Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 4. baba elvetetés, mert sok...

4. baba elvetetés, mert sok segítségre szorulnék vagy lesz-e tőle baja a már meglévő 3nak hogy közösségbe kell járniuk?

Figyelt kérdés

Nem tervezetten lettem terhes még csak pozitív tesztem van, nagyon kicsi a terhesség. Nagyszülők, rokonok akikre egy percet is számíthatnánk nincsenek. Tehát a férjemmel csináljuk 2.en a dolgokat (de ez nem ritkaság úgy gondolom) a férjem sokat dolgozik így azért a teendők nagy része rám hárul. A gyerekeink 5.5 3 és 1 évesek. Csak úgy tudnám (ismerve magamat) vállalni 4.gyereket (nyár elején születne épp mikor vége az ovinak) ha a nagyobbak napközben ovisak lennének a nyári ügyelet alatt, az akkor 19-20 hónaposom pedig családi napközibe járna. Anyagilag stabilan állunk, milliomosok se vagyunk, ésszel beosztva meglenne a 4.nek is mindene. Ezen nem aggódom, csak a saját teherbírásom az első időben mindig a béka feneke alatt van, most a harmadik babánál is semmi segítségem nem volt és néha úgy éreztem, mentem megőrülök a hasfájós újszülött, a dackorszakban tobzódó 2 éves és a legnagyobbam se túl nagy még életkorra-között.

A szoptatás is nehezen megy, enyhe depresszióval is küzdök (első hónapokban) tehát ezt 3 gyerekkel plusz egy újszülöttel nyáron biztos nem tudom végigcsinálni.

Ezért gondoltam erre a megoldásra.

Vagy vetessem el, ha ennyire a külvilág segítségére szorulok? Ha még csak tervben lenne (mint ahogy nem volt negyedik gyerek tervben) akkor egyértelműen azt mondanám magamnak is, másnak is hogy így nem lehet vállalni gyereket, ha nem tudok ÉN gondoskodni róluk mindről egyszerre és egy időben. Tehát ha segítségre szorulok, akkor nem kell már az a gyerek. De így hogy már itt van valószínűleg így már nem tudom mi is a jó.


2012. szept. 21. 09:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne vetesd el, mert a pocaklakó nem tehet semmiről.

A gyerekek nyáron is mehetnek oviba, emiatt nem fognak sérülni:)

2012. szept. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hozzátenném hogy valószínűleg 4 gyerek mellett máskor is igénybe vennék bébiszittert vagy ilyesmit, mert néha szükségem van rá hogy kicsit kilépjek otthonról hogy ne bolonduljak meg. De belegondolok hogy más családokban pedig a nagyszülők vállalnak ilyesmit hogy a gyerekekre vigyáznak vagy legalább egy kettő elmegy hozzájuk stb. de ugye ez nálunk nincs.
2012. szept. 21. 09:50
 3/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez a másik dolog hogy jövőre már amúgy is mennének nyáron is szinte majdnem végig mert ha visszamegyek dolgozni (nem túl nagy fizetésért de visszavárnak momentán..) mert a férjemmel kettőnknek ha külön külön vesszük ki SINCS 2.5-3 hónap szabink...
2012. szept. 21. 09:52
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Az a baj, h csak a sablonszöveget tudom írni, h ez a Te/Ti dolgotok, át kell gondolni, pro és kontra.

Én tuti megtartanám, de ez én vagyok. sokat beszélgettünk a férjemmel, hogy mi lenne, ha becsúszna véletlen egy 3., ő is azt mondja 99%, h nem hagyná, h abortuszra menjek.

2012. szept. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok abortuszellenes, de a te esetedben én sem ebben látnám a megoldást. Más kérdés lenne, ha a létbizonytalanság szélén állnátok, vagy tré lenne a házasságotok. De így csak szervezés kérdése az egész.

A két nagyobbnak tényleg megoldás lenne az ovi, a most egyévesednek meg nem is lenne muszáj a családi napközi (vagy nem minden nap), mert 2 gyerekkel azért el lehet bírni otthon.

Hidd el, elég sokan vagyunk, akiknek nincs, vagy csak ritkán van segítsége, és az első, nehezebb időszak is elmúlik hamar.

Ha meg megengedheted magadnak időnként a fizetett segítséget, akkor máris nincs akkora baj. Abban meg igazán nincs semmi, ha időnként elvágysz otthonról, ezzel az érzéssel sem állsz egyedül a világban :-)

2012. szept. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én értem, hogy konkrétan mit írsz. Nekem tavaly született a harmadik gyerekem áprilisban. Akkor a két másik bölcsis volt, délelőttönként jártak. A nagy 32 hónapos volt a középső 18. Nem is volt gond ment minden, mint a karika csapás, csak jött a nyár. Hogy is mondjam. Nem kivitelezhetetlen, csak elég strapás. Megoldottam, de nem volt könnyű. Voltam én is depis, voltam hisztis is, de aztán túl lendültem rajta. Idén nyáron már sokkal jobb volt. Gondolom azért mert már nagyobbak a gyerekek.

Én úgy gondolom, hogy ha van olyan szerencséd, mint nekem és a Te gyerekeid is olyan jól el vannak együtt, mint az enyémek, tehát el tudnak lenni míg Te szoptatsz és a házimunkát megcsinálod, akkor nyert ügyed van. Sőt ha van szerencséd egy normális óvodához, normális óvónénikkel, akkor ők simán megértik, hogy kéred a délelőtti óvodába járást.

Én is azt mondogatom mindenkinek, hogy több gyerek nem kéne, mert érzem, hogy fizikailag már nem menne nekem. De tudom, hogy ha ott lenne a pocakban, akkor nem vetetném el.

Írj, hogy végül hogy döntesz. Én minden esetre bárhogyan is döntesz megértelek.

2012. szept. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nekem igen impulzív hangoskodó aktív "lelőhetetlen" nagyobbjaim vannak, és egymással is inkább rivalizálnak mint szépen eljátszanak pedig nincs köztük sok év csak 2.5. Mondjuk egyik fiú másik lány lehet ezért is.

Tehát én tudom látom a mostani nyár után hogy nem bírok velük kend egymagam itthon egyedül.

És ha lenne még egy pici akkor SEM bírnék velük az első időben. Amikor már nagyobbak akkor gondolom igen, de emlékszem hogy minden babám megszületésekor egy káosz volt az első pár hónap.

2012. szept. 21. 14:21
 8/10 anonim ***** válasza:
Az első pár hónap szerintem mindehol káosz, elsőnél azért mert első baba, azt se tudja mit tegyen az ember .... a többbinél meg már tudja, de az elején nehezen tudja összefogni a teendőket a nagyobbal, nagyobbakkal.Tehát erre eleve számítani kell.
2012. szept. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen tudom és nálunk hatványozottan igaz ez. Jelenleg csak ez szól részemről az ab mellett hogy az első pár hónaptól irtózok úgy ahogy van kihagynám :( Persze nyilván nem lehet de azt gondolom hogy 6-7 x hónap kényelmetlenség káosz és depressziós időszak miatt egy emberkéről csak nem mondanék le így ezt az időszakot szeretném valahogy kibekkelni átvészelni.
2012. szept. 21. 14:47
 10/10 anonim ***** válasza:
Valahogy mindig lesz, hallgass a szívedre!
2012. szept. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!