Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit csinálnátok a még...

Ti mit csinálnátok a még meglévő szabadságokkal?

Figyelt kérdés
December végére vagyok kiírva, november végétől kiveszem a szülési szabadságot. Egyre jobban rezeg a léc, hogy a doki kiír táppénzre (nagyon vizesedek, és a vérnyomásom is határérték közeli, többet kellene pihennem). Van még 13 nap szabim az évre. Polgármesteri hivatalban dolgozom, és elég kétséges, hogy mire visszajövök ilyen formában lesz e még a pozícióm, a részlegem, vagy kereshetek másik munkahelyet (még nem is kerestek a helyemre mást, szóval még a "nagyok" sem tudják, mit hoz a jövő). Normál esetben "raktároznék" gyed utánra, viszont így nem tudom mi lenne jobb, most kivenni, vagy várjam ki, mit hoz a jövő?
2012. szept. 19. 08:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem ki kellett vennem az összes szabadságomat táppénz előtt.
2012. szept. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én raktároztam jövőre. Ha nem vesznek vissza, akkor ki kell fizetniük, el nem veszhet. Nekem személy szerint gyed után jobban jönne a pénz, mint most, de ezt neked kell eldöntened.
2012. szept. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló voltam. Nem változott valami július 1 óta a kismamák szabadságával kapcsolatban? Volt szó valami olyasmiről, hogy elvehetik egy részét...

Igaz ez a kérdezőre szerintem nem vonatkozik, mert ha jól tudom, neki nem a Munka törvénykönyve a mérvadó.

2012. szept. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Második vagyok. én csak arról hallottam, hogy a gyed alatt összegyűjtött szabadság egy részét nem kötelező azonnal kiadni. Illetve csak a gyed első 6 hónapja alatt gyűjthető, a korábbi 1 évvel szemben. De a szülés előtti remélem nem változott.
2012. szept. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, kötelezni biztos nem fognak, hogy vegyem ki, csak félek, hogy mit hoz a jövő :(
2012. szept. 19. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!