinte csak olyankor,ha a szüleimnél ebédelnek hétvégén (ez majdnem minden héten így van).Tudom,hogy hal,zöldség egészséges,de ha mindig azt kap az már túl egyoldalú,nem?

Most igazából még nem látom,hogy ennek valami "káros hatása" lenne,bár a kislány kb. egy fejjel alacsonyabb a kortársainál (mondjuk ez lehet genetika is,mert anyukája sem túl magas),de kicsit félek,hogy később valami komolyabb baja is lehet miatta.

Mielőtt valaki megjegyezné,hogy biztos kötekedő vagyok,és utálom a sógornőm,szeretném leszögezni,hogy nem így van,nagyon is kedvelem,a kislányukat is imádom,és éppen emiatt féltem...


2012. aug. 30. 13:59
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

nem eszik bent a suliban?mert az azért kicsit változatosabb...

Azt nem tudom, hogy baja lesz-e,de nyilván nem jó a sok olajban kisütött dolog, de főleg az egyoldalú táplálkozás,amit te is írtál.

Unokaöcsém eszik eléggé egyoldalúan, 6 éves és nagyon válogatós,anyuka ott sem szeret főzni és leginkább húst eszik, meg péksüteményeket...sajnos neki már most magas a vérnyomása:/Azt nem tudom, hogy az egyoldalú táplálkozás felelős érte kizárólag,de olyan rossz nézni,ahogy 5 perc futkározás után totál kivan.

Mondjuk most az oviban már szépen eszik mindent.Oké,nem a legjobb a kaja, de legalább változatos...

2012. aug. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem eszik a suliban,megpróbálták,de mivel ő ehhez a kajához szokott,már nem nagyon eszik meg mást,így a menzán sem volt hajlandó megenni az ebédet :S
2012. aug. 30. 14:12
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Az ember úgy van kitalálva, ha túl unalmas az étkezés, vagy is nem kap meg minden tápanyagot belöle, akkor elkezdi utálni azt, és nem hajlandó megenni.

Szóval ne aggódj, ha ez baj lenne, akkor a kislány nem enné meg.

Gondolom tanultál valaha biológiát és tudod, hogy a magaságot szinte abszolút nem befolyásolja, hogy valaki mennyit eszik. Ha ez így lenne akkor sok ember nem oldal irányba hanem fölfele is nöne. vagy sok ember alacsony maradna. Ez genetika.

Hogy jobb lenne-e a gyereknek jó kis rántásos, agyon fözött, agyon sózott, lisztes fözelékeket ennie, hát nem tudom. Sajnos a magyar átlag ételek, mint fözelék, paprikás krumpli, tölrött káposzta, rakott dolgok stb... nem igazán egészségesek. Söt iszonyat zsírtartalommal rendelkeznek, habár zöldséget tartalmaznak, de agyon vannak fözve így vitamintartalmuk szinte nulla, és lisztes habarás, rántással vannak felöntve. Vagy is lehet pár halrúd és párolt zöldség, saláta egészségesebb mint amit az anyukád valaha is tudott készíteni.

2012. aug. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Utolsó,ebben van igazság,de a mirelit kaják meg teli vannak nyomva tartósítószerrel.Meg mondjuk szerintem nagyon egészséges pl. a gyümölcs,de ha huzamosabb ideig semmi mást nem ennénk,akkor nem lenne jó...Legalábbis szerintem....
2012. aug. 30. 14:14
 5/9 anonim ***** válasza:
25%

A mirelit ételekben nincsenek tartósítók, pont ezért télen is a legegészségesebbek, ha gyorsmódon vannak fagyasztva akkor a vitamin tartalmuk sem változik. A tartósítószer a konzervekben van.

A gyümölcsök sem túl egészségesek nagy mennyiségben, pl a szölönek igen magas a cukor tartalma, persze jobb mint 1 szelet csoki, de attól még sok cukrot tartalmaz.

Ahogy írtad ha a szervezetnek unalmas akkor nem fogja a gyerek megenni, söt utálni fogja.

Amúgy ütöd a szavadat. Azt mondod az menzán nem eszik meg semmit, mert ezekhez a kajákhoz van szokva, de anyukádnál megeszik mindent?

utolsó voltam.


egyébként meg ha ennyire aggódsz, miért nem hívod át kajálni gyakran tesódékat és rittyentesz egészséges ételeket. Akár felájánlhatod hogy heti többször fözöl nekik. Akkor nem csak kotnyeleskedsz, de segítesz is.

èn pl nagyon örülnék ha sógornöm fözne nekem valamit, de sajos 1000 km-re lakik tölem.

2012. aug. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Fiam imádja ezeket a kajákat. Szerintem kimondottan egészségesek. A mirelitt termékekkel kapcsolatban nagyon félre vannak tájékoztatva az emberek. A lehető legjobb módon készítik el őket.

Napi ajánlás a zöldség, gyümölcs, hal, fehér hús. Semmi kivetvivalót nem látok ebben. Gondolom reggelire, uzsonnára, vacsorára nem ugyanezt kapja, hanem egyéb tejterméket, kenyeret, stb.....

És a fiam ettől az egyoldalú kajálástól magasabb fél fejjel, mint a kortársai.

2012. aug. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Jó,hát akkor biztosan én tévedek,és teljesen jó,ha valaki mindig ugyanazt eszi...Nem csak kotnyeleskedek,sok dologban segítek nekik,de miután kb. 100 km-re lakunk egymástól,így ez nem igazán megoldható...

Mindegy,köszönöm a válaszokat,ezek szerint én vagyok tévedésben,és a szervezetnek nincs szüksége más típusú tápanyagokra.

2012. aug. 30. 15:36
 8/9 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak:

reggelizni nem szokott,csak iszik egy bögre tejet vagy kakaót,vacsorára is halrudat eszik.Napközben pedig vagy eszik 1-2 joghurtot,vagy pár szem kekszet.

2012. aug. 30. 15:38
 9/9 A kérdező kommentje:

Jaj,bocsánat,még valami kimaradt:

igen,a menzán nem evett meg semmit,anyukámnál eszik mást is (nyilván mindenki számára egyértelmű,hogy van különbség a menza és a házi koszt között),de ott is nagyon válogatós,csak a húst eszi meg az aktuális körettel,azért is könyörögni kell általában,de pl a húslevest már nem hajlandó megenni.

2012. aug. 30. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!