Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor vállaljuk be a 2. babát?

Mikor vállaljuk be a 2. babát?

Figyelt kérdés

Most van egy lassan 9 hós kislányunk. Most vettünk egy lakást, szocpollal két gyerekre és 4 éven belül meg kell lennie a 2.babának. Szerintetek hogy lenne jobb?

Ha jövőre 2 évesen beadom a lányomat bölcsibe és visszamegyek 1-2évet dolgozni aztán megint itthon leszek babával.

Vagy pedig most belevágni a dologba és együtt "letudni" a kettőt.

Az is hozzátartozik még a dologhoz hogy császármetszéssel szültem és azthiszem 2-3 éven belül nem ajánlott teherbe esni.

Vélemények?


2009. júl. 28. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Császárral szültem másodszor is, két év négy hó van a két gyerekem között. Az igaz, hogy a korkülönbség miatt jó volt így szülni, de semmi másért nem. Több lesz a pénz, ha visszamész dolgozni, és sokkal könnyebben boldogulsz a két gyerekkel, mert az egyik már ovis lesz. Nagyon nehéz itthon kettővel!

2009. júl. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Megkérdeztem az uramat is, ő is ezt mondta. Két kicsivel nem könnyű együtt!
2009. júl. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A gyermek szempontjából nagyon jó,ha az anyja mellett van és nem bölibe.Én kipróbáltam a kiskorkülönbséget 12hó van a lányok között,meg kipróbáltam a 4 éves különbséget is!Anya szempontjából jobb a 4 év,mert addigra már elég nagy a kicsi,hogy legyen kistesója és ne legyen annyi gond!A kis korkülönbség abból jó,hogy le van tudva mind a két gyerek,egyszerre,de nagyon megterhelő.Sok mindent összevetve végül is nektek kell eldönteni,de szerintem maradj otthon,használd ki a gyest,a kicsik 2-3 éves koruk között igaz a leghisztisebbek,de a legédibbek is,és amikor betölti a 3.évet,akkor legyél újból terhes!

Remélem majd jól döntessz!:)

2009. júl. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is várd meg a 2 évet otthon ha munkába mész onnantól már mindegy mikor jön a bab ugysem tudod pontosan megtervezni meg nem is biztos hogy elsőre összejön. Csak a munkáltatónak rossz, hogy megint új embert kereshet, de evvel ne törődj majd ha eljön az ideje. Jóbabázást,szépítgessétek csak a házat!!
2009. júl. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Időközbe gondolkodtam és úgy lesz ahogy írtátok, legalábbis remélem. Ha 3 éves lesz,ovis, akkor jöhet a 2. gyerkőc.:)

2009. júl. 28. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!