Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy neveljem 13 éves lányomat...

Hogy neveljem 13 éves lányomat, hogy barátnők legyünk?

Figyelt kérdés
Egyedül nevelem Őket! Van egy 11 éves öccse és 6 éves huga is.
2012. jan. 12. 13:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%

Az egyik pszichológiai szaklapban azt olvastam ,hogy nem tesz jót a gyerek- szülő barátság. HA gyerek most olyan pozíciót kap, hogy egyenrangú az anyával az később a kamaszkor lázadó éveiben negatívan visszaüthet.


Ez nem tudom mennyire igaz. Csak olvastam. :O

2012. jan. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem feltétlenül érdemes a családi kapcsolatokat így megkeverni. Nekem is pl nagyon jó a kapcsolatom az anyukámmal, meg régen is jó volt, de NEM VAGYUNK BARÁTNŐK. A barátnőnek más a funkciója, az anyukának is más.
2012. jan. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
ne akarj a barátnője lenni, legyél az, aki vagy: az anyja.
2012. jan. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem csak legyél következetes és igazságos, hogy tudja mindig neki is lehet igaza és abszolút hallgatsz az észérvekre. Így tinédzserként is (remélhetőleg) tudni fogja, ha valami nem tetszik annak meg van az oka.


És szerintem az anya feltétlen tisztelete legyen belé nevelve.

2012. jan. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem keress más barátnőket. Majd ha felnőtt, akkor lehetsz a barátnője.
2012. jan. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hiszem értem a kérdésed.

Mindenképp maradj az anyja,legyen tiszteleted. Ossz meg vele olyan gondolataidat ami számára nagy dolog,de ne add ki magad. Ha te őszinte vagy vele akkor ő is az lesz (elvileg). Arra figyelj,hogy maradjon olyan ami csak az ő dolga és ne faggasd csak finoman. Fontos,hogy van olyan dolog ami rá és van olyan ami rád nem tartozik. (persze normális keretek között)

Nálunk ez működik a 14 éves fiammal, DE akkor is az anyja vagyok és tisztel. Sosem "szégyellt" a barátai előtt,sőt ők is hozzám járnak kisebb nagyobb gondjaikkal.

De ezzel már szerintem egy kicsit elkéstél,egész kicsi korban kéne ezzel kezdeni. DE próbálkozni lehet.

2012. jan. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Beszélgess vele sokat. Az fontos hogy őszinte tudjon veled lenni, hogy elmerjen neked mindent mondani, ne legyenek előtted titkai.

Ez az alapja.

Én is így nevelem a lassan 11 éves lányom, és nagyon büszke vagyok arra és örülök neki hogy nincsenek előttem titkai. Nem szégyenlősködik előttem,a menstruáció kérdése nálunk pl. olyan volt mintha a vajas kenyér elkészítéséről beszélgettünk volna.

Végülis én nem a barátnője szeretnék lenni, hanem egy nagyon jófej anyuka, akire bármikor számíthat.

2012. jan. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
52%

Szia,akkor képviselem a kérdésedbe a gyerekeket.

Nekem anyum az egyik legjobb barátnőm,21 éves csaj vagyok.

Pontosan nem tudom,hogy érte el.

De ami biztos,hogy mindig mindent türelmesen végighallgatott,ha kamu akkor is-persze ő tudta,de hagyta kiélni fantáziámat.Imádtam neki mesélni,így mindent elmeséltem neki.

Hagyott szabad teret,de vissza is voltam fogva.Pl engem pizsipartira sosem engedett el-.-

Fejlesztette hobbijaimat,mesélt ő is.Mindig midnenhova elvitt,elkísét mellettem állt,megvédett,tanított,szidott:D

Lehet,azért ilyen jó a barátságunk,mert soha nem alázott meg.

2012. jan. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

szerintem te arra gondolsz, hogy merjen veled a lányod bármiről beszélgetni


de ha ez már most probléma, akko réges-rég elrontottál valamit

2012. jan. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%
Jújj! Ezt nem kellene. Anyámnak is az volt a mániája, hogy a barátnőm akart lenni. A világból ki tudott vele kergetni. Az anyaszerep miért nem jó már nektek?
2012. jan. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!