Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti kinek adnátok igazat?...

Ti kinek adnátok igazat? Biciklis kontra szaladgáló gyerek kontra babakocsis a bicikliúton.

Figyelt kérdés

Az előbb majdnem elütötte egy biciklis mindkét gyerekemet én mégsem vele álltam le veszekedni, hanem egy babakocsis anyukával, aki teljes nyugalommal tologatta a felfestett bicikliúton a kocsit (és még a nagyi is mellette sétált, hogy teljesen "lefedjék a bicikliutat). Olyan lakótelepi járdáról van szó, aminek a fele bicikliútnak van kijelölve, sárga vonallal elválasztva. Már kicsi koruktól szoktattam a gyerekeket, hogy ne menjenek a sárga vonalon túlra. Persze ígyis előfordul néha, de most kivételesen jó helyen mentek. Pont egy kanyarban történt, szemben jött egy biciklis és mivel ki akarta kerülni a babakocsist letért a bicikliútról és éppen a gyerekeim előtt állt meg, még meg is ütötte az egyiket, éppenhogy nem esett el. A gyerekek takarásban voltak neki, a babakocsi miatt, csak akkor vette észre őket, mikor már majdnem késő volt. Persze a biciklis rögtön nekiesett a babakocsis anyukának, hogy miért megy a bicikliúton. Erre ő: Mert a babakocsinak is kereke van. Ezen úgy megdöbbentem ,hogy el is felejtettem a biciklist leszúrni, mert azért ő is hibás, mert gyorsan ment. Én is nekiestem a babakocsisnak, hogy ha minden kismama ott közlekedne, akkor a biciklisek elég lassan haladnának. Erre ő azt mondja ne szóljak bele, de mondom beleszólok, mert az én gyerekeimet ütötték el majdnem!

Veletek történ már ilyesmi? Amúgy ha tényleg baleset történt volna, mondjuk ne adj Isten valami komolyabb akkor kit lehet felelőssé tenni? És hogy találom meg a felelőst? Mert amíg én a babakocsis anyukával osztoztam, addig a biciklis eltekert.


2012. júl. 11. 18:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hiába van kereke,sem az autóúton,sem a bicikliúton nem lehet babakocsit tolni.Arra ott a járda.
2012. júl. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
a babakocsisnak ha van járda semmi keresnivalója nem volt a bicikliúton. A biciklisnek nem ész nélkül kell kikerülni, a gyerekedre meg figyelni, ne szaladgáljanak. Mindhárom fél hibázott, de a babakocsis és a bringás első körben. De, és ez a lényeg nem lett semmi baj. Lépj túl rajta, nyugodj meg, a gyerekkel ülj le beszélni kicsit, persze nyugisan, hogy ezért kell nagyon figyelni stb stb
2012. júl. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ti anyukák, néha nagyon furcsák tudtok lenni...(nem neked szól, hanem a babakocsis IQ-harcos maminak)
2012. júl. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Ez nehéz ügy.

Én utálom ezeket az utólag kijelölt bicikliutakat, mert (ahol én lakom legalábbis) totál ellehetetlenítik a gyalogos közlekedést.

A leírásodból úgy érzem, a biciklist teszed felelőssé a dologért, szerintem a babakocsis nő a hibás, ő volt rossz helyen. Biciklizni általában azért szoktak az emberek, hogy gyorsabban menjenek, mint gyalog, nem? így is körültekintő volt, hiszen végeredményben baj nem történt.


Gondolom ha komolyabb dolog történik, megsérül valaki, mentőt kell hívni,ők pedig hivatalból eljárást indítanak a vétkes ellen.

