Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azért mert gyes-en, gyed-en...

Azért mert gyes-en, gyed-en itthon vagyunk, mindent nekünk kell a házba csinálni, vagy közösen kéne a férjeinkkel együtt?

Figyelt kérdés

Értem itt a rendrakást, takarítást, gyerekkel való foglalkozást, mindent.

Mit gondoltok, hogy kéne ennek lennie? És ha van kedvetek dicsekedni vagy épp panaszkodni hogy nálatok épp hogy van, nyugodtan. :-)

Én is megírom majd.


2012. szept. 22. 13:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én igyekszem ezeket mindet megcsinálni, hogy ha apa hazajön, akkor kaja és utána a bébivel foglakozzon,én addig szusszanok egyet,vagy elmegyek futni, vagy megyünk együtt sétálni.

De ha itthon van,akkor szó nélkül segít,vagy maximálisan a bébivel játszik míg én főzök vagy bármit megcsinálok.

Amiket hallok néha másoktól,nagyon nagy szerencsém van a párommal,de mi mindig azt mondtuk, együtt akartuk a babát, a feladatok is közösek,bár előtte is sokszor segített itthon.

2012. szept. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%

Én soha nem voltam olyan fáradt, mint amíg otthon voltam a gyerekekkel. Még pisilni, enni se lehet nyugodtan. Apuka meg ha elmegy egy irodába dolgozni, az oké, hogy fárasztó, de este igazán besegíthet amíg anyuka is szusszan egyet.


A gyerekekkel a napi 24 óra+házimunka nehezebb, mint utána az ovi/bölcsi-irodai munka (és nem a fenekemet vakartam bent sem!!!), este pici házimunka, gyerekekkel foglalkozás, alvás...

Szóval én a munkamegosztás híve vagyok.

2012. szept. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mit és mennyit dolgozik az apuka. Mert ha 3 műszakban egy gyárban dolgozik akkor szerintem nem várható el, hogy takarítson. Mondjuk a gyerekkel így is kellene foglalkoznia.
2012. szept. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
Nekünk nincs még babó, de az én férjem (de fura 2 hete a férjem :))) ) szóval mindent megcsinál amit kérek. Fél évente egyszer (mondjuk pont ma ) lustálkodik, ilyenkor én csinálok szinte mindent, ezen kivül van hogy én ülök és ő mosogat, takarít sőt! főzni is szokott :) Én nem félek! :)Szerintem mindent meg kell osztani. Okés a férfi hazaér tuti fáradt a munka után, de én azt hallottam több férfi ismerősömtől, hogy mikor hazaér és meglátja a gyermekét minden bánata boldogtalansága elillan :)
2012. szept. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nálunk is munkamegosztás van, de nem tudom ki hogy merre mit, én a legelején ezt leszögeztem, h együtt vállaltuk, együtt neveljük. Főzni nemigazán szokott a férjem, bár a paprikáskrumpli és a brassói az ő "feladata", mert nagyon jól csinálja:)

Amúgy vannak dolgok, amiket nem is hagynék (ilyen a porszívózás, mert azt kb. 5 perc alatt lerendezi), portörlés (Fél óra míg megkeresi a portörlőt); de ő játszik a gyerekekkel, míg főzök pl. ; ő viszi le a szemetet; tud vasalni is, ablakpucolásnál ő veszi le a függönyöket (Tériszonyom van még a létrán is) stb.

