Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Második császáros szülésemnél...

Második császáros szülésemnél mennyire tudnám előrehozni a tejtermelés megindulását?

Figyelt kérdés
Még csak tervezzük a babát, de orvosom szerint nagy valószínűséggel ismét császár lesz, mert komplikált volt az első terhességem és szülésem is. Olyannyira, hogy a tejem csak 4. nap indult be, nagyon sokat sírt addig a kisfiam, bár jutott vmennyi tejhez, de később is engedtek minket haza, mert vesztett a súlyából. Most szeretnék a lehető legjobban felkészülni mindenre, mit szedjek, igyak előre akár már a terhesség 8. hónapjában. Szakembert is felfogok keresni, de érdekelnének a tapasztalataitok, esetleg van-e olyan, hogy már a szülés előtt beindul a tejtermelés, hogy mire megvan a baba már van is tej....Nagyon várom válaszaitokat!!!
2012. júl. 25. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nincs olyan, h már van tej szülés előtt! Mármint van, az elő-előtej, de ez még csak gyakorlás a mell részéről.

Nem érdemes szülés/szopttás előtt semmilyen csodaszert, bogyót, teát iszogatni és utána sem! Meg is írom miért, tegyük fel elkezded inni a tejserkentőt már szülés után. A tej belövellése normál esetben (99%) meg szokott történni a 3-4. napon. Ez egy folyamat, indul a mellek forroságával, feszülésével, elárasztja a tej a tejcsatornákat, mintha egy zsilipet kinyitottak volna:)

Namost a tea serkenti a tejtermelést, tehát egy amúgy is duzzadó óceán (maradjunk a zsilipnél) még több energiát kap, h "táguljon". Ennek az lesz az oka, h a tej nem lesz képes rendes folyamatában kifelé indulni,a nyomás miatt elindul, de a "hátsó" részeken elkezd pangani, ami mellgyulladáshoz vezet. Rem. értehető:)

Illetev császáros szülésnél nem ritka, h később lövell be a tej. Mit tehetsz? :)

Sok folyadék, étel, és minél gyakrabban tedd cicre a babád! a legfontosabb pedig, h higgy magadban!! Az első napokban kb, akkor a baba gyomra mint egy nagyobb meggy-szem. Ebbe nem kell 60 ml anyatej! :) szóval ne keseredj neki, ha az elején kevés jön, az a babának pont elég!!

2012. júl. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem sokat segítetta második babánál, hogy hamarabb mellre tudtam tenni, mint az elsőt. Mindkét baba császárral született, az elsőnél kb. 4 órával a születése után kaptam meg, míg a másodikat 2 órán belül. Ő rögtön elkezdett szopizni. Mivel ez este történt, éjjel nem volt velem, de reggel amint megkaptam próbálkoztunk. A második éjszaka szörnyű volt, állandóan evett volna, de akkor még nem nagYon volt mit, viszont meglett az eredménye, mert harmadik napra beindult a tej.

Nekem az segített, hogy szinte állandóan szoptattam a kórházban (hiszen más dolgom úgysem volt) és azóta is sikerült az összes növekedési ugrást is jól átvészelni.

2012. júl. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amikor a kisfiaim megszülettek nem tudtam őket egyáltalán mellre tenni, koraszülöttek voltak, inkubátorban voltak hetekig. Viszont 1 naposak voltak, amikor "kiadták a parancsot" a PIC-en, hogy kezdjek el fejni nekik, mindegy mennyit, akár pár cseppet is, de 3-4 óránként próbálkozzak. Szorgalmasan fejtem is, pedig eleinte nagyon fájt, de ennek az lett az eredménye, hogy a 3. napon tisztességesen be is indult a tejtermelés és jóval többet tudtam fejni, mint amennyit meg tudtak enni.
2012. júl. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Nekem is császárral születtek a fiúk.
2012. júl. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia. Első babámmal szintén csak a 4. nap indult be a tejem császár után és sokat is szenvedtünk a szopival, mert ő nem akart szopizni, fejnem kellett, és így odaadni neki. Ő is sokat veszített a súlyából sajnos. A második gyerkőc szintén császárral született (reggel), és műtét után szinte azonnal cicire tették, és másnap estére már belövellt a tejem. Nagyon ügyesen szopizott. Semmit nem veszített a súlyából a korházi tartózkodásunk alatt. Nekem anno ajánlották - gyógynövényboltban lehet kapni - a Lucerna étrendkiegészítő kapszulát, nagyon sokat segített a tejszaporításban (a babám is rajta volt persze sokat a cicimen), rengeteg tejem lett, szerencsére. Most 2 hós a leányzó és nem elégedetlen. A műtét másnapján reggel kezdtem el szedni egyébként.
2012. júl. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem császáros volt mindkát kisfiam, az első után csak fél nappal a születése után láttam először, de Istennek hála így is volt tejem, és már a kóházban is mérhetőket ettek, és otthon már egyszer sem kellett tápszert adnom nekik.

Én 3-4 óránként szoptattam őket ( a picit még most is naponta párszor :) ), és amikor úgy érzem, kicsit kevesebb a tejcsi, nagyon sokat segít a GÖSSER ALKOHOLMENTES CITROMOS SÖR , illetve a MECSEK SZOPT.TEA.

2012. szept. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,pont ilyen praktikus tanácsokra van szükségem. Még csak terv a baba, de szeretnék december környékén már teherbe esni - ha minden jól megy - és nagyon fontos, hogy jól tudjam szoptatni, s ne járjon annyi fájdalommal nekem se...sajnos összefüggés volt, minél éhesebb volt, a mellem annál sebesebb és mire belövellt a tejem már minden szoptatásnál sírtam, annyira fájt és annyira sajnáltam a picit, hogy ennyit kell neki is szenvednie...szóval köszönöm a válaszaitokat!!!
2012. szept. 25. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!