Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha terhesség alatt TP-re...

Ha terhesség alatt TP-re szeretnék menni (anyagiak miatt így éri meg) akkor a nőgyógyász kiírhat ha minden rendben van, vagy tényleg nyomós ok kell?

Figyelt kérdés

És ha kiír ok nélkül lehet e belőle valahogy bukta, mert azt neki sem szeretném. De sajnos anyagilag így járnék jobban.

Ha valaki már kért ilyet a dokitól hogy kérte meg???


2011. ápr. 8. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy nőgyógyász van, aki rögtön, ahogy kiderül a terhesség, felajánlja, hogy eseleg táppénzre veszi az anyukát. Ehhez nem kell igazán komoly indok. Elég, hapl. fáradékonyabb vagyvagy hánysz, esetkleg nehezen tudod ellátni a munkádat, esetleg nehéz vagy veszélyes a munka számodra. Az is ok lehet, ha kicit görcsölgetsz ...
2011. ápr. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én egész egyszerűen mondtam neki,hogy szeretnék tp-re menni,mert a munkahelyemen nehezet emelgetünk.Szó nélkül,természetesnek vette,és kiírt.

2011. ápr. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az enyém is kiírt ahogy szóltam.

Viszont a védőnőm nem örült neki, attól félt, unatkozni fogok és mindenféle fura dolgot beképzelek a legkisebb fájdalmaktól.

Nem lett igaza. :-)

2011. ápr. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én gyesről mentem táppénzre. MEgbeszéltem a munkahelyen és a nőgyógyász egyből kiírt. Mondtam neki, hogy anyagilag így éri meg jobban. Havonta viszem az igazolást a körzetihez.

Úgy vagyok vele, h ha már lassan 20 éve fizetem RENDESEN a mindenféle járulékokat és adót, ennyi nekem is jár.

2011. ápr. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én annyit mondtam,hogy szeretnék táppénzre menni,nem is kérdezett,kiírt egyből.Ha magánorvosod van,egy szó nélkül ki fog írni,mert fizetsz neki,ha sztk-s akkor már kellhetnek indokok,de azt könnyű találni.
2011. ápr. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én rég tp-re akartam menni, de nem írt ki, pedig magas volt a vérnyomásom, és nagyon fáradt voltam! (6-ra jártam dolgozni)!


Végül a háziorvosom javasolta hogy mondjam azt hogy ő tp-re vett így muszáj neki javaslatot adni!


Ha nem akar adni, dobd be hogy már tp-n vagy és kell a körzetinek a papír

2011. ápr. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én rossz munkahelyi körülmények miatt kértem a dokit,hogy vegyen fel tp-re,nem akadékoskodott-egyből írta a javaslatot a háziorvosnak!

2011. ápr. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!