Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Gyesből és a családi pótlékb...

Anita0802 kérdése:

A Gyesből és a családi pótlékból tilthatnak, vonhatnak tartozást?

Figyelt kérdés
valami halványan rémlik hogy volt szó róla talán tavaly hogy aki postán keresztül kapja annak nem viszont aki utalással annak vonhatnak? mik most az új jogszabályok?
2012. szept. 4. 13:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ház vásárláshoz vettünk fel kölcsönt és tartósan munkanélküli lett a férjem így nem tudtuk fizetni. Később jött hozzá illeték is, mivel régebben úgy volt, hogy építkezünk ami meghiúsult és 160 ezres illetéket kellett volna fizetni. Így ugyan az a behajtóiroda kezébe került mindkét ügy.
2012. szept. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Én most voltam az apehnál meg a bírósági végrehajtónál, és mindketten azt mondták, hogy csak munkabérből meg nyugdíjból vonhatnak. Gyes, családi, munkanélküli, gyed az nem vonható. Nekem egy diákhitelem van behajtás alatt és most szeretném egyben kifizetni
2012. szept. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Nekem a gyesből és a családiból is le vonták mint a sicc ráadásul kapok 37.800 ft és abból 18.000 ft ot vontak le ugyan ebbe a hónapba párom meg kapta a nyugdiját ami 41.000 ft abból le vontak 28.000...kaptam a számlára 4500 ft abból le vontak 4000 szval vonhatnak! Legalábbis önálló bíróság vonhat bármiből /Háfra/ tudom mert voltam ügyvédnél aki szintén ezt mondta...sajnod! :( Én most ki kértem postára majd meg látjuk mi lesz!
2014. jan. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Gabriella951016 válasza:

Sziasztok!

Olyan kérdésem van hogy Gyesbol

Vonhatnak -e le hittelre?

2017. júl. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Nem tudom aktív e még a topic, de hátha jól jön valakinek:

Gyerekek után járó támogatásból (gyes, gyed, csed, családi pótlék, kapott gyerektartás) nem vonható semmilyen tartozás.

A bank ugyan nem nézi milyen jövedelem érkezik a számlára így át fogja utalni a tartozás levonható összegét a végrehajtást kérőnek.

Be kell tipegni a végrehajtóhoz bankszámlakivonattal, határozatokkal amivel igazolod, hogy milyen jogcímen kapod a számlára érkező összeget/összegeket és ott rábólintanak, majd 1-2 napon belül visszautalják a levont összeget.

2019. szept. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!