2012. júl. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Persze a gyerekekkel megbeszéltem. Egyébként elég széles a járda, sokan még labdáznak is, szerintem nyugodtam lehet ott szaladgálni. Ha mindenki a helyén marad (a biciklis a bicikliúton, a járókelők meg a járdán és a babakocsi is), akkor semmi baj nincs. Amúgy mindig sasolok, mert elég sok a biciklis és a gyereknek elég egy pillanat és a sárga vonalon túl van.
2012. júl. 11. 18:51
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a babakocsisnak semmi köze a bicikli úthoz, attól még, hogy van kereke, az nem bicikli. Azért hívják bicikli útnak, mert ott biciklivel közlekedünk, ennyi. Menjen le róla a babakocsis. A nagyi meg végképp húzza el a csíkot, mit sétálgat a bicikli úton, ráadásul miért foglalják el az egészet? Én is biciklivel járok dolgozni, ha a fél bicikli utat elfoglalják, azért nem szoktam szólni, nem akarok minden második emberrel összetűzésbe kerülni, mert feleslegesen stresszelem magam meg időm sincsen erre, de ha az egész bicikli utat elfoglalják, akkor inkább rájuk kellene csengetni vagy szólni, és megállni, nem pedig kikerülni úgy, hogy lemegy a bicikli útról, mert a járda meg nem a biciklisnek van. Szerintem ha elvárjuk, hogy a bicikli úton csak biciklis közlekedjen, akkor a járdán meg ne közlekedjen bicikli. Az meg a másik, hogy nem is szabad. Szerintem egyébként biztosan a biciklist vonták volna felelősségre, mert ő tért le az útjáról és ütötte el a gyerkőcödet. De a babakocsist is felelősségre vonnám, mert ő volt az egésznek az okozója. Meg vannak húzatva az emberek? Őrület, hogy mi van. Egyszerűen sosem fogom megérteni, hogy miért nem törődnek a bicikli utakkal a gyalogosok. Mindennapos, hogy valaki váratlanul rálép, anélkül, hogy körülnézne, én meg majd miatta esek pofára, mert figyelmetlen. Olyan, mintha az útra lépne le anélkül, hogy körülnézne. Aztán majd les, mert elütötte egy kocsi. De persze a bicikli nem olyan veszélyes, ha elüt, mi? Csak a bringás hal bele, mert kitöri a nyakát, hallottam már ilyen esetről. Sajnálom, hogy a gyerkőccel ilyesmi történt, pedig nem is volt a bicikli úton. Azért jól van? A biciklis is megérdemelte volna, hogy valaki keményen lecsessze, mert ilyet nem lehet csinálni! El sem merem képzelni, mi történhetett volna a gyerkőcöddel úgy, hogy semmi rosszat nem tett. A biciklis igazi szemét, hogy nem volt képes legalább ott maradni és megérdeklődni, hogy minden rendben van-e. Mi az, hogy csak úgy elment? Olyan, mint egy cserben hagyásos gázolás. Nagyon ideges lettem ettől a sztoritól, bocsánat, de teljesen kiborultam, nem térek észhez. :(

22/L

2012. júl. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

Kérlek, bocsáss meg azért, amit írok, de szerintem, noha mindhárman hibáztak, de két ember tehető felelőssé: te, és a babakocsis anyuka.

Máris mondom, miért.


1. A Biciklis - noha hibázott, mert gyorsan ment, de nem lehet felelőssé tenni, hiszen bicikliúton ment, amit pontosan arra találtak ki. Ráadásul biciklin nincs sebességszabályozó, mehet, amennyivel akar, bicikliúton ezt nyugodtan megteheti.


2. A Babakocsis anyuka - Semmi keresnivalója a bicikliúton, és kimondottan butának tartom a hozzáállását, de csak addig lesz ilyen vagány, amíg el nem csapják. Nyilván akkor is ő lesz felháborodva.


3. Te - csak és kizárólag azért, mert bár nem ismerem az összes részletet, de mivel írod, hogy a babakocsis mögött haladtatok - igaz, kanyarban -, de te már előzőleg is láthattad, hogy az idiótája a bicikliúton tolja a babakocsit. Azonban, ez téged egészen addig nem zavart, amíg kis híján komolyabb baj nem történt. Holott már a biciklis feltűnése előtt is szólhattál volna az anyukának, hogy a babakocsi nem bicikliútra való - nyilván akkor is elküldött volna a fenébe, viszont egészen addig, amíg az emberek ennyire elmennek a másik nyilvánvaló ostobasága mellett, semmi nem fog változni. És ez enm olyan dolog, hogy "szíve joga ott tolni, ahol akarja", mert ez bizony szabálysértés, pénzbírtságot szabhatnak ki rá, ezt nyugodtan meg lehet neki mondani. Ahogy azt is, hogy ha nem tudja rendeltetésszerűen használni a járdát, akkor bárki kihívhatja rá a rendőrséget.

2012. júl. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
19:00 ás. Nem mehet annyival amennyivel akar. Lakott területen érvényes rá a kresz, persze kinn is, de az mindegy. Gyanus hogy lakóövezetben ment, ott a kocsikra is 30km/h érvényes, s ha egyéb nincs akkor az az övezete úgy valószínű a biciklisre is érvényes, akkor is ha a saját helyén megy. Namármost ő elhagyta a bicikliutat, bár akadály miatt, onnantól nem neki volt elsőbbsége, lévén van kijelölt helye... Szóval a hibasorrend a babakocsis, biciklis és a szülő. Ugyanis nem a gyerekeket büntetik, vonják felelőségre.
2012. júl. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én is a babakocsist okolom a legjobban. ez nem derült ki az írásomból? A biciklist meg nem vettem észre hamarabb mivel ő is takarásban volt a babakocsis által, mint ahogy mi is az ő szemszögéből. És amúgy is olyan hirtelen bukkant fel a kanyarban, hogy még a gyerekeimnek sem volt időm szólni, nem hogy még a babakocsisnak. Szóval én magamat nem hibáztatom. Mi a járdán voltunk. amúgy 5 és 2,5 éves gyerekről van szó, nem tartom szükségesnek, hogy állandóan a kezüket fogjam.
2012. júl. 11. 19:16
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen neked volt igazad.Én is az anyukát szúrtam volna le.Még pedig nagyon is jól,és nem tettem volna csomót a nyelvemre,ilyen helyzetben.A biciklis is hibás,persze de ő vele nem álltam volna le vitatkozni,hiszen ő szabályos volt.Max annyit mondtam volna neki,hogy legközelebb lehetne kicsit lassabban is.
2012. júl. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!