Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Gyesből és a családi pótlékb...

Anita0802 kérdése:

A Gyesből és a családi pótlékból tilthatnak, vonhatnak tartozást?

Figyelt kérdés
valami halványan rémlik hogy volt szó róla talán tavaly hogy aki postán keresztül kapja annak nem viszont aki utalással annak vonhatnak? mik most az új jogszabályok?
2012. szept. 4. 13:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom gyesből,családiből nem vonhatnak egyáltalán.Ha kártyáról megy a letiltás,nem nézik honnan kapod azt a pénzt,egyszerűen levonják.(inkasszó)
2012. szept. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
de mondjuk nyitok egy másik számlát egy másik banknál és oda utaltatom a gyest és a családit ott megtaláhatnak és vonhatják??
2012. szept. 4. 13:24
 3/15 anonim ***** válasza:
Számláról levonják, inkaszót tesznek rá és nem érdekli őket milyen pénzből vonnak. A postán érkezőből nem vonhatnak. Más számlájára csak akkor utalnak ha annak is van a számlához köze akinek a nevén van a családi v. gyes. Sajna tapasztalatból írom nálunk is ez a szitu.
2012. szept. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

inkasszózhatják a számlád a tartozás erejéig.Pl. apeh, de arról küldenek papírt.

Jogerős bírósági letiltás a fizetés 33%-a, de azt csak munkabérből tilthatják, és azt a munkáltató vonja le tőled és utalja tovább. Családi pótlék, gyes, gyed,táppénz,munkanélküli segély ezekből nem vonhatnak.

Voltam eben a helyzetben és keresztülmentem mindenen, ha kérdésed van írj.

2012. szept. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Igen rátalálhatnak az új számlára is. Ha 10 számlàd van akkor annyira tesznek inkaszót.
2012. szept. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Hármasnak! Négyes vagyok.

A számla CSAK a férjem nevén van, és oda kapom a családi pótlékot(én nevemen van), és a fizetésemet is, meg a gyerektartást is az előző férjemtől!

2012. szept. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
13:32 vagyok. Nekem az OTP a gyesből és a családiból is engedett levonni. Át mentem a Takarékszövetkezetbe és onnan is levonták a családiból. Át kellett kérni postára.
2012. szept. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Megírnád hogy sikerült az államkincstárnál elintézni a számlás dolgot, mert én is szeretném más számlára kérni, de azt mondták, amit írtam, hogy nekem is közömnek kell lenni a számlához.
2012. szept. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%
Hát amikor én bementem, akkor semmilyen papírt nem kértek, csak egy formanyomtatványt ki kellett tölteni és be kellett írni a számlaszámom.Én meg beírtam a férjemét.
2012. szept. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
7-es neked mit vontak abból? Milyen tartozást?
2012. szept. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!