Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy szabadultatok meg 10-20ki...

Hogy szabadultatok meg 10-20kiló feleslegetektől szülés után?

Figyelt kérdés

Lányom 13hónapos

+20kilóval kezdtem sajna a terhességet,majd vízzel együtt még 25 jött rám..ez le is ment szinte mind,de még mindig túlsúlyos vagyok..Viszont félek,ha megint terhes leszek akkor sokat fogok hízni ugyanúgy mint ezelőtt..Ezt a +20kilót egyszerűen képtelen vagyok leadni,:-((...Mit csináljak szerintetek???Teljesen el vagyok keseredve..Hogy vállaljak így újabb babát??


2012. szept. 4. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
En ugy szabadutlam meg, hogy mindennek felet ettem mint eddig. Sajnos nem tudtam ketfele fozni mert az sokba kerult volna es idom sem volt egy kisgyerek mellett, hogy kulon dietazzak. Viszont szerettem ha egyut ul le a csalad legalabb vacsorazni es en nem akartam valami dietas kajat enni mert akkor a gyerknek is tuti az kellett volna ami az en tanyereomon van. :) Igy ugy dontottem, hogy csokkentem felere amit eszek. Pl ket nagy kanal krumplipure helyett csak egyet tettem, es 2 rantottszelet hus helyet csak 1-et ettem. Imadom a rantott sajtot es kepes lennek belolle 3-4-et is bevagni de ehelyett csak 1-et ettem egy kis majonezzel es krumplival. Ha pl hal volt parolt zoldseggel es sult krumplival akkor is csak 1 kis hal, par szem krumpli es egy kanal zoldseg. Nehez volt mert az elso 4 nap mindig ehes voltam az etkezesek kozott es este vacsora utan is. Viszont a 9 kilo lement rollam. Tehat en semmit nem csinaltam csak felere csokentettem mindent. Fagyit is, csokit is ugyan ugy ettem csak eppen nem 1 fel tablaval hanem csak 2 cikket es nem 2-3 gomboc fagyit csak 1-et.
2012. szept. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%
Fehérje turmixporral fogytam kb. 8 kilót 14 nap alatt. Mellette csak zöldségleves-lét lehetett enni. Kemény volt de kibírtam, és eddig szerencsére nem híztam vissza.
2012. szept. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Részemről napi 2x3 óra játszótér + paleo diéta, már lassan egy éve. Elég kemény, de bevált: akár miniszoknyát is hordhatok, pedig már kisgyerekként is duci voltam. Plusz szép a bőröm és a hajam is végre kinőtt.
2012. szept. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi az a "még mindig túlsúlyos" vagyok, ahogy írod, de engem pl. nem vetett vissza a túlsúly a második babám vállalásától :)) nem is jött fel rám, csak 7-8 kiló vele, szemben az első terhességemnél ahol 79 kilóval kezdtem, és 96-tal zártam!! (177 cm vagyok).

A második babámmal 78 kilóval kezdtem 86-tal mentem szülni, szoptattam közel másfél évig. Majd nekiálltam fogyózni mozogni stb.

Egyrészt úgy ahogy az első írta én mindent ettem mert nem bírom édesség nélkül :) Tehát azt tudtam hogy nekem az olyan diéta aminek a lényege hogy soha egy miligrammm finomított cukrot se egyek, az nekem nem fog beválni.

Így hosszasabb etapot tűztem ki, de azt meg is valósítottam.

Minden másnap futottam 30 percet-40 et mikor mennyi időm volt. Fél év alatt ment le 14 kiló. De én ezzel teljesen elégedett voltam, mert télen kezdtem (nagy karácsonyi kajálások után) 80 kilóról indultam és júniusban csak lestek az ismerősök barátok amikor rövidnacit, ujjatlan felsőt vettem fel. 66 kiló voltam.

Aztán nem sokkal rá babás lettem újra. Első 12 héten fogytam 3 kilót annyira rosszul voltam, na ekkor már azért nem néztem ki annyira jól 177 cm hez 62-63 kiló már kiálltak a csontjaim helyenként. nekem legalábbis ez már nem tetszik/tetszett.

Aztán persze összeszedtem magam, 79 kilóval mentem szülni 4300 grammos kisfiamat.

Szoptatáskor megint úgy voltam mint máskor hogy feljött jó 3-4 kiló, de nem érdekelt, tudtam hogy ez az időszak most nem arról szól hogy bikiniben szaladgáljak és hogy úgyis visszanyerem a formám.

Szoptatás után (1 év) ismét belevágtam a szokott módszerbe kis adagok, kalória számolás, minden másnap torna vagy futás (a futást jobban szeretem, teljesen kikapcsol, na nem az első 1-2 hétben de utána már nagyon jó!!) és most épp 67 kiló vagyok, még úgy 2-3 minusszal kiegyeznék rajta vagyok az ügyön:))

Tehát a lényeg ha nem olyan hatalmas nagy a túlsúlyod (de nem hiszem, ahogy írod) akkor ez engem nem tartana vissza a terhességtől mert utána is leadhatod. Nekem pl. egyáltalán nem nehezebb 16-20 kilókat leadni mint az utolsó 4-5-öt...sőőőt. 16-20 gyorsabban lemegy és nagyobb a sikerélmény is.

2012. szept. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Heti 4-szer mozgok és diétázom. Már 27 kg körül lement, de van még sajnos!
2012. szept. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!