Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák mit csináltok, ha a...

Anyukák mit csináltok, ha a gyereketek a viselkedésével másokat zavar és nem hallgat a szép szóra?

Figyelt kérdés

Mondjuk étteremben, ahová nem azért járnak az emberek hogy egy gyerek sírását, hisztijét hallgassák.


Hazamentek?


2012. szept. 2. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:

A fiam bármennyire is próbáljuk fegyelmezni, vannak olyanok a családban, akik mindig kipártolják, így tudja, hogy kinél mit lehet megtenni, de azért a másiknál is mindig próbálkozik. Én eleve nem viszem olyan helyre, ahol tudom, hogy nem bír megmaradni és ebből kellemetlenség lehet. Sajnos a fiam 5 percig nem bír a fenekén megmaradni, ha 39 fokos lázzal viszem az orvoshoz, akkor sem. De oda meg muszáj. Mondják, hogy örüljek neki, hogy nem hagyja el magát és a többi, de azért nekem már nagyon kellemetlen. Sajnos túl sok minden érdekli és folyton felfedező útra megy. Ha levág egy ilyen jelenetet, hiába kiabálnék rá vagy verném meg, amúgy nem szoktam, mert hiába is tenném, attól nem fog változni a helyzet, ugyanolyan érdeklődő lesz. Próbáltam már szép szóval elmagyarázni, következetesen, mit miért nem szabad, de mintha a falnak beszélnék a kíváncsisága nagyobb.

A ti helyzetetekből kiindulva a férjem reakciója az lenne, hogy azonnal mennénk haza, én még azért próbálnám menteni a helyzetet és elbeszélgetni a gyerekkel, de többet valószínűleg nem vinném el, legalább is, míg nem lenne más a helyzet.

2012. szept. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Hány éves?


1-3 éves korban kivinném egy kicsit, rászólnék, hogy most addig nem mehetünk vissza, amíg nem tud viselkedni... És igen, ha nem tud megnyugodni, akkor elvinném.


Nagyobb gyereknél dettó, csak valami büntetést is kapna.

2012. szept. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha fontos dolgom van valahol, akkor nem megyünk haza, hanem pl. ha szaladgál és hiába szólok rá, akkor megfogom a kezét és ott marad mellettem, nem mászkálhat el. A sírás meg más téma, azt már egy ideje tudja, hogy hisztizéssel nem érhet el semmit nálam, úgyhogy nem szokott sokáig hisztizni. Kivéve ha tényleg valami baja van, pl. nagyon éhes, fáradt, beteg stb., ilyenkor értelemszerűen hazaviszem. 3 éves egyébként.
2012. szept. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Etterembe csak baba barat etterembe jarunk ahova olyanok nem jarnak akik nem birjak a gyereksirast. Ilyen helyeken van kialakitva egy elkeritett helyseg ahol benti jatszohaz szeruseg van vagy ha jo ido van sokhelyen az udvaron is van kinti jatszoter. Amig nem volt gyerekem en is messzire elkerultem az ilyen helyeket. Most mar nem zavar ha mellettem akkar 3-4 gyerek is razendit. Kisfiam megeszi az ebedet ilyen helyen aztan mar indul is a jatszoszoba fele ugralni meg csuzdazni. Amig varjuk a kajankat addig is jatszik. Rendes etterembe tuti nem maradna meg. :)) Onnan hazamennek. Orvosi rendelobe szokott pakolni, ott mindig van a sarokba valami gyerekhelyseg jatekokkal, epito kockakkal. Ha olyan helyre megyek ahol csendben kell lenni, nallunk bevalt a matrica, magneses mesekonyv amibe a figurakat lehet pakolni, meg egy halom kisauto amit tologathat a foldon.
2012. szept. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Engem nem az zavarna, hogy mit szól a többi ember, hanem, hogy nem tudom intézni a dolgomat a hiszti miatt. Én pl. nem nézem a másik asztalát amikor hisztizik a gyereke, mindenki más meg ezt csinálja. Engem a gyereksírásnál jobban zavar pl. ha hangos a zene az étteremben :)
2012. szept. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

az étterem fakultatív dolog, mert mondjuk egyik szülő addig kimegy a gyerekkel, amíg le nem higgad, de öt éves kor előtt nem nagyon akarnék gyerekkel éttermezni.

Ha postán, bankban cirkuszol, ahol muszáj ott lenni, és mondjuk egyedül vagyok velük, akkor majd lesz szíves kibírni a többi ember. Kétévessel nem megyek ügyet intézni, persze, ha olyan típus, hogy földhözveri magát unalmában.

2012. szept. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az éttermes dolgot igen egyszerűen megoldjuk: kétéves kisfiunkkal nem járunk étterembe. Ha nagy ritkán eszünkbe is jut elmenni ilyen helyre, akkor szerencsére vannak nagyszülők, akik boldogan vigyáznak rá, de ha nem lennének, meglennénk étterem nélkül. Esküvőn, keresztelőn az ajtóhoz közel ülünk, és ha nem bírja, kijövünk.
2012. szept. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván én sem azért megyek étterembe, hogy a saját gyerekem hisztijét hallgassam, hanem hogy egyek, így haza biztos nem megyünk. NEm hisztisek a gyerekeim, de akkor a pillanatnyi nyűgöt kezeljük.

Az ügyintézés meg...két gyerekem van, 9 hónapos a kicsi, 2,5 éves a nagy, nincsen segítségem, így viszem őket mindenhova magammal. Ha valaki nem bír ki egy 5 perc hisztit, azt nagyon tudom sajnálni,vonuljon akkor ki a pusztába. A gyerek is ember, tolerálnunk kell egymást a normális együttélésért.

2012. szept. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!