Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bölcsödei beszoktatással...

Bölcsödei beszoktatással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy első nap 1 órát leszünk. De milyen fokozatok vannak? Hogyan jutunk el oda, hogy a 2. Hét végén ott is hagyom egész napra?

És mikor érdemes apukát is vinni? Külön élünk, de nyilván lesz, amikor ő viszi vagy ő megy érte. És jó lenne, ha látná, hogy működik a dolog. Mikor jöjjön ő is?


2012. szept. 4. 08:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nálunk a következő képpen volt:

1,2,3, napon ott voltam én is.

1.nap csak én foglalkoztam vele

2.nap már odajött a gondozónő is

3.kint az udvaron voltunk közösen

utána csütörtökön kijöttem az öltözőbe

pénteken már kimehettem 1 órára a bölcsiből


utána már 2 órára kijöhettem

utána már megpróbálták elaltani szerdán már

ez még csütrötökön és pénteken is megpróbálták

de nem sikerült,igy fél 1re mentem érte

Ekkor szombaton olt a Keresztelője ammin nagyon kimerült.Hétfőn mentünk bölcsibe játszott sokat,majd ebéd után megmutatták az ágyát,fogta az egyik kutyust a benti játékok közül és elaludt betn 10perc hátsimi után.Én azért ugye ott voltam fél 1kor mert nem tudták mikor kel fel. De végülis uzsiig aludt,s fél 4kor hozták ki hogy tiszta a pelus és uzsizott.Azóta bent alszik.



Ez ment 1 hónapig utána jött ugye a nyári szünet,6hete.Ma van második napja,tegnap is minden további nélkül elaludt bent:) Ő oktoberben lesz 2.5 éves.Tegnap és ma is 4re megyünk érte apval. Szerintem amikor meg nem szokja a dolgokat addig csak te vidd vagy csak ő.Hadd szokja meg hogy legalább az fix hogy kijön érte:)

Sok sikert a beszokáshoz!Mennyi idős a kicsid és hova fog menni bölcsibe? (Ne haragudj hogy sokat irtam!)

2012. szept. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első szülői értekezleten vagy amikor elkezditek a bölcsit, részletesen el fogják mondani a beszoktatás menetét, azaz melyik nap mikor kell menni, mi fog történni, stb.


Nálunk 1-2. napon ott voltunk majdnem 2 órát játszani, utána kaptak tízórait is, majd pár nap múlva ebédet, akkor már ott voltunk fél napot reggeltől. A 2. héten volt már olyan, hogy én (anya) elmentem, és hívtak, hogy mikorra menjek vissza a gyerekekért. Utolsó napon, azaz a 10. munkanapon már úgy ment minden, mint az első "éles" napon, csak készenlétben kellett lenni, ha esetleg sírnának vagy ilyesmi, de nem volt semmi gond.

Mi reggel a férjemmel mentünk, így vele megismerkedtek, nagyszülők meg eljöttek egyik nap, hogy lássák őket is, mert ők mennek a gyerekekért, ha én dolgozom.

2012. szept. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Már volt szülői, ott csak annyit mondtak, hogy első nap csak 1 órát leszünk, és a 2. hét péntek már éles lesz.

Az szerintetek jó, ha a második hét első napján jön velünk apuka is?

Napra pontosan 19 hónapos lesz a lányom az első nap. Amúgy Tatabányán lakunk.

2012. szept. 4. 11:54
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az jó ha a második hétre jön be apuka is. Addig ne zavarja meg szerintem a beszokást. Az én kicsim 2évesen kezdte májusban a bölcsit.Egyébként nagyon tetszik neki most is,s aludt és ebédelt is bent. 1.
2012. szept. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!