Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés utáni haskötőről...

Szülés utáni haskötőről vélemények? Jó dolog vagy felesleges?

Figyelt kérdés
2012. szept. 16. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Én császáros voltam,már a műtét után homokzsákot tettek (János kórház) a hasamra.Amint felkelhettem hasszorítót tettem fel.Két napig rajtam volt.Nem azért hordtam,h szebb legyen a hasam,hanem mert jó érzés volt,h tartja a hasam. Utána már éjszaka nem volt kényelmes,csak amikor mászkáltam hordtam.kb egy hétig.Ha az esztétikai oldala érdekel szépen visszahúzódott a hasam,amennyire 3. baba után lehetséges.
2012. szept. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem bugyi formájában volt, csak akkor kezdtem hordani, mikor már otthon voltam, és akkor is csak nappalra. Hatalmas méretű hasam volt (ikreim születtek), visszament, bár nem olyanra, mint szülés előtt, de ez függ attól is, milyen a kötőszöveted. Mostani szülésem után is tervezem hordani, remélem legalább olyan lesz a hasam tőle, mint ahogy a mostani terhességemnek nekifutottam :)
2012. szept. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi csajok,megerősítettetek a döntésemben,mindenképp beszerzek egyet.
2012. szept. 16. 19:04
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
Szia! Az én dokim szerint felesleges a haskötő. Első és második baba sima szülés, harmadik baba császáros. Én az orvosom javaslatára nem hordtam haskötőt, kisfiam 3 hónapos és a hasam már szinte ugyanolyan lapos mint terhesség előtt. A doki nekem azt mondta, hogy azért nem szabad haskötőt viselni, mert akkor a hasizmot megkíméljük a munkától és nem vagy nagyon lassan erősödik vissza. A hasizomnak dolgoznia kell, hogy visszanyerje eredeti formáját... Nekem bejött!
2012. szept. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt mondta az orvosom, mármint hogy ne hordjam,mert akkor nem dolgozik az izom,de!

Nekem a terhesség alatt szétnyílt a hasizmom. Állítólag mindenkinek szétnyílik kicsit, de nekem nem kicsit. Fájt már terhesen is, de csak utólag mondta a gyógytornász hogy az fájt, és majd tornáztatni kell hogy rendbe jöjjön. Aztán nem is fájt, meg eszembe sem jutott, kb. 5 hónapig, aztán nagyon elkezdett ugyanúgy fájni. Akkor elmentem egy gyógytornászhoz, és az azt mondta, hogy kellett volna hordanom, akkor nem lenne ilyen rossz állapotban most. Konkrétan kidől a hasam, mert nem tartja az izom. Terhesnek nézek ki megint.Így kb.3 hónap,napi sok-sok torna, meg szinte teljesen befedett has a tape tapasztól.Ja meg még fáj is. Szóval lehet hogy simán nem kell hordani, de ha valami kicsi baj is van az izmokkal, akkor rajta! Egyébként császáros voltam, de lényegtelen ebből a szempontból.

2012. szept. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Fú utolsó ez nagyon durván hangzik.Én elvileg simán szülök de ki tudja mi lesz.Megérdeklődtem a segédeszköz boltban.4200ft és a szülés utáni nap kell lemérni a hasam,hogy pontos mértet tudjanak adni belőle.Apuka meg majd behozza.Sokan mondják,hogy jó dolog,mert előbb visszamegy a has.Hát remélem,mert én ugy gondolom,hogy nekem hatalmas hasam marad,most sem kicsi.És szépen k is csíkosodott hiába kentem akár mivel.Sajnos a genetika....:(
2012. szept. 21. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!