Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tegnap óta erős hasmenése van...

Tegnap óta erős hasmenése van a kisfiamnak, néha fáj a pocija is. Se a széntabletta, se a nospa nem hat neki. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Ráadásul zöld a széklete, de nem tudom, miért. Nem evett semmi olyat, én a széntablettára gondoltam. Mit tudok csinálni vele?
2012. szept. 13. 18:21
 1/9 anonim ***** válasza:
van most ilyen hányós-hasmenéses vírus,ami hőemelkedéssel,lázzal is járhat.A gyerekorvosunk azt mondta nem feltétlen jelentkezik minden tünet,valikénel lehet,hogy csak 1,másnál akár mindegyik.De miért nem vitted orvoshoz?
2012. szept. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kisfiad? Mit evett konkrétan? Azóta, hogy először észrevetted hányszor volt széklete?
2012. szept. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azért nem vittem orvoshoz, mert gondoltam, elcsapta a hasát, diétáztattam és nem javult. Holnap reggel megyünk a dokihoz. Láza, hőemelkedése nincs. 6éves, és kb. tegnap este volt 4-5x WC-n, az éjjel, 3-4x és ma napközben is 3-4x. Semmi különleges kaját nem evett. Rántotthusi volt tegnap ebédre rizzsel. De miért nem fogja meg neki a széntabletta sem?
2012. szept. 13. 18:48
 4/9 anonim ***** válasza:
Figyeld a gyereket, nem tudom, hogy a víz megmarad-e benne, próbáld egy kis sós vízzel itatni, kiszáradás ellen. Ha sötét karikás lenne a szeme, azonnal ügyeletre vidd, mert ha diétáztatod és a széntabletta sem használ, az bármi lehet, akár baktérium is. Tudod én a mostani húsokról is bármit feltételezek, ami esetleg egy felnőttnek nem árt, viszont egy gyereket megbetegíthet. Mondom, hogy tegnap kezdődött és ma sem javult, sokat nincs mire várni. Jobbulást a gyerekednek és fokozottan figyelj rá.
2012. szept. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Elvittem dokihoz, annyit mondott, hogy túlaggódom a dolgot, ne diétáztassam, majd jobban lesz. Adtam neki normafloret, az innivaló már rendesen megmarad benne, és mostmár a kaja is egész jól. Napi 3-4x van kis adag híg széklete.
2012. szept. 16. 16:56
 6/9 anonim ***** válasza:
Jól van. Én azt mondom mindig, hogy inkább túllihegni, mint bagatellizálni, mert lehet, hogy sokkal nagyobb bajt előzöl meg, ha időben fordulsz orvoshoz. További legjobbakat nektek!
2012. szept. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]

(görgesd le, ott a tájékoztatója)

A lányomnak ezt ajánlotta a doktornő mikor volt egy kis hasmenése, jó volt, és szívesen itta, mert finom édes.

Vény nélkül kapható.

További jobbulást a fiadnak!

2012. szept. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az lemaradt,hogy 4 éves a lányom, neki 10 db-ost mondott a doktornő és reggel-este kellett inni egyet, amíg el nem fogy(vagyis 5 napig :-) .
2012. szept. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Hát mostmár jobban van, de mikor mondta a doki, hogy túlaggódom, azt hittem megütöm :/ Akkor is aggódtam volna, ha velem történik ez, nem egy kisgyerekkel.. :/
2012. szept. 16. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!