Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért választ egy szülő 2-3...

Miért választ egy szülő 2-3 nevet a gyerekének? Ez mért jó?

Figyelt kérdés
Én nem értem,komolyan sok minden felmerült bennem hogy miért...Én annó felvettem a férjem vezeték nevét,és pluszba megtartottam a sajátomat is.Bár ne tettem volna,görcsöt kap az ujjam mikor valami hivatalos papírokat (sokat)kell aláírni!
2012. szept. 16. 11:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%

Azert, mert az tetszik neki.

Ez ugyanolyan mint mikor valaki olyan nevet ad a gyerekenek ami neked nem tetszik.

Miert foglalkozol ilyesmikkel?

2012. szept. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%

Mozartnak ennyi neve volt. :o)


Johannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus névre keresztelték. Utolsó utónevét görögről a latin Amadeusra változtatta, és ezen a néven vált ismertté

2012. szept. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiamnak 2 keresztneve van. Azert van ketto, mert kulfoldon elunk. Van egy nemzetkozi neve es van egy amit Apukam utan kapott aki mar sajnos nincs koztunk, tiszteletbel.
2012. szept. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
55%
Mert nekik ez tetszik.
2012. szept. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Ha lehet ilyenek ne írjanak: "nekik ez tetszik"mert azt gondoltam!

Nemzetközit sem értem,de a válaszodat köszönöm én is külföldön élek én is nemzetközit választottam,de attól nem adok neki +még egy nevet.

A tisztelet meg nagyon szép gesztus,de emberre akkor is emlékszünk és tiszteljük ha adott esetben nem viseli a gyerek a nevét.

De gondolom ti se használjátok mind a kettőt,meg nem felváltva?

2012. szept. 16. 12:32
 6/23 A kérdező kommentje:
Na meg a kultúra is más pl van egy indiai kollégám ott a fél rokonságnak örökli a gyerek a nevét,de ott ez a normális.
2012. szept. 16. 12:37
 7/23 anonim ***** válasza:

Én pl. nagyon utálom, hogy csak egy nevem van, mert az pont nem tetszik. Biztos vagyok benne, hogy bármi lenne a másik, azt használnám.

Gyerekem még nincs, de ha lesz kislányom, mindenképp 2 keresztnevet fog kapni. Egyet ugyebár választunk majd az apjával, ami minden szempontból megfelelő, amin szólítani akarjuk. A 2. viszont Éva lesz, ugyanis a halála előtt nagymamám megígértette velem, hogy ha lányom születik, az ő édesanyja tiszteletére Évának nevezem majd el. (Viszont mivel nekem ez egyáltalán nem tetszik, nem szeretném így hívni, ezért kell még egy.)

2012. szept. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Az én választásom bonyolult. :) Az első neve kevésbé elterjedt, a második nagyon sok férfi neve. Mindenképp olyan nevet szerettem volna, ami nincs a családban, hogy tiszta lappal induljon, ezért az első ritkább-legalábbis amikor terhes voltam ritka volt-azóta már nem. A második nevet meg azért kapta (amit nem használunk, csak hivatalos papírokon), mert kaptunk elég "támadást" a neve miatt, így olyan nevet választottunk, ami mind a két család nagyapai nevében benne van, sőt a férjem második neve is az. (Tudjátok a hagyományok fontosak, a gyerek örökli a szülője nevét.) Így mindenki boldog volt. s ami még fontos a férjem családjának- a második neve kereszteléskor játszott fontos szerepet, mert van szentben is. Az első neve nincs a szentek között. Nekik ez fontos volt. Így mindenki jól járt, teljesült mindenki akarata, megmaradt a jó viszony, nem volt sértődés, és a fiam választhat két név közül, nagyobb korában, hogy melyiket akarja használni, sőt külföldön is tudja használni, mert majdnem minden országban van megfelelője.
2012. szept. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
tisztelges az osok elott,nalunk meg azert kap ket nevet mert az egyiket a ferjem valasztotta a masikat pedig en. nem olyan hosszu nev egyik sem ,nem lesz ebbol gondja. Ferjemnek 3 keresztneve van mivel kulfoldi es naluk ez a szokas. sosem panaszkodott miatta.
2012. szept. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
76%
latom a magyarazatokat nem akarod elfogadni.... akkor miert teszed fel a kerdest???? ennyire unatkozol? kit erdekel ki hany nevet ad a gyerekenek? te majd egyet adsz es kesz.
2012. szept. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!