Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Mennyi különórát...

Anyukák! Mennyi különórát engedtek a gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés
Van olyan esetleg,amire kötelezitek?És az ár nagyon meghatároz?Külön írjatok felsős és alsós gyerekről is.Köszönöm.
2012. szept. 3. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

7.-es lányom tanul franciát, ez a mi döntésünk, de nem kell vasvillával kergetni. Emellett sportol hetente 2x, ezt ő választotta. Korábban úszott, most kézilabdázik.


Szerencsére anyagi akadálya nincs.


A fiam most kezdi az elsőt, egyenlőre semmire nem jár. A nyelvet nála is erőltetni fogjuk.

2012. szept. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelezzük őket semmire, legfeljebb próbálunk hatni rájuk. Például a lányom (4) balettra jár, ő múlt tanévben abba akarta hagyni, nem engedtem, mondtam, járjon az év végéig, és ha nem tetszik neki, szeptembertől nem kell járnia. És most imádja, és egész nyáron azt hajtogatta, hogy alig várja. :)


4 gyerkőc van, a kicsi 3 éves lesz, ő nem jár még sehova, rajta kívül van egy 4 éves lányunk, aki balettra és úszni jár, és két 7 éves fiunk, akik szintén úsznak, ezen kívül egyikük dzsúdózni, másikuk rajz szakkörre jár. Mindkét nagyfiam most fog elkezdeni hangszeren tanulni.

2012. szept. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Most 3. és 4. osztályosak a gyerekek.


Kötelezni semmire sem kötelezem őket, maximum javasoltam valamit, de mindig arra járnak, amire akarnak. Szerencsére belefér anyagilag, amikor határt szabok, akkor az azért van, mert úgy gondolom, az túlságosan leterheli őket. Már így is engem szólnak meg amikor sorolják hogy mire járnak, pedig ezt mind ők választották, lemondani nem akarják, sőt még másra is mennének.


Az iskola nagyon sok különórát szervez, van ingyenes és fizetős is, így nem kell őket iskola után sehová se vinnem.


Mind a két gyerek hétfőn-szerdán jár táncolni, kedden-csütörtökön karatéra. A kicsi jár heti 1x furulyára, a nagy inkább az úszást választotta (heti 1x). Egyik évben jártak heti 1 alkalommal korizni is). Erre idén jönnek, hogy van rajzszakkör (ingyenes), meg ez meg az.

Arra viszont közöltem, hogy vagy az úszás, vagy rajzszakkör, vagy karate, mert egy délutánra ez sok. Akkor is, ha nagy a mozgásigénye a gyereknek, és ő birná fizikailag.

2012. szept. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Semmire nem kötelezzük, ha van kedve, megy, ha nem, akkor nem. Eddig egy órát sem hagyott ki, imádja a foglalkozásokat.


- Heti 1x "oviangol" (12000 / félév)

- Heti 1x pompom tánc (3000 /hó)

- Heti 2x küzdősportedzés (4000 /hó)

- Heti 1x néptánc (ingyen van)


Nem mondom, hogy kevés pénz, anyagilag - finoman szólva - nem vagyunk eleresztve, de végülis ilyenekért kapjuk a családi pótlékot, vagy nem?

5 éves, nagycsoportos.

2012. szept. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
2 nagyfiam alsos és nem jár semire elég nekik a suli és az otthoni gyakorlás,hétvégén viszont mindig szervezünk neki valami programot mozgásosat.most negyedikes elsö 2 évben matekszaköre járt ,és sakkra de iskola váltás miatt most nem jár semmire.
2012. okt. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmire nem kötelezzük!!!Sőt én már igyekszek lebeszélni, mert soknak találom. Nem azért mert fáradt, hihetetlen sok energiával megáldott gyerek, őszintén én fáradok el, meg a pénztárca.

Heti 1 torna (ingyenes) délelőtt.

Heti 2 néptánc(4000/félév) délelőtt

Heti 2 lovaglás(6000/hó) délután

Heti 3 úszás (8000/hó) délután

Emellett még az óvoda keretein belül is vannak tornák, de az mindenkinek.

6 éves.

2012. okt. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hetedikes lány: heti egyszer matek tanár (ezt mi akartuk 1000.-/óra, heti kétszer sport 6000.-/hó ezt ő vállalta, heti egy rajz vizuális foglalkozás 6000.-/év ezt is ő vállalta. Jó képességű gyerek, de mostanában van, hogy este kilenckor még tanul..
2012. okt. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4 éves-középső csoportos-ovis heti 1x angol(10000/hó)heti 1x úszás(10000/hó).Úszni 3 hónaposan vittük-babaúszásra-most már normálra jár,angolra 1.5 éve jár.
2012. okt. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!