Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek létezik olyan,...

Szerintetek létezik olyan, hogy 1 évesen valaki folyékonyan beszél és szobatiszta?

Figyelt kérdés
Egy anyuka állította ezt, akivel sétálni szoktunk (mi és a gyerekek). Kicsit kamus anyuka, ezért érdekelne, hogy valóban létezik e ilyen. Az ő kisfia 15 hónapos és egy szót sem mond, így jött fel a téma.
2012. szept. 3. 15:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
37%

Miért vagyok lepontozva?


Az ilyen kérdéseket egyébként általában azok teszik fel, akik irigykednek, aztán jön a többi irigykedő hogy "persze hogy kamuzik, egy szavát se hidd el".


Miért ne létezhetne, hogy szobatiszta és beszél?

2012. szept. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
86%

Nekem is ezek a kedvenc történateim :)Igen, az 1 éves szülinapján felállt az asztalnál, és pohárköszöntőt mondott, majd megköszönte, hogy olyan sok ajándékot kapott.

Meg elszavalta az Arany Lacinak c. verset a wc-n ülve.


ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ el ne hidd! Nem "emlékszik" pontosan az időpontra!

2012. szept. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
79%

Régen az volt a divat, hogy a gyerekeket órákig ültették a bilin, szükség esetén rákötözték őket, vagy eléjük tettek egy korlátot, hogy ne tudjanak felállni. Így persze, hogy a bilibe ment a produktum, amit szeretnek szobatisztaságnak eladni.

A folyékony beszédet ennyire sem hiszem el.

2012. szept. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
86%

Ó, hogyne :)

Apukám pl soha nem "elégedett" az én és a lányom teljesítményével, mert én ennyi idősen már beszéltem, hamarabb jártam, és szobatiszta is voltam. Ő meg nem. Mert nekem nem lóverseny a gyerek fejlődése és nevelése. Tök fölöslegesnek tartottam pl fél éves korában a gyagya mondókák kántálását, mert őt nem érdekelte, én meg nagyon bénán éreztem magam. Most 2 éves lesz, már én is élvezem, hogy még egészen mindenki számára érthetően, de mondja velem, így egész más. Remélem 20 év múlva én sem leszek "időzavaros", és nem fogom csodagyereknek beállítani :D

2012. szept. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
85%

Létezhet. Végülis a 23 hónapos is még csak 1 éves, nem :)

A pontos időpont bizonyos távlatból csak homályosan felidézhető. 15 hónapostól még egyik sem elvárható.

2012. szept. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Kedves 15:52-es!!!!


Nem irigykedésből tettem fel a kérdést. Az én 11 hónapos lányom többet tud mint az ő 15 hónapos fia. Az enyém szépen megy egyedül, az övé állni sem tud, az enyém mond szavakat, az övé egyet sem. Ez direkt nem írtam le, de neked ezt is megteszem! Na ezért a stílusért lettél lepontozva!!!! (nálam is)

2012. szept. 3. 17:15
 17/20 anonim ***** válasza:
91%

11:"Miért ne létezhetne, hogy szobatiszta és beszél?"


Mert talán nem én vagyok az egyetlen, akinek itt vannak gyerekei és rendszeresen találkozik ezzel a töpörtyű korosztállyal. Láttuk, hogy mennyiben különböznek a fejlődésük. Az természetes, hogy egyes területeken a gyerek lehet érettebb, családi körben meg az egyik gyerekem ovijában is előfordult, hogy egy kisgyerek középsősen, tehát kb. 5 évesen akadozva, de felolvasott egy könyvből.

Na de bizonyos képességekhez kell idő... A folyékony beszéd egy évesen igencsak korai. Szavak ismétlése lehet, esetleg egyszerűbb mondatok, pl. kutyus ugat, de ennél többet nem hiszek el.


A másik a szobatisztaság. Szobatiszta az a gyerek, aki felismeri az ingert és jelez, ha pisilni vagy kakilni kell. Ismerjük anyáink, nagyanyáink módszerét (érthető is, a francnak lenne kedve mosógép és papírpelenka nélkül a gyereket 3 éves koráig pelenkázni), az messze nem szobatisztaság, hogy bizonyos időközönként ráültették a gyereket és addig kellett ott trónolnia, amíg meg nem született a produktum.

2012. szept. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Csak kíváncsiságból tettem fel, nem pedig irigykedésből... ugyanis hogy lennék irigy egy 37 éve történt dologra... egyébként is, ha az lennék, a saját gyerekemmel nem lennék megelégedve. Persze mindig van aki beleköt mindenbe. Úgy tudtam, azért van ez az oldal, hogy ha kérdésem van, feltegyem. Megtettem! Mindenkinek megy a zöld kezecske!
2012. szept. 3. 18:50
 19/20 anonim ***** válasza:
Jaaaj, hát anyu is azt mondja, hogy 1.5 éves koromban már szobatiszta voltam. De most vált világossá, hogy a francokat. Ő is bizonyos időközönként ráültetett a bilire.:)
2012. szept. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Hi-hi, én már 8 hónapos korban biliztem - anyám nem értette, miért nem ültetem rá a lányomat is. Aha, nála a bilizés azt takarta, h kaja után alám tette a bilit (etetőszékben voltam), és addig ott ültem, amig kijött, aminek ki kellett. Hát, én 2,5 éves koráig vártam, akkor kezdett lelkesedni a bugyiért, 1-1,5 hét alatt szobatiszta volt, összesen 2 baleset volt, mert nem ért ki időben a Wc-be. Nem kellett pisis szőnyeget, kanapét takaritanom és nem késett le semmiről.
2012. szept. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!