Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te kinek hinnél? Kismamáknak/t...

Te kinek hinnél? Kismamáknak/tapasztalt anyukáknak vagy megbízható forrásból származó információnak?

Figyelt kérdés

Nem sokára kapja a lányom az MMR oltást. Én nagyon félek tőle!

Főleg, mióta megtudtam, hogy ez az oltás közrejátszik az autizmusnál.

A párom fejlesztőpedagógus, beszéltem már erről vele. Ő annyit mondott, hogy a ritka magas láz (40 felett) agykárosodáshoz vezet, így kialakulhat.

Utána olvastam most ennek, de ebben a cikkben ( [link] azt írják, hogy a kettőnek nincs köze egymáshoz.


Ezen az oldalon is sok "érdekességet" és kétséget szülő tapasztalatokkal (?!?!) lehet találkozni.

Az orvosunkat is megkérdeztem, azt mondta, hogy semmi gond nem lesz. A lányunknak semmi problémája nincs se szellemileg, se testileg. Szóval teljesen jól fejlődő emberről van szó.


Oké! Ez megnyugtat, mégis csak orvos, tapasztalt. Nem hiába ő hozzá járunk. De!! Megint ott vagyok, hogy rettegek ettől.


Félek, hogy mi lesz, ha nem tudom levinni a lázát és napokig - hetekig lesz neki?

Én ennyire nem bízom magamban! Persze, tudom, hogy mit kell csinálni.. hűtőfürdő, lázcsillapítás, rengeteg folyadék, stb..

De!! Mi lesz, ha kudarcot vallok? Nem szeretném tönkre tenni egy ember életét, a saját véremét!


Ettől függetlenül beadatom neki az oltást! Nem leszek ekkora felelőtlen, hogy nem engedem. Főleg, hogy lényegében beleszólásom nincs!


Ami a legdurvább, hogy a Rotát és a Menocc.-t megkapta. Ezek sem voltak kötelezők. Volt is láza, bár inkább hőemelkedése. Ekkor szépen le is ment neki, de ő még sosem volt beteg. Csak enyhe orrfolyása.


14 hónapos.


2012. szept. 6. 14:08
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

szia!

Én megnyugtatlak, semmi gond nem lesz. A fiam könnyen lázasodik, ilyen "fajta". Az oltásokat pedig szívem szerint kizárnám az életéből, de ugye nem tehetem.

Rettegtem ettől az oltástól, már 1 hónappal előtte tiszta görcsbe volt a gyomrom, amikor rá gondoltam. Beszereztem 3 fajta lázcsillapítót, lázmérős cumit, a nagyikat beosztottam, hogy ki, mikor jön segíteni, bújtam a netet, hogy mit írnak róla stb.

Ehhez képest még csak hőemelkedése sem volt.

:)

Egyébként az egyik orvos családtag azt mondta, ezek az oltások új szériásak, nagyon ritka a mellékhatás. (persze nem kizárt)

2012. szept. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!