Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azok, akik nagyon különleges,...

Azok, akik nagyon különleges, fura hangzású nevet adnak a gyereknek, milyen megfontolásból teszik? (NEM a szokatlan, hanem a vicces hangzású nevekre gondolok, mint pl. Dante, Répa, Szederke, Napsugár stb)

Figyelt kérdés
nem kötözködés, csak kíváncsi vagyok. ui.: senkit nem fogok lepontozni :)

2012. szept. 10. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mit jelent a fura hangzás..

Neked mit jelent a fura hangzás?

2012. szept. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Némelyik név most "furának" tűnik, de annak idején nyilván ilyen volt a Piroska, Hajnalka, Csilla stb., amik mára mindennapivá lettek. A mostani gyerekek úgy nőnek fel, hogy társaik az általad feldobott név némelyikét viselik, ők semmi szokatlant nem találnak ebben. Hidd el, ha sok kicsit megkérdezel, hogy a János, József, László fiú e vagy lány, meglepődnél a válaszokon.
2012. szept. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

:) Nekem attól függ a fura hangzás, h végigpróbálgatom: ha majd gyerekem lesz,

kisgyerekként (1-3 éves),

ha ovis-kisiskolás lesz,

ha kamasz lesz,

ha egyetemista lesz,

ha fiatal dolgozó férfi-nő lesz,

ha középkorú apa lesz,

ha 50-60 körül lesz és

ha nyugdíjas lesz,

be tud-e majd mutatkozni kiröhögés nélkül (pl. nagyon édes egy kétévest bemutatni Napsugár néven, de ha egy harmincöt éves orvost hívnak Napsugárnak...) Vagy ha egyben hangzik furin (pl. Cserepes Virág, Réti boglárka)

2012. szept. 10. 16:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Ilyen nevűeket ismerek, már nem kicsik, és nemtudom a szüleik miért ezeket választották nekik:

Alma, Napsugár, Sólyom, rengeteg Boglárka, Tas, Tea, Polett, Galina, Mercédesz

Ez csak néhány a sok közül

Gondolom azért ezeket választották mert tetszik nekik a név.

Nekem ha fiam lesz Álmosnak akarom elnevezni, szerintem a világon a leggyönyörűbb ff név.

Nekem ezek a nevek sokkal jobban tetszenek, mint pl a nővérem által választott Csenge és Hanna név.

2012. szept. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!