Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babakocsis anyukák/apukák!...

Babakocsis anyukák/apukák! Nem vagytok felháborodva "néhol" a járdák állapotán?

Figyelt kérdés
2012. szept. 12. 11:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem jobban zavar amikor úgy parkolnak a járdára (autók, áruszállítók), hogy nem lehet elférni a babakocsival. Zebrák alig vannak, ahol van, ott sincs lámpa, autósok alig akarnak átengedni.

A járdán meg a biciklisek és a motoros pizza futárok elől kell elugrálnom az ikerkocsival.

Az átkelőhelyeknél lévő lejtősített járdára is ráállnak a kocsik. A nagy zebrákat kettéosztják, és középen a másfél méteres betondarabkán állva kell megvárni, hogy ismét zöld legyen, mert egy alatt nem lehet átérni. Közben előttem-mögöttem busz, villamos, teherautó közlekedik.

Továbbá imádom a környék összes csak lépcsős aluljáróját is.

De a kedvencem a nagyon keskeny járda, közepén villanyoszlop...


Folytassam? .... :))

2012. szept. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Én falun lakom, néhol jó a járda, néhol nem, néhol nincs. Én ott sem tudok közlekedni igazán ahol van, mert az ikerkocsi nem fér el, legalábbis nem az egész hosszon.

Marad az aszfaltos út, szerencse hogy nem jár sok autó.

De pl tegnap voltam Keszthelyen, hát.....feltúrták az egészet, hónapok óta nem készül látványosan semmi, a kavicson alig megy el a kocsi, ami a járdák helyén van, ... Az autók beállnak oda, ahol a rámpa van, mellesleg az ilyen lejárók is olyan szűkek általában, hogy alig fér le a kocsi, fogalmam sincs hogy szegény mozgássérültek hogy jutnak el A-ból B-be.

Mindehhez még hozzá jön az, hogy a legtöbb boltba nem is fér be a kocsi, még a városi nagypostára sem tudtam bemenni vele.Ezért ez már röhej. És ha az ikerkocsi nem fér be, szerintem egy kerekesszék sem.... Én még csak megoldom, de ők?!?

2012. szept. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Na akkor én mit szóljak. Nálunk járda sincs, Pest megye kisváros a fejlődő??!! agglomeráció!!!


A kertes házunkra elektromos kaput kellett szereltetni, hogy a gyerek még véletlenül se tudjon kijutni a zárt udvarból, mert a kapun kívül közvetlenül az úttest van, ami egy nyíl egyenes 4 km hosszú útszakasz, gondolom nem kell mondanom, hogy az 50 km/h-t max a biciklisek tartják be. Kb 6 éve ígérgetik a járda kialakítását, vagy legalább az utca egyirányusítását. Kész életveszély kilépni a kapun kisgyerekkel.


A környéken egyébként sehol nem jobb a helyzet, ma voltam a fiammal ügyeket intézni, elvileg a városközpontban voltunk, a járda, már ahol van, annyiból áll, hogy a homokra szórtak pár folyami kavicsot, abból a jó nagy fajtából, babakocsival közlekedni lehetetlen. A másik kedvencem, mikor a járda közepén szembe jön a villanyoszlop!!!


De felénk még az ovi, bölcsi környékén sincs járda, mindenki attól retteg mikor üt el valakit az autó.

2012. szept. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Jaj,én valamelyik nap azzal "szórakoztam",hogy lefényképezgettem telefonnal,hogy milyen csodás elmék mászkálnak az utcákon,milyen remekül tudnak parkolni... Az üres biciklitárolóval szemben teszik le a biciklit,a Penny ajtajában hagyják a biciklit a fém vázhoz lakatolva,de úgy,hogy az egyik kerék az ajtó előtt van,és mind a kettő fém váznál ott szokott lenni,alig lehet bemenni,az autósok egy-némelyike se kerek! Kb 8 m van az út és a járda közt,de a járdára képes rámenni,a babakocsival éppen elférsz,pedig nem ikerbabakocsi! Még gyűjtögetem a képeket,majd egyszerre teszem fel a gépre és teszem ki a közösségi oldalakra!

Szolnok megyében lakom egy kisebb városban.

Itt összesen 2! zebra van,mind a 2 a főút mellett levő templom 2 végén. A zebrán volt,hogy 1 méterrel előttünk húzott el egy autó (ami akkor kanyarodott ki a kb 100 m-re levő egyirányúból,amikor mi a zebrára léptünk). Az utak sem valami jók,az egyik kereszteződésben hullám-vasutaznak a babakocsiban az "átkelő" gyerekek... Fenomenális mik vannak! A vezetők mentalitása meg egyenesen fergeteges! A mi utcánk az egyetlen,amit nem közművesítettek még. A szárazságban az út nem is kicsit porzik,annyira nem vészes,ha lassan mennek rajta,de van olyan,aki úgy beletapos,hogy majdnem megfulladunk.Senki senkire nincs tekintettel,nagyon nagy tisztelet a kivételnek!


Üdv: 3 lányos,19hkm

2012. szept. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nálunk járda sincs nagyon :(
2012. szept. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!