Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vannak egyesek annyira...

Miért vannak egyesek annyira ellene a gyerekhámnak? Hisz aki felteszi a gyerekére nem véletlenül választja ezt a módot nem? Miért nem lehet kulturáltan hozzá állni a dologhoz és nem leszólni.

Figyelt kérdés

Én nem értem hogy válthat ki ekkora utálatot egyes anyukákból....

miért kell leszólni? bántani aki használja??


2012. szept. 11. 07:59
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
71%
Eddig nekem se tetszett, de nem is voltam kimondottan ellene. Viszont ma volt a hírekben, hogy egy kisgyerek nem tudom pontosan hány éves, asszem azt mondták, hogy kettő vagy három, kiugrott a babakocsiból és egy busz elé szaladt. Azóta is életveszélyes állapotban van. Azt még nem tudni, hogy be volt-e csatolva a babakocsiban vagy sem, de talán ezt pl. a hámmal meg lehetett volna előzni, főleg, ha annak a csattja a hátoldalon található.
2012. szept. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Én örültem, amikor hallottam róla. Gerinc beteg vagyok. Nem is tudok sokat menni, pláne hajolgatni. Szerintem hasznossabb, minthogy a gyereknek legyen baja. Igaz még nem vettem, vidéken lakunk és van segítségem, de ha nem lenne én is használnám.
2012. szept. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
50%
mert korlátolt ostobák.
2012. szept. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
62%

Leszólni nem szólnám, de én is "jól megnéztem" az anyukát aki használja.

Valószínűleg azért reagálnak így az emberek, mert teljesen természetellenes dolog.


Nem mellesleg "pedagógiai szempontból" nagyon nem hasznos. A gyereket onnantól, hogy tud járni, meg kell tanítani arra, hogy mi az a környezet, amiben lehet szabadon rohangálni (pl. játszótér, park, stb), és mik azok a helyek, amiken anya mellett kell maradni.

Ha hozzászokik ehhez a hámhoz, akkor utána, amikor már leveszi róla az anyuka (2-3 évesen?), akkor menni fog, amerre lát, ebben mi a jó.

És a kismotor? Felül majd, arra nem lehet hámot tenni, aztán majd száguld.


Szóval ha pusztán a "hasznát" nézzük, akkor szerintem hülyeség a pillanatnyi előnyért később ezt bevállalni.


Egyetlen egy elfogadható szituációról olvastam épp itt a GYK-n korábban, amikor az anyuka egyedül utazott repülő+ kis gyerek+ bőrönd+ csomagok, és nem maradt szabad keze, és félt, hogy a nagy repülőtéren nem tud csomagostul a gyerek után szaladni, viszont a csomagjait sem teheti le, mert lenyúlja valaki, amíg ő a gyerek után szalad... szóval ez erre az egy alkalomra elfogadhatónak tartom.

Viszont épp nemrég láttam egy anyukát, aki egy gyerekkel és egy kis retiküllel így "közlekedett". Miért nem tudja a kezét fogni?


Szóval én nagyon ellenzem, megszólni nem szólnék meg senkit emiatt.

2012. szept. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
53%

Mert mindenki jobban tudja, hogy a másiknak mi a jó! Aztán, ha a gyerekkel történik valami, akkor lehet siránkozni, meg megint csak megszólni, hogy micsoda anya, hogy baleset érte mellette a gyereket.

Pont az előbb írtam egy kérdéshez, hogy én bizony futópórázt kötök a 3 éves kisfiam motorjára, mert hajlamos elszáguldani, én meg rettegek a babakocsit hátrahagyni, hogy utána rohanjak.

