Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jól gondolom hogy más szülő...

Jól gondolom hogy más szülő nevelésébe nem szólunk bele, akkor se ha az a barátunk vagy nagyon közeli ismerősünk?

Figyelt kérdés
Bővebben, van egy nagyon jó ismerősöm (barátnak azért nem nevezném mert kicsit egyoldalú a kapcsolatunk háztartási dolgokról semmiségekről gyerekek dolgairól elbeszélgetünk és ő minden egyéb dolgáról is de én mélyebben nem tudok vele beszélni mert ő "viszi a prímet" ez nem zavar, vannak barátaim is szerencsére). A gyerekeit sajnos nem igazán neveli, így nagyon el van mérgesedve már a helyzet így én igyekszem minél ritkábban "összeterelni" a gyerekeket. Felteszem,hogy ezt észreveszi egy idő után, és nem akarnék ebbe belemenni hogy szerintem rosszul neveli a gyerekeit sőt kifejezetten idegesítőek szegények.Őt magát nem akarom megbántani és kedvelem, de a gyerekekkel nem akarok találkozni. Hogyan lehetne ezt tálalni? Vagy sehogy?

#kisgyerek #nevelés #más szülő
2012. szept. 23. 18:14
 1/9 A kérdező kommentje:
Elnézést, kihagytam hogy nem arról van szó hogy az én gyerekeim a minta gyerekek, de én nem hagyom rájuk és nem hagyom hogy minden határ és korlát nélkül éljenek. És nem csak 1-2 dologban nem értünk egyet nevelés terén hanem alapjaiban.
2012. szept. 23. 18:18
 2/9 anonim ***** válasza:
Nehéz helyzet, igazából bármit mondanál, az már szerintem beleszólás lenne, vagy minimum véleménnyilvánítás. Talán annyi belefér, hogy mások a nevelési elveitek (az mellékes, hogy neki nincs) és... Na igen, innen meg hogy fejezed be... Talán, hogy emiatt a gyerekek nem jönnek ki túl jól egymással, de vele meg szeretsz beszélgetni és maradjon ez így. Jobbat nem tudok, bocsi =/
2012. szept. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Lehet, neki meg a te gyerekeid az idegesítőek, szerintem ha nem fogadod el a gyerekeit, és zavarnak, akkor a szüleit sem fogadod el.

ha nem is barátod, és nem is vagy annyira jóban velük, és a gyerekei is idegesítenek, akkor ne találkozz velük.

2012. szept. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, valahogy mindenképp kritikának hangzik akárhogy is mondom.
2012. szept. 23. 18:39
 5/9 A kérdező kommentje:
Én ezt nem így látom. Attól mert teljesen mást gondol a gyereknevelésről, miért ne lehetne a barátom. Ha megfordítjuk a dolgot és egy ezer éve jó barátnőmnek gyereke születik de teljesen másképp nevel mint én akkor dobjuk is sutba a több éves barátságot mondjuk? Attól ő mint ember ugyanolyan értékes marad számomra.
2012. szept. 23. 18:42
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
én nem szólok bele más dolgába. van egy barátnőm, sose értettem egyet a módszereivel, de nem adtam hangot neki, most amikor látom hogy már rácsap 1,5 kisfiára, inkább kerülöm a tarsaságát mert kislányomnak rémálma volt, egész este azt hajtogatta hogy a kisfiu sirt, megverte az anyukája, nos az ilyen embereket kerülöm!
2012. szept. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járok, csak szomszédommal. Én megmondom őszintén pont a fiam miatt ritkítottam a találkozásokat, mert sok rosszaságot látott a másik gyerektől, és szegény két évesen nem értette, ha a másik csinálhatja, mert nem szólnak rá, vagy megcsapkodják érte, de nem érdekli,akkor neki miért is nem szabad. Igazából közrejátszott a szerencsétlen véletlen, mert a másik gyerek beteg lett, alapból el kellett különíteni őket, aztán meg kezdődött a bölcsi, és nem egy intézménybe kerültek. Köztünk felnőttek között ez nem okozott gondot, mert ott a bölcsi, mint kiváltó ok. Igaz, ez nem tiszta megoldás, de a cél (a gyerekem egészséges lelki fejlődése) szentesíti az eszközt.
2012. szept. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7es és nem tűnt fel a szomszédnak hogy nem találkoztok ? Vagy erre érted ezt amit írtál hogy ott a bölcsi mint kiváltó ok?
2012. szept. 23. 21:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Mivel más-más bölcsibe járnak a fiaink, és csak este vagyunk itthon, hétvégén meg mindenki a saját háztartását vezeti, így nem. Ez akkor is így történt volna, ha a másik gyerek angyal. Ez a véletlenek szerencsés összjátéka volt.
2012. szept. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!