Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan ismerősötök, akit...

Van olyan ismerősötök, akit úgy hívnak (nem becenév), hogy Mimi?

Figyelt kérdés
33 hetes várandós vagyok, és egyszerűen nem egyezünk a férjemmel a lány névvel kapcsolatban. Van két lányunk, Emma és Réka. Az első pillanatban megtaláltuk a nevüket, most a fiú név volt meg elsőre, de azt mondják az ultrahang alapján, hogy megint kislány. Nekem tetszik a Zita, Zsófi, Dorka, Panna. Neki kicsit modernebb nevek (kevésbé magyaros hangzásúak) Lia, Mia, Lili tetszik. Nekem meg ezek nem jönnek be(bocsi mindenkitől) Most a Mimi-t találta ki, de még csak kóstolgatom. Lassan kompromisszumot kellene kötnünk, lehet nekem. Mi a véleményetek erről a névről? Esetleg ötletek? 4-5 betűs lányneveket írnátok? Ne legyen túl "külföldies" :)

2012. szept. 12. 22:41
1 2
 1/12 Babeli Zurzavar ***** válasza:
Micit ismerek, Mimit nem, de nekem tetszik, ha javasolhatom, adjatok mellé egy "polgári" nevet, hogy amennyiben mondjuk prof.dr. lesz akkor ne csak a Mimit használhassa.
2012. szept. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Emili vagy Emlília?
2012. szept. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Bocsi, de tengerimalacunkat hívják Miminek :) Ennek ellenére nekem tetszik a név, de pont az Emma becézésének gondolnám. Ötletem a Fanni.
2012. szept. 13. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Anna, Hanna, Manna, Kata, Sara, Petra, Laura, Dora, Nora, Zora, Zorka, Szofi, Zara, Zsoka, Greta, Flora, Gitta, Betta, Milla


rengeteg rovid nev van :)

2012. szept. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én csak egy Mimit ismerek, de neki is becézés (Mirjana, de ő külföldi származású, ezért van ilyen neve).

Amúgy nekem tetszik a Mimi név, szerintem abszolút viselhető.

Ami még nekem a rövidebb lánynevek közül tetszik, az az Adél, Dalma, Elma, Ella, Helga, Inez, Kála, Lea, Lotti, Mila, Nóra, Olga, Rita, Sára, Vera, Zita.

Mondjuk ezek között van azért jópár "külföldies" is :)

2012. szept. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek :)


Anna nem lehet, bár párom mamáját így hívták, de Húgomnál fontos helyen játszik ez a keresztnév, így ha babája lesz, akkor ezt szeretné. A másik Húgom Mariann, kicsi kora óta Manna csak nekünk :) A Zorka, Zita nekem nagyon tetszik, férjemnek kemény hangzásúak.

2012. szept. 13. 23:29
 7/12 A kérdező kommentje:
Kisebbik lányom Emma Kata :)
2012. szept. 13. 23:30
 8/12 anonim ***** válasza:

Emma nagynénémet mindenki Miminek hívta.


Vivian, becézve Vivi külföldies?

2012. okt. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Most véletlen tévedtem vissza :) Panka Erika lett :) Erika azért, mert engem úgy hívnak, és a Panka pedig az Anna kompromisszuma lett :)
2014. júl. 7. 12:50
 10/12 anonim ***** válasza:
Gratulálok! :)
2014. júl. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!