Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy ne legyünk...

Mit csináljak, hogy ne legyünk otthonülők?

Figyelt kérdés

2 éves a kislányunk és városon kívül sehová nem járunk. Nincs sok pénzünk, se kocsink, se rokonaink akiket pl. meg kéne látogatni. Ez gáz lesz így a gyereknek?

Városon belül heti 1-2 alkalom barátnőzés, néha több, néha kevesebb, hetente-kéthetente vmi program, vásár, állatkert, babás/családi rendezvény, plusz sokat sétálunk. A kislányom ezenkívül sokat van a kertben, ez a társasházé, 18 családé és sok mindenféle korú gyerek van.


Mit gondoltok erről, nagyon gáz hogy sose utazunk?


2012. szept. 9. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem vagytok otthonülők! hetente vmi programot szerveztek a gyereknek!
2012. szept. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

2 éves múlt a lányom,és kertesházban lakunk.A szomszédok,mind idősek,gyerek nincs.Nincs játszótér,és semmilyen program sem itt.Van 1-2 anyuka,akikkel heti 2x összejárunk és ennyi...

Programot nincs pénzünk csinálni,nincs autónk sem,hogy bemenjünk a városba...

De nekem még soha nem jutott eszembe ez a kérdés,mert a lányom boldog,kiegyensúlyozott és mosolygós.

2012. szept. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Anyám tipikus "otthon ülő" :-)

Kis faluban nőttem fel,hetente 1x tojásért mentünk el az egyik falubelihez,kb fél órát "tanyáztunk" ott. Ennek ellenére: Ovis koromban volt egy barátnőm,akihez nyaranta jártam,majd a sulis évek beköszöntével maradt a tanulás,tv-zés. 6-7-es voltam,amikor barátnőzni kezdtem. Sógornőmmel pl a nőnapi kajálásra,amit a polgármester "csinált" úgy rángattuk el anyámat. Nekem nem volt "gáz" így felnőni! :-)

Őszintén megvallva,én is ez az "otthon ülős,városi-tyúkanyó" lettem,az utcán szívesen beszélgetek az ismerősökkel,de én magam nem szeretek eljárni sehova. Boltba,ügyeket intézni még a gyerekeket is viszem,de nem szoktunk elmenni.

Ti egyáltalán nem vagytok otthon ülők!!!


Üdv: 3 lányos,18hkm

2012. szept. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem vagytok otthonülők, egyszerűen csak nem telik nyaralásra. Egy kisgyereknek amúgy is az otthon melege és a szülők közelsége a legfontosabb, teljesen mindegy merre utaztok, úgyis Te lennél a legfontosabb. Bőven ráértek később felfedezni a világot. Mármint a messzebbi helyeket.
2012. szept. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még elég pici, szerintem mindegy, hogy otthon vagy másik városban programoztok. Ha kicsit nagyobb lesz 4-5 éves esetleg elviheted egy közeli városba 1 napra (6 éves kor alatt ingyenes a tömegközlekedés és akkor csak egy felnőtt jegyet kell venned.) Maga a buszozás vagy vonatozás is élmény lesz neki. Csomagolj szendvicset, innivalót és a másik városban nézd ki előre az ingyenes programokat. Lehet parkokban sétálni, felfedezni 1-2 izgi játszóteret, kirakatokat nézegetni, elképzelhető hogy vannak ingyenes kiállítások, gyerekprogramok. Így olcsón kijössz, de a gyereknek lesz élménye. Meg persze lehet fagyizni, vagy egyéb mást, ami otthon is belefér a költségvetésbe. Vagy szülinapra is lehet ajándék helyett hogy elmegy a család együtt vmelyik közeli városba színházba gyerekelőadásra, állatkertbe, akármire....
2012. szept. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!