Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bolti tejet kell forralni 1...

Bolti tejet kell forralni 1 évesnek?

Figyelt kérdés
Uht tejet magas hőfokon tartósítják tehát forralva van, a védőnő szerint mégis kell. Ti forraljátok? Ha igen mennyi idős koráig?
2012. szept. 20. 22:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem forraltam. 10 hós kora óta tejcizik:)
2012. szept. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az hőkezelve van. Így semmi értelme.
2012. szept. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én nem UHT tejet adtam a kislányomnak,hanem sima 2,8-as magyar tejet.29 hónapos koráig forraltam,mert a nyers tej egy kicsit meghajtotta.
2012. szept. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én nem forralnám. De ha neked belefér az idődbe, ártani nem árt. :-) Tudod valaki ezer évig sterilizál és külön mossa a pici ruhácskáit. Én már fél éves kora óta nem teszem. De aki csinálja, annak biztosan örömet okoz. Én például órákig tudnám pakolgatni a ruhácskáit. És akkor mi van? :-)
2012. szept. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem UHT tejet vettem, hanem sima "bolti" tejet, de az is hőkezelve van. Ennek ellenére 1-2 hónapig azért forralgattam, utána már nem.
2012. szept. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az UHT tejet nem kell, ultra magas hőmérsékleten van hőkezelve, vagyis már felforralták dobozolás előtt. Ennek ellenére én az első időszakban pár hónapig forraltam, aztán már csak langyosítottam mikróban, mert hidegen nem szereti a fiam.
2012. szept. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Eddig én is forraltam, csak reggelente nem győzi kivárni a kislányom amíg kihül, meg szűrögetem, mert ugye bőrös lesz a teteje. Elég macerás...
2012. szept. 21. 13:39
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az UHT-t felesleges forralni. Csak a házi tejet kell, meg azt ami rövid szavidejű, és felbontás nélkül is hűteni kell.
2012. szept. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

3.vagyok

Én 1 l tejet szoktam felforralni,megvártam míg kihűl és betettem a hűtőbe.Sose akkor forraltam mikor éhes volt már,úgy persze nehezen bírja ki.

2012. szept. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja az lemaradt hogy kihűlt,leszűrtem és úgy tettem a hűtőbe.
2012. szept. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!