Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan nőgyógyász, vagy...

Van olyan nőgyógyász, vagy magánklinika, akár itthon, akár a környező országokban, ahol végeznek a 12. hét után abortuszt, annak ellenére, hogy nincsenek meg azok a feltételek, melyek elengedhetetlenek a 12. hét utáni terhesség megszakításhoz?

Figyelt kérdés

Pusztán a rendkívül nehéz körülmények miatt nem tudnám vállalni a babát :(

Kérlek, ne azt írjátok, hogy az abortusz gyilkosság, és ha "megcsinálni" sikerült, akkor felnevelni is sikerüljön, nem fejmosást szeretnék kérni, csak használható válaszokat :(

Köszönöm előre is mindenkinek.


2009. júl. 31. 00:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

hát, én nem tudok róla. ha az anya egészsége és élete veszélyben van, vagy a magzat valami súlyos betegségben, rendellenességben szenved, akkor ha jól tudom megszakítható később is. viszont ha ezek nem állnak fent, akkor szerintem nincs rá mód.

de hogyhogy nem intézkedtél a fennálló 12 hétben? :S

2009. júl. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
sztem kérdezd meg a védőnőt/orvost. vhol olvastam, hogy különleges esetben végeznek ilyesmit.
2009. júl. 31. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18%
Mi az, hogy rendkivüli körülmény? Jobb megölni, mint örökbe adni? Mert azt megteheted, és nem kell fizetned utána egy fillért sem, a baba pedig szerető szülőkhöz kerül. 12. hét után csak orvosi javaslatra végeznek abortuszt, meg kell szülni rendesen, azaz olyan orvost kell keresned, aki egy egészséges magzatnak, ekkor már szivhanggal, végtagokkal, szervekkel (!!!) hajlandó ezt felirni...
2009. júl. 31. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Szia! Hát én is hasonló cipőben voltam, időn túl vettem észre a terhességem, és mindent megmozgattam, hogy valahogy elvettemssem, nem sikerült, ma már persze boldog vagyok,hogy így alakult, és van egy egészséges gyerekem. Szóval a lényeg, hogy ha egészséges a baba, akkor még annyi lehetőség van, hogy a nőgyógyásztól egy orvosi elnézés papírt szerzel. Vagyis, hogy ő elismeri, hogy pl te voltál nála és ő akkor azt állapította meg, hogy nem vagy terhes és mára kiderült, hogy mégis. Na ilyen papírt beszerezni lehetetlenség. Ki az az orvos aki ezt beválalja? Úgy tudom, hogy 18 éves korig a 18. hétig még elveszik. És egy barátnőm anyukája évekkel ezelött 41 évesen volt ilyen helyzetben a 17.héten vették el, az utolsó pillanatban szerzett ilyen papírt. Tényleg senkinek nincs joga pálcát törni fölötted és szemrehányásokat tenni. Azért egyvalamit ne csinálj: mindenféle baromságokat (forró víz, emelgetés), mert ezzel a saját életedet is kockára teszed. Kíváncsi vagyok, kérlek írd meg, hogy hogy alakultak a dolgaid.
2009. júl. 31. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 18 év alatt a 18. hétig lehet terhességmegszakitást kérni, a szülő beleegyezésével.
2009. júl. 31. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%
ha magánklinikára futná, akkor a baba nevelésére miért nem?
2009. júl. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Ne foglalkozz az olyan hozzászólalókkal, mint az elöttem lévő is, akiben nincs sok együttérzés. Aki bajban van, az lehet nem arra vágyik, hogy még jobban tiporjanak rajta még egyet.
2009. júl. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A 4. vagyok. Az jutott még eszembe, hogy van még egy olyan megoldás is, hogy pszichológiai vagy pszichiátriai papír. Én ezt is megpróbáltam, de csak egy darabig jutottam. Mert ha szerzel is egy ilyen papírt, amiben olyasmi kéne, hogy legyen, hogy alkalmatlan vagy a gyereknevelésre, akkor utána, még egy olyan bizottságféle elött kéne bizonyítanod, hogy nem teljesen vagy normális. Szerintem ez talán könnyebb, mert talán el lehet játszani.
2009. júl. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Csúnyán hangzik, de szerintem járható út a következő. Beméssz egy hazai magánklinikára. Miután megvizsgált a doki, leülsz vele négyszemközt (ez állt. így van a klinikán, ha nem akkor kéred, hogy így legyen), és elmondod hogy mit szeretnél. Hozzáteszed hogy külön finanszírozod a megfelelő hozzáállását. Szinte biztos hogy kettőből egy doki bevállal így!

2009. júl. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%

Szia!

Én nem lennék biztos benne, hogy bármilyen magánklinikán lévő orvos bevállalja ezt, hiszen Magyarországon törvény szabályozza az abortuszt, és vajon melyik orvos kockáztatná azt, hogy törvényt szeg?...

Viszont úgy tudom, hogy Angliában a 24.hétig legális az abortusz, próbálj esetleg utánajárni, bár nem tudom mennyire lenne megoldás ha amúgy is nehéz körülmények között éltek.

2009. júl. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!