2012. szept. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk munkamegosztás van. Mindent elintézek a fiammal, ő az én kis segítségem, de a férjem is szívesen segít. Takarítani, bevásárolni, postára járni. Igyekszem kevesebbet megkérni, mivel én itthon vagyok, ő meg 2 műszakban dolgozik, de nem esik le a gyűrű az ujjáról, ha neki kell mosogatni. A bébisintérkedést pedig örömmel vállalja. Egyre több pasis programot csinálnak a kétéves fiunkkal, amik olyan férfidolgok, ezekhez én nem értek pl: elmenni az OBI-ba nézelődni :-).
2012. szept. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
GYED-en vagyok 2 hónapos babámmal.Nálunk ezek a dolgok valahogy kérés nélkül mennek.Amikor hazajön 5 óra fele a munkából ő foglalkozik a kislányunkkal,vagy együtt.Megeteti/tápos/,ketten fürdetjük elmegyünk sétálni,vagy bekapcsoljuk a TV-t baba a pihenőszékben mellettünk és beszélünk neki,meg a kis játékokat gyömöszöljük.Azt mondhatom,hogy amikor itthon van övé a főszerep.Persze,én is játszom vele.Takarítani én szoktam délelőttönként,mit is csinálnék.De van,hogy megkérem,hogy dobja ki a ruhákat a szárítóra.Vacsorát is simán készít,hideget,de a meleg konyhában is otthon van.Mosogatni is elszokott.Ettől függetlenül a munka oroszlánrésze az enyém,de ha itthon van abszolút kérés nélkül segít mindenben,vásárolni is szokott.
2012. szept. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy amíg itthon vagyok, természetes, hogy a házimunka nagy része rám marad. Vannak olyan feladatok - esetünkben az ágyhúzás és a madárkalitka kipucolása -, amit nálunk mindig a férjem végez, és ha nagyon fáradt vagyok, este el is mosogat, de erre tényleg csak ritkán kérem meg. Nem hiszem, hogy fair lenne, ha a munkából hazaesve még neki kellene állnia felmosni például.

Ez a hétköznapokra vonatkozik, hétvégén ő is több házimunkát végez, ekkor érvényes nálunk is az "aki főz, az nem mosogat" - szabály. :)

Viszont a gyerekekkel neki is foglalkoznia kell. Vagyis nem kell, hanem játszik velük szívesen. Mint például ebben a pillanatban is. :) Lejön sétálni, fürdet, esti mesét olvas ő is. És még élvezi is, mert ez jó.

2012. szept. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%
férjem ezeket elvárja elvégre én vagyok itthon terhesen egy egész építkezést festést végig küzdöttünk. szóval igen és ez vagy tetszik vagy nem ez van. Megszoksz vagy megszöksz
2012. szept. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk ez úgy alakult,hogy Apuka sokat dolgozik,már évek óta,volt,hogy "kilépett" a megyéből,és havonta 1x járt haza,majd már 2 hetente tudott jönni,2 hete a környéken dolgozik,minden este itthon van. Mivel csak vasárnap van itthon (akkor sincs igazán,mert mindig akad 1-1 személy,akinek valamit csinálni kell),így rám marad minden. Nem bánom,szeretem csinálni (kivéve a portörlés,az nagyon tud fájni :-) ),de mióta kiderült,hogy a külső méhszájam nyitva,azóta mosni (sima forgótárcsásunk van) a Párom szokott,és a fát a bojliba (fa tüzeléses van) is Ő vágja. Ha alkalma nyílik,a gyerekeknél segít,vagy ha kértem hogy mosogasson el,akkor megtette :-)

S bár néha olyan,mint ha nem szeretné a gyerekeket,mégis nem túlzás ha azt írom,a Világ Legjobb pasasa!! :-) A minap fél szemmel láttam,hogy az alvó legkisebbet (Friss 1 éves),akit nagyon szeretett volna fiúnak,szeretgette,és "Imádlak,Te kis majom!! Hogy lehetsz ilyen szép!! Imádlak Te kis gyönyörű!!!" És a nagyoknak is rendszeresen adja a jó-éjt puszikat,ha nem jön haza túl későn :-) Sőt,ha a középső burkol egyet,hamarabb megvigasztalja,mint hogy én oda érnék :-)


Én azt mondom,hogy ha a férfi nem fizikai munkát végez,s minden délután otthon van,akkor esténként,pl a mosogatást,és legalább 1 óra foglalkozást a gyerekkel,elvárhat az anyuka,ha az anyukának csak a háztartás és a gyermek van! Ha dolgozik mind a két szülő,akkor a gyerek körüli teendőket,a háztartást közösen kellene csinálniuk! De ez az én véleményem!


Üdv: 3 lányos,20hkm

2012. szept. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!