Hetekig gyönyörűen közlekedik, aztán gondol egyet, és elviharzik. Családi házas környéken lakunk, nincsenek buszok, viszonylag kicsi a forgalom, de akkor is. Ilyenkor felteszem a pórázt, és pár napig azzal megyünk. Mondjuk van esze a kis hapsinak, mert van mikor Ő maga teszi fel, és jön, hogy "anya, húzzál". He-he! Tök jó tolni a babakocsit, és húzni a bátyust a motorral! De első a biztonság! ;)

2012. szept. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
66%

őszintén szólva én is lenézem azt az anyukát, aki hámot ad a gyerekre. persze biztos van megfelelő magyarázat rá, de még nem kérdeztem meg egy hámot használó anyukát sem. a fentebb író gerincbeteg anyukát nagyon meg tudom érteni és itt abszolút egyet értek a hám használatával. de ahogyan láttam, ezt a marhaságot valójában a lusta szülők alkalmazták elkényeztetett visító gyerekeiken, akik csak menni akartak, viszont anyuka nem volt hajlandó azzal bajlódni, hogy fogja a gyermek kezét. pedig elég alapvető dolognak tartom, hogy egy szülő legalább annyira megtanítsa csemetéjét, hogy amíg muszáj, legyen türelmes és fogja anya kezét, mert ha nem,akkor baj érheti. nem, inkább ráadták a kölökre a hámot, hogy ne kelljen magyarázni, vagy szaladni a szófogadatlan gyerek után...

ismétlem, az esetleges orvosi problémák miatt hámot használókkal teljesen egyet értek, de a lusta hozzáállásból "pórázra teszem a gyereket, mint a kutyát"... hát ez nem fekszik. azért szültünk, hogy fogjuk a kezét és kimagyarázzuk a lelkünket, ha kell!

persze az utcán senkinek nem szólnék oda, ha használja,hogy mekkora paraszt, de biztos jól megnézném és puffognék egy sort a páromnak, hogy mekkora lusta anyuka az ilyen...

hát, ezért vagyunk mások és mások!

2012. szept. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
66%

Ja, még csak annyi, hogy a lustaság nagyon távol áll tőlem, mert tényleg minden sarkon megállunk, elmagyarázom miért nagyon fontos megállni, körül nézni...stb. Rongyosra beszélem a számat. Aminek van némi foganatja, mert mikor Apát "rábízom" a fiamra, hogy most vigyázzon rá, akkor megáll a sarkon és megmutatja, hogy kell körül nézni, és fogja Apa kezét, nehogy baja essen.

De motorral,hajlamos rá, hogy kikapcsolja az agyát. Na, most aki nem ismer, az csak azt látja, hogy szegény gyerek, milyen anyja van. De nem érdekel, én tudom mit, miért teszek, és azt is tudom, hogy egy hónapban csak néhány visszaesés van, amiből azonban baleset lehetne, de a motor "megkötésével" ezt kivédhetem.

Szóval, én nem ítélkezem! :)

2012. szept. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem két dolog miatt fújnak rá egyes anyukák.

Rontja a szuperanyu látszatot. Ha használod, nem vagy olyan tökéletes, mint Ők, mert nekik mindig sikerül tökéletesen kordában tartaniuk a gyereküket. (Vagy eddig szerencséjük volt)

A másik, hogy tévesen képzelik el. Sokak szerint olyan, mint egy póráz, és kutyához hasonlítják a gyereket. Pedig ez csak egy biztonsági cucc. Az egyik fele egy pofás kis hátizsákban a gyereken, a másik meg anyuka övéhez rögzítve. Ettől még lehet kézen fogva sétálni, de megelőzhető a baj, ha a gyerek kirántja a kezét.

Szerintem jó cucc, bevásárlóközpontban, városi forgalomban szívesen használtam.

2012. szept. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
77%
Zsinórra kötött kis motornál kevés baleset veszélyesebb dolgot tudok elképzelni. (Leszámítva, amikor valaki biciklizik, és kezében pórázon fogja a kutyáját, na az ennél is rosszabb...)
2012. szept. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
75%

8-as vagyok.

Még az jutott az eszembe, hogy tévhit, hogy a gyerek így nem tanul meg normálisan közlekedni. A hám nem helyettesíti a nevelést. Ugyanúgy magyaráz neki az ember, ugyanúgy megszidja, ha nekiiramodik. A különbség csak annyi, hogy esetleg nem az élete, vagy testi épsége árán tanul a hibáiból, bár az előző ugye eleve képtelenség.

2012. szept. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!