Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek létezik olyan,...

Szerintetek létezik olyan, hogy 1 évesen valaki folyékonyan beszél és szobatiszta?

Figyelt kérdés
Egy anyuka állította ezt, akivel sétálni szoktunk (mi és a gyerekek). Kicsit kamus anyuka, ezért érdekelne, hogy valóban létezik e ilyen. Az ő kisfia 15 hónapos és egy szót sem mond, így jött fel a téma.
2012. szept. 3. 15:31
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Mármint az anyuka beszélt és volt szobatiszta 1 évesen! Bocsi az értetlenségért!
2012. szept. 3. 15:32
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Nehezen hihető mind a kettő.
2012. szept. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%
Szobatisztáról már hallottam. Hamar és szépen beszélő gyereket is láttam már, bár nem egy évesen, inkább másfél környékén.
2012. szept. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%
Amikor anyuka pici volt, akkoriban gyakran ültették korán bilire a gyerekeket. Azért nem olyan megbízható szobatisztaság az, ha pl. a gyereket 2-3 óránként ráültetik, aztán persze, hogy belecsurran.
2012. szept. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném.

Bár ismerek olyan gyereket (már tini), aki 1 évesen szobatiszta volt.

Viszont ott az anyuka egész napos programja az volt, hogy örülünk a bilinek. Ez a gyermek 6 hónapos korától, mert akkor tanult meg ülni.

Szóval, napi rendszerességgel örültek a bilinek a macikkal és babákkal együtt.


Olyan ismerősöm is van, aki most 14 hónapos és vagy 50 szót tud folyékonyan mondani.

Ettől függetlenül mindenki anya neki és ha kell, akkor boldog- boldogtalanra azt mondja, hogy "asztal szia".

Szóval, nincs tisztábban azzal, hogy mi mit jelent. Ettől függetlenül az anyukája odáig van vele, hogy beszél a gyermeke.


Ugyan ez a gyermek 10 hónaposan elkezdett járni. Mai napig koordinálatlan a járása és döcögve megy.

2012. szept. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%

Akkor nem ő túloz, hanem az ő anyukája. Így meg elég nehéz leellenőrizni. Szobatisztaságra nevelést régen sokkal korábban kezdték. Vannak olyan gyerekek, akiknél jól kiszámítható, rendszeres a pisi-kaki és bele is sikerül a bilibe, de ez még nem egyenlő a szobatisztasággal.

Még valami amire tudok gondolni: húsz-harminc lv tévlatából azért elég nehéz mindenre pontosan emlékezni. Lehet, hogy az az egy éves kor már inkább a kettőhöz volt közel. Úgy pedig már sokkal hihetőbb, reálisabb a sztori.

2012. szept. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
67%

Elhiszem. Akkoriban a legtöbben már szobatiszták voltak 1-1,5 évesen.


A folyékony beszéd érdekes. Az én lányom 11 hónapos, használ pár szót, de a folyékony beszéd még messze van. Ami nem zárja ki, hogy más gyerek már beszél ennyi idősen :-)

2012. szept. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Igen, én is gondoltam arra, hogy az anyuka anyukája nem emlékszik pontosan a dolgokra, így kicsit tévesen adta le a sztorikat! De ezzel annyit ért el a kedves nagymama, hogy a lánya a 15 hónapos fia miatt idegbeteg, mert nem mond semmit és nem szobatiszta... persze erre is megvan a magyarázat: a kisfiú az apukájára ütött:-)))) ja és a biztonság kedvéért már megvették a bilit, de akkora mint egy komód:-)))))))))
2012. szept. 3. 15:44
 9/20 A kérdező kommentje:
Az én lányom is 11 hónapos. Pár szót ő is mond: anya, kaka, nem, te, stb... de egyáltalán nem zavar, hogy "csak" ennyit tud. Mindennek eljön az ideje. Amúgy sem késő ha 1 évesen nem beszél folyékonyan...
2012. szept. 3. 15:46
 10/20 anonim ***** válasza:

Én anyám szerint 2 évig szoptatott. Majd kiderült jobban belekérdezve, hogy 4 hó volt, de 2 hós koromtól már tápszer is volt.

Vagy, hogy kimásztam a kutyához pár hónapos koromba..... Április végén születtem.....

Az idő mindent megszépít, a nagyszülők szeretnek dicsekedni saját teljesítményükkel, ami ált. nem fedi a valóságot.


A buszmegállóban két néni beszélgetett és el voltak ámulva, hogy egy éves gyerek már milyen szépen megy, akkoriba pedig sokkal később kezdtek járni a gyerekek vagy hogy 3 évesen kétkerekű biciklin megy, régen 6 évesen mentek.

Szóval ők pont a fordítottját mondták.

2012. szept. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!