Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azt mondja a védőnőnk, ne...

Azt mondja a védőnőnk, ne adjak a gyereknek tejet 1 éves koráig. Később megkérdezi, de a főzeléket ugye tejjel sűrítem, mert azt úgy kell. Csak szerintem üti a kettő egymást?

Figyelt kérdés

A történet ott kezdődik, hogy: Lassan 10 hónapos a lányom és tápszerből napi 3 dl-t iszik. Kérdeztem a védőnőt mikor ajánlatos a tejet bevezetni vagy mit adja a lányomnak, hogy meg legyen a megfelelő tejalapú étkezés. Azt mondta, régen a gyerekek 9 hónapos koruktól szín tejet kaptak, de ma már az lenne a jó, ha csak egy éves kor után adnék neki tejet. Majd beszélt még nekem a tejfölről, hogy azt még később kell neki adni, beszélt a joghurtról, hogy azt már lehet stb. És hirtelen megkérdezte, hogy tejjel vagy tápszerrel sűrítem a főzeléket. Meg sem várt a válaszom, rögtön mondta, hogy tejjel kellene.

Nos ez csak nekem nem jön össze?

Én krumplival sűrítem a főzeléket és a zöldségek főzőlevével engedem fel.

Ennek a beszélgetésnek van egy hete is, azóta azon gondolkodom mit akart ezzel mondani.

Mit gondoltok?


2012. máj. 15. 12:04
 1/7 Sókristály ***** válasza:
89%

Szerintem is üti egymást a két dolog.

Biztosan nem sűríteném tejjel, akkor már inkább tejföllel, mert a savanyított tejtermékek ilyenkor már adhatóak.

Amúgy az én fiam 10,5 hónapos, és én is krumplival sűrítek, de teszek a még forró főzelékbe sajtot, és olivaolajat is.

2012. máj. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Én is szoktam néha sajtot adni neki.

2012. máj. 15. 12:08
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

tejjel SŰRÍTENI?? Én meg ezt nem értem.:) Sűríteni liszttel vagy krumplival esetleg keményítővel lehet főzeléket...de TEJJEL?azzal max hígítani lehet nem? Egyébként nem értem miért mondta. Nekem 10 hónapos a fiam sajnos csak este szopik már, reggel tápit kap. Főzelékét habarással már sűrítem (liszt tejföl) egy pár hete még csak krumplival tettem. Sima tiszta tejet 1 éves korától tervezek adni neki.

Joghurtot 2 hónapja eszik.

2012. máj. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
én úgy tudom, túró, joghurt, sajt, tejföl mehet 8-10 hós kortól tej pedig 1 éves kor után. Én a főzelékbe sem tennék rendes tejet, tápszert sem szoktam. Leturmixolom a zöldségeket (vagy összetöröm villával) és ennyi.
2012. máj. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Ejha... micsoda védőnő. :)

Szerintem is a tejjel hígítani lehet, és a liszttel, krumplival lehet sűríteni. :)

2012. máj. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
A lányom 14 hónapos és 2 hónapja eszi azt amit mi.Az én védőnőm azt mondta, hogy annyi tejet kaphat amennyit mondjuk a borsófőzelékbe teszek,mert főzés közben az forrni fog.A lényeg azon van, hogy ne 2 dl-t igyon meg belőle ennyi idősen,hanem forralva kapjon egy picit.
2012. máj. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolso leirta a lenyeget. A tejet etelbe fozve mar kaphatja, de csak keveset. De a tapszert meg ne valtsd ki, vagyis ne igyon meg egyszerre 2 deci tejet nyersen.
2012. máj. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!